Prantsusmaa kasutas võiduks kõiki tehnoloogilisi imevigureid (0)

Prantsusmaa sai Austraalia 2:1 alistamisel abi nii videokohtunike ruumist kui väravajoonetehnoloogiast - rasked otsused said nii õiged.

Kaks aastat tagasi EM-il finaali jõudnud prantslased jätkasid sealt, kus siis pooleli jäeti. Esimesed minutid olid Austraaliale üks suur piin, aga kui rünnakute laviini alt välja tuldi, said ka Prantsusmaal ideed otsa. Liialt loodeti individuaalsele klassile ja hollandlase Bert van Marwijki üles seatud kaitse suutis hästi vastu pidada.

Murrangu tõi teise poolaja algus. Antoine Griezmann purjetas karistusalla, kus kaitsja Josh Risdon õrnalt ta tugijalale pihta läks - peakohtunik Andres Cunha näitas esialgu, et mäng jätkub, kuid sai siis videokohtunikelt teist infot. Ta vaatas platsi ääres olukorra ka ise üle ja näitas penaltipunktile. Griezmann lõi kahe sammu pealt kindlalt posti äärde.

Vaid neli minutit hiljem määrati penalti teisele poole, kui Samuel Umtiti käed karistuslöögi ajal rumalalt pea kohal hõljusid ja loomulikult tabas pall kätt. Austraalia kapten Mile Jedinak lõi võrdselt stiilse, aga palju rahulikuma penalti, veeretades palli Hugo Lloris' selja taha.

Uut indu saanud Austraalia oli järgnenud veerandtunnil ehk isegi parem meeskond väljakul, aga kümme minutit enne lõpuvilet sai Paul Pogba löök rikošeti ja kukkus latist väravavaht Mathew Ryani selja taha, kust tagasi platsile põrkas - kohtuniku käekell andis siiski märku, et pall oli üle joone ja kordus näitas, et väravajoonetehnoloogia ei eksinud. Küsimus oli ehk sentimeetris.

Austraalia alustas turniiri seega valusa kaotusega, Prantsusmaa aga kolme olulise punktiga - lootused elavad edasi mõlemal. C-alagrupis on vastasteks Peruu ja Taani.

Prantsusmaa - Austraalia 2:1 (0:0)
58. pen. Antoine Griezmann, 81. Paul Pogba - 61. pen. Mile Jedinak

Hoiatused: 13. Matthew Leckie, 57. Joshua Risdon, 87. Aziz Behich - 76. Corentin Tolisso