Pelgast tahtest ja üritamisest ei piisanud (hinda mängijaid!) (16)

Foto: Imre PühvelEesti koondis ei kogenud küll Kataris ülikuuma ilma, kuid platsil köeti sellegipoolest sinisärkidele saun sooja - kodumeeskond alistas tänu tugevale avapoolajale eestlased tulemusega 3:0.

Katarlased panid oma suurele võidule aluse võimsa esimese kolmveerandtunniga, kus heade rünnakulahendustega vormistati omale kindel võit.

Skoori avas 23. minutil Mohammed Muntari, kes kasutas ära Brent Lepistu ja Alo Bärengrubi ebakõla kaitses. Seitse minutit hiljem lisas teise Abdulkarim Hassan ning lõppskoori vormistas ahhetamapaneva iluväravaga 36. minutil Isamil Mohammed.

Traditsiooniliselt aasta viimasele mängule olude sunnil vaat et teise koosseisuga saabunud eestlased pidid kokkuvõttes tunnistama vastaste selget mängulist paremust - heas vormis araablased valmistuvad tõsiselt Aasia meistrivõistlusteks, mistõttu jäid eestlased sageli individuaalsetes kahevõitlustes alla ka füüsiliselt.

Nagu peatreener Magnus Pehrsson enne mängu lubas, tegid Doha õhtus oma koondisedebüüdi ka kolm uut sinisärki - Brent Lepistu ja Andreas Raudsepp said mõlemad kirja poolaja, neist kaks aastat noorem Vladimir Avilov sekkus mängu 86. minutil.

Eestlaste parimad šansid jäid mängu keskele - avapoolaja lõpus sai hästi peaga löögile Ingemar Teever, teise poolaja alguses sai paaril korral ohtlikult löögile Sergei Zenjov, supervõimalus oli ka Ilja Antonovil.

27.12. kell 17.30 (kohaliku aja järgi) Dohas

Katar - Eesti 3:0 (3:0)
23. Mohammed Muntari, 30. Abdulkarim Hassan, 36. Isamil Mohammed

Hoiatused: 34. Ahmed Abdulmaqsoud, 57. Almahdi Ali - 38. Ilja Antonov, 68. Andreas Raudsepp, 83. Rauno Alliku
Mänguolud
: +22, selge ilm; muruväljak väga heas seisukorras
Peakohtunik: Ali Shaban (Kuveit)
Abikohtunikud: Humoud Alsahli (Kuveit), Fares Alshammari (Kuveit)
Neljas kohtunik: Khamis Al Marri (Katar)

Eesti: 1-Marko Meerits; 5-Markus Jürgenson, 3-Alo Bärengrub, 21-Artjom Artjunin (86. 4-Vladimir Avilov), 22-Artur Pikk; 13-Brent Lepistu (46. 17-Andreas Raudsepp), 6-Ilja Antonov, 7-Igor Subbotin (75. 11-Frank Liivak), 16-Sergei Mošnikov (46. 20-Gert Kams), 10-Sergei Zenjov (66. 23-Rauno Alliku); 9-Ingemar Teever (46. 8-Hannes Anier).
Varus: 12-Matvei Igonen, 4-Vladimir Avilov, 20-Gert Kams, 17-Andreas Raudsepp, 11-Frank Liivak, 23-Rauno Alliku, 8-Hannes Anier.

Katar: 22-Saad Al Sheib (46. 21-Ahmed Sofyan Abonora); 3-Abdulkarim Hassan (69. 12-Mohammed Musa Ali), 4-Almahdi Ali, 8-Ali Asad (58. 5-Abdulaziz Hatem), 11-Hassan Al Haidous (69. 7-Khalid Muftah), 13-Ibrahim Majed, 17-Isamil Mohammed, 18-Mohammed Abdulla Tresor, 20-Karim Boudiaf (58. 10-Khalfan Ibrahim), 24-Mohammed Muntari (46. 9-Meshaal Abdulla), 25-Ahmed Abdulmaqsoud.
Varus: 1-Qassem Burhan, 21-Ahmed Sofyan Abonora, 12-Mohammed Musa Ali, 5-Abdulaziz Hatem, 6-Bilal Mohammed, 7-Khalid Muftah, 9-Meshaal Abdulla, 10-Khalfan Ibrahim, 14-Khalid Abdulrauf, 16-Boualem Khoukhi, 28-Abdulrahman Abakar.

