Prosa nullil, aga Infonetil maagiline kuus täis (2)

Nesterovile värav ja Dmitrijevgi sai söödu kirja. Foto: Oliver Tsupsman

Premium liiga 20. voor algas Lasnamäe staadionil, kus Pärnu Vaprus vandus FC Infonetile alla skooriga 1:7.

Eelmine kord Lasnamäge külastades ei käinud pärnakate käsi just üleliia hästi - 22. mail lepiti 1:11 kaotusega. Täna seati end sisse üsnagi madalalt, tuues sisse ka kaks vana tuttavat - viimati 2015. aastal Premium liigas mänginud Ander Paabut ja 2013. aastal Kuressaaret esindanud Andro Aavik.

Mängu esimene suur võimalus langeski Paabutile, kes näitas, et päris külge mööda maha oskused madalamates liigades ei jookse - väikese kehapettega pani ta istuma Aleksandr Kulinitši, kuid madal pealelöök veeres väravast õige napilt mööda.

Mida mäng edasi, seda rohkem asus Infonet suruma ja poolaja keskel saadi tahtmine: kolme minuti sees tegi kaks korda skoori Artur Rättel, otsustades sellega sisuliselt mängu tulemuse. Üha enam ära vajunud Pärnut karistasid avapoolajal ka Kirill Nesterov ja Pavel Dõmov.

Teisele poolajale veidi suurema innuga tulnud Pärnu sai kiiresti ka tasu, kui Paabut paremalt äärelt tulnud tsenderduse ilusti realiseeris. Kauaks rõõmu siiski ei jätkunud, sest viis minutit hiljem vajutas Sergei Tumasjan 30 meetrilt palli posti kõrvale.

Paabutil oli õige pea teinegi võimalus, kui ta Roman Nesterovski valesöödu järel Matvei Igoneniga silmitsi pääses, aga nüüd oli noor puurilukk valmis. Skoori tegid hiljem ikkagi Infoneti mehed, Aleksandr Kulinitš kaunis välisvint tegi seisuks 6:1 ja Jevgeni Harin pani viimastel sekunditel mängule krooni - Prosa jäi nullile, aga Infonetile piisas täna teistestki.

Mängu parim - Jevgeni Harin

Küllaltki ühtlase esituse pakkunud Infonetil paistisid silma erinevad mehed, alustades ikka ja jälle üritanud Kirill Nesterovist, kaks väravat löönud Artur Rättelist ja asjade käiku dikteerinud Pavel Dõmovist, aga enim valmistas peavalu Harin - tema kiired jalad äärtel valmistasid Pärnu kaitsjatele suurt häda. Teise värava eeltöö oli filigraanne, nagu ka viimase lahendus.

FCI Tallinn - Pärnu JK Vaprus 7:1 (4:0)
26., 29. Artur Rättel, 38. Kirill Nesterov, 43. Pavel Dõmov, 56. Sergei Tumasjan, 77. Aleksandr Kulinitš, 90+1. Jevgeni Harin - 51. Ander Paabut

Väravasöödud: 26. Pavel Dõmov, 29., 43. Jevgeni Harin, 38. Dmitri Kruglov, 56. Aleksandr Dmitrijev, 77. Albert Prosa, 90+1. Sergei Tumasjan - 51. Robyn Hallmere
Hoiatused: - 25. Andro Aavik
Mänguolud: +18, päikesepaisteline ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.