Peitusemängus võitjat ei selgunud (1)

Valitsev meister Tallinna Flora ja liigat juhtinud  Nõmme Kalju pakkusid Lillekülas hooaja ühe võimalustevaeseima mängu, mis lõppes 0:0 viigiga.

Algrivistustes oli 22 nime peale vaid üks suurem üllatus - Flora peatreener Norbert Hurt otsustas pingile jätta eelmisel hooajal Soccernet.ee lugejate poolt liiga parimaks mängijaks valitud Rauno Sappineni, keda ründaja all asendas Mihkel Ainsalu.

Esimese 45 minuti jooksul suutiski neutraalsete jalgpallifännide tähelepanu tõmmata vaid Ainsalu, kuid seda ainult valedel põhjustel. Pooltunnil lendas Flora poolkaitsja täiesti süütus olukorras sisse Jorge Rodriguesile ja Juri Frischer ei mõelnud pikalt, lõpetades Ainsalu tööpäeva ja jättes Flora vähemusse.

Kümnemehelise Flora õnneks suutis Kalju teha oma hooaja ehk halvimad 70 minutit, kui sisuliselt ühegi mõtestatud rünnakuga Richard Alandi karistusalla ei jõutud. Külaliste õnneks oli ka Flora kinkivas tujus, mängu esimese tõeliselt ohtliku olukorra suutis Zakaria Beglarišvili - Vitali Teleši värava all - neljalt meetrilt küljeauti lüüa.

Viigipunktiga andis Kalju tabelis käest ka liidrikoha, mis aprilli keskel endale haarati. Uueks liidriks läks seni kaotuseta Levadia, Kaljut edestatakse punktiga ja Florat kümnega.

Mängu parim - fännid staadionil

Kuigi pealtvaatajaid oli sellisel tähtsusega mängu kohta endiselt liiga vähe - 694 tähistab küll hooaja uut tippmarki, kuid... -, siis Flora ja Kalju duellides võib vähemalt kindel olla, et mõlema meeskonna pöidlahoidjad on kohal. Ka siis, kui mängupilt on selline.

Tallinna FC Flora - Nõmme Kalju FC 0:0 (0:0)

Hoiatused: 43. Jorge Rodrigues, 57. Reginald, 65. Maximiliano Ugge (kõik Kalju)
Eemaldamine: 30. Mihkel Ainsalu (Flora)
Mänguolud: +20, päikesepaisteline ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.