Sillamäe   •
(82.131.10.***)
Palun Raul muuda pealkiri ära, "tahet" ju polnud, miks seda siis mainida?
jama   •
(62.65.53.***)
Rauno Alliku, Andreas Raudsepp, Marko Meerits ja Hannes Anier olid ainukesed, kes korralikult mängida suutsid...
ando   •
(217.71.46.***)
No türa... polegi vist halvemat mängu elus näinud. Täitsa õudne ikka. Zenjov on täitsa türapea, rääkimata nendest ülejäänud pedeketastest. Annulleerime selle koondise üldse ära, ei ole vaja lolli minna mängima kuhugi araabia maadesse. Liivakust on kahju jällegi, peab terve elu tainastega koos palli järele jooksma. Oleme uhked!
Jass   •
(176.46.90.***)
Kaitseliin terves koosseisus - maailmaklass! Häid pühi!
juss   •
(194.150.65.***)
See Brent Lepistu oli ju täiesti mõttetu tüüp esiliiga B tasemel ja ei mänginud positsiooni välja. Peale seda, kui ta välja vahetati hakkas kohe ka looma ja võeti vähemalt kiired maha. Tundus, et florakad on margi täis teinud, aga teisel poolajal Alliku oli päris terav.
Rumori di Spogliatoio   •
(188.138.1.***)
Minule küll mäng meeldis!
nojh   •
(217.71.47.***)
Alliku oli norm, Meerits norm, Antonov norm, Zenjov täiesti munn isetseja, miks kuradi pärast see Peerson Liivaku nii hilja sisse toppis ? Oleks võinud vähemalt poolaja lasta tal mängida. Muide kolmas värav sitaks kena.
cbcvfngn   •
(84.50.143.***)
Alliku oli väga hea, Antonov oli hea eriti teisel poolajal, Zenjov tekitas ainukesena võimalusi ja oli klass parem, Liivak näitas oskusi selle lühikese aja jooksul

Lepistu, Artjunin, Mosnikov väga nõrgad

DP   •
(146.255.183.***)
Minge perse,miks te Alo pedegrubi unustate? Situst ennast nii täis kui vähegi võimalik?Situs kapteni paela täis,sellist venda ei taha kunagi koondises näha enam,andke aega Artjuninile,tra kogemust ei ole ju eriti,pedegrubil on selleeest piisavalt seda,et mängida,nagu viimane eit
Ago-Sergei Vanavotš   •
Täitsa nõus DP'ga, ikka kole vaadata küll kuidas oma mehed ei oska enamuses teha ringil ja kuubil vahet, nagu tere tali 2. klassi matemaatika! Täna öösel näen jälle viit vituratast Liivakut vägistamas.
Teeks Liivaku vägistamisest uue rahvusspordi äkki?!
andole teadmiseks   •
Liivak poiss pole valmis veel meeste vastu mängima. Ühes olukorras oli seda ka kohe selgelt näha-sai palli küll ette lükatud aga kui keha vahele pandi oli ka kõik. Mina kui vaataja tahaksin ikka näha meeste jalgpalli mitte kuidas poisikesi mängitatakse.
Ando   •
No sa oled emanikkuja ka ju. Pane siis Raio ründesse ja too äkki Tarmo Rüütli ja Neemelo ka, kui sulle meeldib karmide meeste mängu vaadata. Ega meil on juba palju tonte, kes siin mehed on. Paneme siis juba kõik värdjad vungid ja võib-olla paneks üldse Jarmo Ahjupera ründesse. Mitu peapalli võitis? 0,2? Head ööd sa ajudeta pedehakatis.
Jaan95   •
(85.253.140.***)
Bärengrub vana kogenud mängijana oli ise väga ebakindel ja ei üritanudki nooremaid juhendada. Kaitses oligi puudu "kamandajast".