Pärnu võttis naiste liidrite heitluses raske võidu (0)

Pärnu JK alistas naiste meistriliiga liidrite heitluses võõrsil Tallinna Flora 3:2 ja jätkab täiseduga.

Naiskonnad läksid kohtumisele vastu väga põnevast seisust. Mõlemad olid oma senised neli mängu võitnud, olles löönud keskmiselt mängu kohta üle kümne värava. Floral oli väravate vahe 41:1 ja Pärnul 42:0. Põnevat matši tõotas ka paar nädalat tagasi toimunud karika veerandfinaal, kus Pärnu murdis Flora alles lisaajal.

Oodatud kohtumise viiendal minutil andis Kelly Rosen hea läbisöödu Katrin Loole, kes oli külaliste kaitsjatest kiirem ja pääses Elis Meetuaga üks-ühele. Flora tipuründajana mänginud Loo lõi palli kindlalt posti kõrvale ning Pärnu liigahooaja esimene sisselastud värav oli tõsiasi.

Kiire kaotusseisu jäämine Pärnut rööpast välja ei viinud. Mängu esimese 12 minutiga teenisid külalised neli nurgalööki, millest siiski väravaid ei sündinud.

Viigivärava sepistas 20. minutil vasakäär Anastassia Morkovkina täiesti fenomenaalse kauglöögiga. Pärast seda kui Mari-Ann Ploompuu rusikaga Kristina Bannikova karistuslöögi kastist välja lõi, saatis Morkovkina palli kaugelt ülitugeva löögiga täpselt tagumisse ristnurka.

Enamasti Flora väljakupoolel kulgenud mäng seejärel rahunes. Aga kui juba tundus, et avapoolaeg lõpeb viigiliselt, teenis Pärnu penalti. Merily Toom tegi ära mõlemale Flora keskkaitsjale ja söötis siis Morkovkinale. Viimane peatas palli ja tahtis selle üle väravavahi tõsta, kuid tõstis palli vastu kaitsja kätt. Morkovkina realiseeris ise penalti, lükates palli rahulikult alla nurka.

Vaheajal tegid mõlemad naiskonnad ühe vahetuse. Pärnu käik oli sunnitud - vigastuse tõttu lahkus Anastasija-Grazyna Shcherbachenia ja väljakule astus Liivi Sõrmus, kes pidi võtma sisse valgevenelanna koha endale harjumatus vasakkaitses.

Flora vahetas samuti välja oma vasakkaitsja, aga seda taktikalistel põhjustel. Kristiina Tulluse asemel sekkus mängu ründaja Liisi Vink-Lainas. Loo taandus alumiseks ründajaks, Rosen sügavamal asetsevaks poolkaitsjaks ja Kethy Õunpuu vasakkaitsjaks.

Teise poolaja esimesel minutil mängis Morkovkina Toomiga seina ja sooritas üsna terava nurga alt löögi, mille Ploompuu raskustega tõrjus.

60. minutil tegi Flora seisuks 2:2. Loo andis Pärnu kaitseliini taha hea söödu ja meistriliiga parim väravakütt Lisette Tammik lükkas palli väravasse. Tammiku jaoks oli see liigahooaja 16. tabamus.

Kolm minutit hiljem klaaris Ariina Mürkhain nurgalöögi olukorras Kairi Himaneni ürituse väravajoonelt. Kümme minutit enne lõppu sai aga Pärnu oma tahtmise, kui Morkovkina tsenderdas enda teenitud karistuslöögi Anete Paulusele pea peale ning keskkaitsja lõi võiduvärava.

Flora viimaste minutite pingutused enam vilja ei kandnud ning viimati 2013. aastal meistriliigas punkte loovutanud Pärnu tekitas endale kolmepunktilise edumaa.

Mängu parim - Anastassia Morkovkina

Meistriliiga läbi aegade parim täpsuskütt Morkovkina lõi kaks väravat, millest esimene oli haruldaselt ilus, ja andis otsustavale tabamusele söödu enda teenitud trahvilöögist. Floralannad pidid Morkovkinat pidevalt mitmekesi peale võtma.

Statistika (Flora:Pärnu):