Publikurohke ja valgusevaene mäng jäi viiki (galerii!) (14)

Tallinna Flora tegi klubi sünnipäeval võõrsil Nõmme Kaljuga 1:1 viigi. Oma endise koduklubi vastu mänginud Märten Kuusk teenis punase kaardi.

Kohtumist jälgis Hiiu staadionil 1063 pealtvaatajat. Eelmisel Premium liiga hooajal ei olnud ühelgi mängul nii palju publikut - hooaja rekord oli 940.

Palju ei puudunud, et rohkearvuline publik oleks pidanud juba pärast poolt poolaega koju minema, sest kohtumist varjutasid probleemid valgustusega, kuid kahe katkestuse kiuste peeti matš lõpuni.

Juba 15 minutit enne mängu algust olid Hiiu staadioni tribüünid tihedalt täidetud. Meeskondi tervitati suurejoonelise ilutulestikuga.

Mäng katkestati avapoolajal prožektorite kustumise tõttu kaks korda. Esimene katkestus kestis umbes 7,5 minutit ja teine umbes 15 minutit. Teise pausi lõpuosas pidasid kohtunikud ja treenerid (Sergei Frantsev, Sergei Terehhov, Arno Pijpers, Norbert Hurt) maha pika arutelu, mille järel otsustati mänguga uuesti jätkata. Rahvas tribüünidelt lahkuda ei kavatsenud.

Esimese ohtliku mänguolukorra tekitas 9. minutil Kalju. Artur Valikajevi läbisöödu järel pääses löögile Peeter Klein, kes lõi üle värava.

Flora kolistas avapoolajal korra raami, kui Rauno Sappinen terava nurga alt palli posti saatis. Väravani jõuti 52. minutil, mil Joseph Saliste tsenderdas vasakult äärelt ja Alliku skooris peaga - 0:1.

Seejärel päästis väravavaht Vitali Teleš kaks korda Kalju halvimast, sättides end ette Alliku löögile ja tõrjudes alumisest nurgast Zakaria Beglarišvili soorituse.

Kalju püüdis kaotusseisust välja tulla vahetuste abil, saates platsile Tarmo Neemelo ja Carlose. Viigivärava sepistasid aga algkoosseisu mängijad. Janar Toomet teenis penalti, mille Andrei Sidorenkov kindlalt realiseeris - 1:1.

Toometi sikutas penaltiolukorras pärast Karl Mööli tsenderdust pikali Kuusk, kes sai oma teise kollase ja kokku punase kaardi. Kuusk oli alles sel talvel Kalju särgi Flora oma vastu vahetanud.

1:1 viigiseisul tegi kaks supertõrjet Mait Toom, lükates Toometi löögid üle lati. Arvulises ülekaalus mängides Kalju seetõttu võiduväravani ei jõudnud.

Mängu parim - Mait Toom

Toomi suurepärased tõrjed olid need, mis Florale kolmest punktist ühe alles jätsid. Ainus värav löödi talle penaltist.