Raskustest üle olnud Kalev sai vahetusmeeste väravatest väärt punkti (0)

Peatreener Adjam Kuzjajevita läbi ajanud Narva Trans ei suutnud kodus enamat 2:2 viigist Tallinna Kalevi vastu.

Kuigi meeskondi lahutas enne avavilet turniiritabelis üheksa punkti, mis hooaja praegust faasi arvestades on küllaltki kaalukas vahe, võis eeldada, et see ei peegelda meeskondade tasemevahet ja nii ka oli. Kumbki pool ei tahtnud rumalast eksimusest kaotusseisu jääda ja nii möödusid esimesed 30 minutit pigem luuravalt.

Mängu esimeses faasis mitmes olukorras ebakindla mulje jätnud Kalevi kaitseliin sai varakult ka tugeva hoobi, kui Artjom Artjunin lihasevigastusega mängu pooleli pidi jätma. Teda asendas debütant Kaspar Laur, kelle Premium liiga karjäär sai unelmate alguse - kümne minuti möödudes suunas ta Hidetoshi Wakui nurgalöögi peaga kindlalt Transi võrku ja viis Kalevi 1:0 ette.

Poolajani jäi viis minutit, aga sellest Transile täiesti piisas, kui Eduard Golovljov-Dmitri Barkov duo tööle hakkas. Esmalt jättis Andreas Raudsepp Golovljovi teele pandud pika palli puhtaks löömise väravavaht Daniil Koroljovile, aga Kalevi puurilukk tabas jalaga ainult õhku ja Barkov sai tühja lükata; siis kattis Laur ära suluseisu ja kuigi Koroljov tõrjus Golovljovi löögi, põrkas pall Barkovile, kes taas kõige raskema töö õige lihtsasti ära tegi.

Teisel poolajal haaras üsna kiiresti ohjad Trans, aga Kalev elas surve üle ja kui võimalus avanes, kasutati see ära. Nagu esimesel poolajal, tegi ka nüüd skoori vahetusmees, teiseks poolajaks Andre Järvat asendanud Kevin Rääbis, kes palli peaga viielt meetrilt Artur Kotenko selja taha suunas.

Pärast 2:2 viigiväravat jätkus mõneks minutiks Kalevi marulist survet, kuid viimaseks veerandtunniks haaras Trans ohjad ja lisaks soliidsele kaitsetööle päästis Kalevi nii mitmelgi korral ka natukene õnne. Punkt Narvast on Kalevi tehtud tööle esimene tunnustus turniiritabelis, Trans leppis aga kolmandat mängu järjest viigiga.

Mängu parim - Dmitri Barkov

Transi leegionär oli neile raskel päeval ainus, kes pallid võrku suutis panna - temata võinuks seis veel õnnetum olla. Kumbki värav ei olnud märkimisväärselt kaunis, küll aga näitasid, mida võib teha puhtalt ründajavaistu ja õige positsioneerimisega.

21. aprillil kell 16.00 Narva Kalev-FAMA staadionil

JK Narva Trans - JK Tallinna Kalev 2:2 (2:1)
42., 45. Dmitri Barkov - 39. Kaspar Laur, 59. Kevin Rääbis

Väravasöödud: 42., 45. Eduard Golovljov - 39. Hidetoshi Wakui, 59. Ioan Jakovlev
Hoiatused: 30. Dmitri Prošin, 38. Aleksandr Zakarljuka, 40. Dante Leverock, 69. Viktor Plotnikov - 62. Kevin Rääbis, 78. Takuya Matsunaga
Mänguolud: +6, pilves tugeva tuulega vihmane ilm; kunstmuru heas seisukorras.