Purje supermäng aitas HJK-d näpistada, aga mõru maik jäi ikka (5)

Kolmapäeva õhtul peeti Soome kõrgliiga 15. voor. Eestlastest sai suurima teoga hakkama Ats Purje, kes lõi värava ning andis resultatiivse söödu HJK vastu ja jättis seega tabeliliidri võiduta.

KuPS jäi kodus 3647 pealtvaataja ees HJK vastu 17. minutil kaotusseisu. Vaid neli minutit hiljem oli tablool aga viigiseis, kui Rasmus Karjalainen, kes hooaja alguses Purjelt tipuründaja koha võttis, just Purje söödu väravaks realiseeris.

56. minutil sahistas võrku juba Purje ise, viies KuPS-i 2:1 ette. KuPS oligi võidu poole purjetamas, ent kolmandal üleminutil viigistas egiptlane Amr Gamal HJK poolelt seisu. 2:2 viigiga matš ka lõppes ehk KuPS andis võidu käest, samas ei lastud tabeliliidril ikkagi ka vahet suurendada. Purje võeti puhkama 88. minutil ja ta valiti mängu parimaks.

Võidumaitset tundis VPS, kes alistas kodus 2021 silmapaari ees 4:1 Mariehamni. Täismängu kirja saanud Marko Meerits oli lähedal ka nullimängule, kuid esimesel üleminutil lõi Ahvenamaa meeskond oma auvärava. Hindrek Ojamaa alustas matši VPS-i paremal äärel ning võeti puhkama 69. minutil, kui tablool oli 4:0 seis.

Viigiga pidid leppima Lahti mehed, kui võõrsil Tampere Ilvesele väravaid ei löödud. Henri Anier tegi kaasa kogu kohtumise, Artjom Dmitrijev sai kirja 85 minutit ja 52. minutist ka kollase kaardi.

Mihkel Aksalu pidi SJK-ga Honkalt vastu võtma 1:3 kaotuse. Alates 18. minutist mängiti vähemuses. Sel hetkel oli tablool 1:1 viigiseis. Aksalu mängis kõik minutid.

Eestlaste klubidest on KuPS kolmas, Lahti neljas, VPS kuues ja SJK üheksas.