Paide sai surmatsoonist kaugemale (hinda mängijaid!) (0)

Randin Rande lõi Paidele vajaliku võiduvärava. Foto: Liisi Troska

Premium liiga 32. voorus võttis Paide Linnameeskond enda jaoks ülivajaliku võidu, alistades võõrsil 1:0 Narva Transi.

Matš oli algusest peale küllaltki tempokas ja võitluslik. Algfaasis oli Transil rohkem löögimomente, kuid need jäid ebatäpseks. Paide valdas seevastu rohkem palli, kuid ei leidnud viimasel kolmandikul häid lahendusi.

Avapoolaja kõige ohtlikum moment sündis 10. minutil, kui Sören Kaldma pidi sisuliselt joonelt narvakate löögi blokeerima. Esimese kolmveerandtunni teisel poolel kogus järjest hoogu Samson Iyede, kes proovis ise ja otsis kaaslasi, kuid Artur Kotenkot keegi üle ei suutnud mängida.

Puhkepausi järel jätkas Iyede möllamist. Esmalt ei suutnud ta mõnelt meetrilt palli väravasse suunata, seejärel võttis Kotenko talt üks-üks olukorras palli. 55. minutil oli Paide tegemas Paidet ehk ehitas ise omale ohtliku olukorra, ent Magnus Karofeld püüdis Nikita Brõlini löögi. Sealt algatati kohe aga vasturünnak, mille lõpetuseks Iyede vasakult söödu värava ette Randin Randele andis ja poolkaitsja oli mõnelt meetrilt täpne - 1:0.

Täistunni järel lõi Iyede ohtlikult tagapostist mööda ja hiljem kukkus ka kastis, kuid penaltit ei järgnenud. Trans vastas teravate rünnakutega, ent ei Brõlin, Aleksandr Zakarljuka ega Ioan Jakovlev palli Karofeldi selja taha lükata ei suutnud.

Viimase veerandtunni jooksul eksis Kotenkoga vastamisi sattudes Kristofer Piht, samas supertõrjetega võttis väravavaht ära nii Ander Ott Valge kui ka Iyede löögid. Viimastel minutitel saatis Trans kõik jõud rünnakule ja nii oldi ka ohtlikud, kuid Paide pidas vastu ja võttis võidu.

See tõstis järvamaalased kaheksandast kohast kõrgemale ja lisas natuke turvalisust üleminekumängude edestamise osas. Trans jätkab kaotusest hoolimata uhkes üksinduses viiendal kohal.