PSG andis kodus grupivõidu käest, Besiktas hävis totaalselt (0)

Meistrite liiga viimase vooru avakohtumistes nähti kamaluga tulevärki, kui keskpärane PSG ei suutnud enamat viigist Ludogoretsi vastu ning edasipääsuvõimalusi omanud Istanbuli Besiktas kõrbes Kiievis täielikult pannipõhja.

Tänu paremale võõrsil löödud väravate vahele läks PSG A-alagrupi kohtumises Ludogoretsi vastu väljakule grupi liidritena. Sellegipoolest ei andnud Ludogorets nimekale vastasele Parc de Princes' staadionil sentimeetritki lustiruumi, minnes hoopis ise 15. minutil juhtima. Bulgaarlaste eduseisul mindi ka puhkama.

Teisel poolajal õnnestus PSG-l mängu tagasi tulla alles 61. minutil, kui Edinson Cavani käärvärav lõi tabloole viiginumbrid. Sellega ei olnud aga pind pariislaste kannikast kadunud: 69. minutil viis uuesti Ludogoretsi ette Wanderson, millega tõestati, et ka vähemnimekamad ning õrnema glamuuriga klubid võivad vabalt Euroopa hiiglasi hammustada. PSG suutis tänu Angel Di Maria lisaminutitel löödud väravale välja sõuda küll viigisadamasse, kuid alagrupi võit läks Londoni Arsenalile, kes samal ajal Lucas Perezi kübaratriki toel Baseli Šveitsi juustust auklikumaks puuris. Ludogorets tagas ühtlasi endale viigpunktiga koha Euroopa liigas.

Rääkides auklikuks muutumisest, siis teisipäeva õhtul tegi teistele klubidele antud kategoorias silmad ette Istanbuli Besiktas, kellel enne mängu Kiievi Dünamoga olid olemas vägagi reaalsed edasipääsušansid. Seni ühegi võiduta olnud kiievlased olid aga juba enne mängu kuulutanud, et kohtumist minnakse võitma ning sellisel noodil ka alustati. 9. minutil viis ukrainlased ette Artem Besedin. Besiktase edasipääsuvõimalustele tõmbas aga täielikult vee peale järgmine värav, kui 29. minutil määrati Dünamo kasuks penalti, mille tõttu saadeti väljakult otse punase kaardiga minema ka türklaste äärekaitsja Andreas Beck.

Penalti realiseeriti külma kõhuga ning kümnekesi jäänud Besiktas pääses riietusruumi hinge tõmbama alles pärast Kiievi neljandat väravat. Koos edasipääsulootuste kahanemisega kadus ka Istanbuli meeste mänguisu, mida iseloomustas Vincent Aboubakari teine kollane kaart 56. minutil. Üheksakesi väljakule jäänud Besiktas lubas lüüa endale veel kaks väravat ning nii mängiti maha Meistrite liiga kohamängudele saamise võimalus. Samaaegselt võttis alagrupi võidu aga Napoli, kes alistas tänu Besiktase kokkukukkumisele pingevabaks muutunud mängus Benfica skooriga 2:1.

Taas ei suutnud Glasgow Celticut üle mängida aga Manchester City, kes ei olnud Brendan Rodgersi juhitud tiimi vastu võimeline enamaks 1:1 viigist. C-alagrupi teises kohtumises ei olnud Mönchengladbachi Borussiast vastast Barcelonale, kelle eest sai kübaratrikiga maha Arda Turan. D-alagrupis sai aga omavahelises arvestuses revanši kätte Bayern München, kes alistas kodus Robert Lewandowski väravast Atletico Madridi. Teises kohtumises Rostovi ning PSV vahel jäid aga väravad löömata.