Pärnu võttis Rannastaadioni taasavamisel liidri skalbi (13)

Pärnu Linnameeskond õnnistas südi mänguga uue kuue saanud Rannastaadioni sisse, alistades liiga liidri Tallinna FC Levadia 1:0.

Mängu avavile kõlades alustas Levadia koheselt aktiivse ning süsteemse rünnakuga, suvepealinlased tegelesid peaasjalikult pallide minema löömisega. Paar korda said pärnakad ka kontrarünnakutele liikuda, kuid kui väravale lähedale jõuti, oli reeglina pealinlaste kaitseliin juba suuremalt jaolt taas paika loksunud.

Poolaja keskel mäng aga suuresti rahunes, mõlemad meeskonnad omandasid kindlad rollid: Levadia ründab tõusvas tempos, kodumeeskond Pärnu keskendub tähelepanelikule kaitsemängule.

30. tuli aga esimene reaalne väravavõimalus Levadiale, kui Anton Mirantšuki ligikaudu 20 meetri pealt sooritatud karistuslöök Kristjan Tamme väravaposti tabas. Tormihoiatus oli sellega justkui antud ning edasi dikteeris Levadia juba kindlal käel sündmuste käiku.

Veidi enne avapoolaja lõppu hoidis Rannastaadioni arvukas publikum korraks hinge kinni, kui Tammega pääses tänu Mirantšuki suurepärasele läbisöödule silmitsi Alan Gatagov, kelle siseküljelöök aga taaskord samas postis käis. Arvestades mängupilti, oli teiseks poolajaks oodata Levadia avaväravat.

Teise poolaja algus oli aga küllaltki rahulik. Levadia küll jätkas ründamist, kuid Pärnu oli suutnud kenasti mängu sisse elada. Samuti jätkas kodumeeskond ka kontrarünnakute organiseerimisega, kus ees lõid Linnameeskonna eest teravusi Raido Leokin kui ka Kristian Lenk.

Levadia press küll jätkus, kuid Pärnu kaitseliin püsis aktiivsena valvel ning samuti ei lasknud pallil väga värava lähedale tulla ka Tamme. 79. minutil raksatasid taas aga Pärnu väravaraamid, kui Mirantšuk põrutas pöörde pealt palli põiklatti. Skoor püsis aga viigilisena.

82. minutil aga liikus Pärnu järjekordsele kontrarünnakule, kui vahetusest sisenenud Taavi Laurits leidis kastis sööduga Toomas Pendi, kes tühja värava eest ei eksinud, 1:0 Pärnule!

Edasi järgnes küll Levadiapoolne meeletu surve, kuid Pärnu mehed püsisid südilt kaitses ning nii õnnistatigi uus staadion kauni mänguga sisse!

Mängu parim - Karl Palatu

Esiletõstmist väärib tegelikult kogu Pärnu meeskond. Lisamotivatsiooni kõrgelhoidmise eest võib kindlasti aga tänada meeskonna kaptenit, kes suutis oma kaitsjaid ääretult ennastsalgavalt mängima panna!

Pärnu Linnameeskond - Tallinna FC Levadia  1:0 (0:0)