Penalti andis ja penalti võttis; koondiseründajate duelli võitis Liivak (vaata galeriid!) (16)

Premium liiga äkkvooru lõpetuseks jäeti maiuspala. Tartu Tammeka pani võõrsil valitsevale meistrile Tallinna Florale kõvasti vastu, aga kaotas 1:3.

Tartlaste mured said alguse juba enne kohtumist, kui meeskonna aju Reio Laabus treeningul reielihast vigastas. Peatreener Kaido Koppel otsustas hüljata sellel hooajal viljeletud mänguplaani ja kasutada Flora vastu selgelt viiemehelist kaitseliini.

Esimesed minutid sellele taktikale suurt ei lubanud. Kui mitmel puhul on Flora tänavu just esimesel poolajal hädas olnud, siis täna domineeriti esimesest sekundist peale ja juba avaminutil sattus Jürgen Lorenz kaitseliini taha, kuid ei suutnud ootamatult vabaks jäänuna palli raamide suunas saata. Järgnes Flora surve, millega kaasnes ridamisi karistus- ja nurgalööke.

Vaikselt tõstis pead ka Tammeka ja üks esimesi rünnakuid tõi poolaja keskel kohe ohtu, kui Kaspar Paur pärast äärel keerutamist palli karistusalla teele pani. Sander Kapperile jäi see kõrgeks, aga tagumises postis leidis end üksinda värske koondislane Tristan Koskor, kes palli posti virutas.

Mis Koskoril tegemata jäi, tegi teine värske koondisemees Frank Liivak ära - Kevin Aloe ideaalne pikk sööt kaitseliini taha leidis Liivaku ja Flora esiründaja hoidis külma närvi. Poolaeg Florale 1:0.

Teisel poolajal ei suutnud kumbki esiti oma tahet peale suruda, aga mäng sai uue pöörde, kui Aleksandr Dmitrijev karistusalas Silver Graubergi sakutas ja Tammeka penalti sai. Tauno Tekko realiseeris 11 meetrilt kindlalt. Tammeka pidas kenasti vastu ja näitas kontrarünnakutel omakorda hambaid, kuid viimane sõna jäi ikkagi Florale.

79. minutil konksutas Frank Liivak karistusalas Mikk Laasi, sai kerge kõksu jalgade pihta ja viskus kõhuli - penalti Florale. Nüüd realiseeris Zakaria Beglarišvili. Tammeka viimasedki lootused kustutas lõpuks Rauno Alliku, lükates võrku Gert Kamsi karistuslöögist tagasi põrkunud palli.

Täpselt nädala pärast on Tammekal juba uus võimalus Florat murda, siis on abiks ka koduseinad.

Mängu parim - Frank Liivak

Kui tribüünil mängu jälginud Martin Reim lootis saada küsimust vastusele, kumba ründajat Maroko vastu platsile saata, siis võitis Liivak selle duelli üsna selgelt - avavärava puhul hoidis ta jääkülma närvi, penalti puhul näitas ka mängijatarkust. Oli terve mängu aktiivne ja suutis endale ruumi leida.