Pärnu Linnameeskond mängib Premium liigas ka järgmisel aastal (3)

2017. aasta hooajaks kindlustas täna endale pääsu Premium liigasse Pärnu Linnameeskond, kui korduskohtumises alistati Maardu Linnameeskond tulemusega 4:3. Kahe mängu kokkuvõttes oli kuurortlinn parem seisuga 9:4.

Avakohtumises realiseerimisega hädas olnud Maardu suutis juba esimesel veerandtunnil luua kaks suurepärast võimalust. Esmalt tõrjus Jevgeni Gurtšioglujantsi soorituse Kristjan Tamme ning mõned minutid hiljem pääses Vitali Gussev Pärnu väravavahiga üks-ühele. Kogenud ründajad mängis väravahist mööda, kuid ei suutnud nahkkera tühja võrku lüüa.

Mängusoori avas Kristen Saarts, kelle vasaku jala tugev löök maandus Ilja Kassjantšuki valvatavas väravas. Maardulased ei lasknud ennast pärast kaotusseisu jäämist kõigutada, vaid suutsid ise viis minutid hiljem skoori teha. Karistusalas võitles oma koha eest Šahrijar Abdullajev ja osavalt suutis ääreründaja hoolimata kaitsjate segamisest palli võrku lüüa.

Pärnu mattis Maardu lootused avapoolaja lõpus, kui löödi kaks otsustavat väravat. Esmalt põrkas õnnetult pall omaväravasse Klimentii Boldõrevi jalast ning kaks minutit enne poolajavilet murdis Maardu individuaalse meisterlikkusega Risto Pärnat, kelle terava nurga alt sooritatud löök eest postist läbi lipsas.

Teisele poolajale tulid energlisemalt peale külalised ja see sai kohe ka tasutud, sest Maksim Krivošeini suurepärane sooritus karistusala joone juurest oli Tammele püüdmatu - 3:2! Pärast maardukate teist väravat ei suutnud kumbki meeskond mängu domineerimist enda kätte võita.

Sündmustevaese teise poolaja lõpus suutis Martin Vunk lüüa oma värava samuti ära. Kui tundus, et rohkem väravaid täna ei näe, siis nii ei läinud. Minut enne normaalaja lõppu napsas Gussev paremalt äärelt palli, murdis karistusalasse ja leidis sealt sööduga Ilja Zelentsovi - pall võrgus.

Pärnu oli Maardust tulemusega 4:3 üle. Kahe mängu kokkuvõttes kindlustasid nad koha meistriliigas üldskooriga 9:4.

Tänavusel hooajal Premium liigas mänginutest meeskondadest jätkab uuel aastal üheksa meeskonda. Rakvere Tarva asemel näeme kõrgseltskonnas Viljandi Tulevikku.

Mängu parim - Risto Pärnat

Kogu mängu vältel oli Pärnu Linnameeskonna vasakäär äärmiselt terav ning just tema jalast sündis väljakuperemeeste kolmas tabamus. Suur roll oli tal ka Maardu omaväravas.

19. novembril kell 13.00 Pärnu kunstmurustaadionil (Mai 3, Pärnu)

Pärnu Linnameeskond - Maardu Linnameeskond 4:3 (3:1)
22. Kristen Saarts, 37. ov. Klimentii Boldõrev, 43. Risto Pärnat, 88. Martin Vunk - 27. Šahrijar Abdullajev, 53. Maksim Krivošein, 89. Ilja Zelentsov

Hoiatused: 34. Jako Kanter, 59. Marco Lukka, 74. Tõnis Vihmoja, 84. Kristen Saarts - 79., 90+1. Šahrijar Abdullajev, 80. Vadim Aksjonov
Eemaldamine: 90+1. Šahrijar Abdullajev