Pidurdamatule Tammekale oli Tulevikul vastu panna vaid Nõmm (lisatud pildigalerii) (2)

Tabeli teise poole meeskondade vastu eksimatult jätkav Tartu Tammeka alistas Premium liiga 8. voorus 2:0 Viljandi Tuleviku. Võõrustajate suurema hävingu hoidis ära Karl-Romet Nõmme hiilgemäng.

Juba esimesel poolajal tegi Viljandi väravavaht rohkem tõrjeid kui vahel mitme mängu peale kokku. Esimese veerandtunni jooksul tõi ta alumisest nurgast ära nii Tristan Koskori kui ka Kaspar Pauri teravad löögid. Veidi hiljem päästis ta ühe meeskonnakaaslase häbist - kehva tagasisöödu lõikas vahelt Koskor, kuid Tammeka ründaja ei suutnud realiseerida üks-üks olukorda. Enne pooltunni täitumist tõrjus Nõmm ka Andre Paju hea löögi.

42. minutil jäi ka Nõmmest väheseks - Sander Kapperi sööt leidis karistusalas Paju, kelle löögi tõrjus Nõmm otse Pauri jalale ja kes värava ees enam ei eksinud. Kogu poolaja väga kvaliteetset jalgpalli näidanud Tammeka oli lõpuks teenitud eduseisu kätte saanud.

Teisel poolajal jätkus mäng samas võtmes. Nõmm tegi peamiselt Pauri, Paju ja Koskori ürituste vastu supertõrjeid ning mitmel puhul jäid Tammeka enda mängijad ebatäpseks. Standardolukordades oli mitmel puhul võimas soomlasest kaitsja Akim Sairinen, korra tabas tema pealöök postigi.

Kuigi mängust külalistel rohkem väravaid lüüa ei õnnestunud, siis võidus erilist kahtlust ei tekkinud. Kolm punkti garanteeris Koskor, kes 68. minutil realiseeris kindlalt enda teenitud penalti. Penaltile viinud olukorras oli Koskor Tammeka pika rünnaku lõpetuseks mänginud end karistusalas ühe puutega osavalt mööda Tauno Mõttusest, kes seejärel Koskori maha võttis.

Viljandi enda laeks jäid kogu kohtumise jooksul mõned standardolukorrad ja üks poolik võimalus. Selle tekitas teise poolaja alguses täna 30. sünnipäeva tähistanud Yosuke Saito - enda teenitud nurgalöögi järel lõi ta Arlet Hundi madala söödu järel palli küljevõrku.

Tänavu neli punkti ja Premium liiga meeskondadest kõige vähem väravaid löönud Tulevik on tabelis kaheksas. Seitsmest mängust 15 silma teeninud Tammeka tõusis kolmandaks, kuid neist võib vooru lõpuks mööduda Nõmme Kalju.

Mängu parim - Karl Romet Nõmm

Kuigi avavärava puhul oleks võinud võib-olla veidi paremini tegutseda, siis kogu ülejäänud mäng oli niivõrd fenomenaalne, et mängu parima tiitlist teda ilma jätta oleks patt.

7. aprillil kell 18.15 Viljandi kunstmuruväljakul (Ranna pst. 1, Viljandi)

Viljadi JK Tulevik - Tartu JK Tammeka 0:2