RB Leipzig ja Bayern pakkusid uskumatu etenduse, Dortmund loovutas koha Hoffenheimile (1)

Saksamaa kõrgliiga eelviimane voor pakkus mitmeid suureskoorilisi mänge, millest võidu noppisid Müncheni Bayern, Mainz, Hoffenheim ja Berliini Hertha.

RB Leipzigi ja Müncheni Bayerni mäng läheb kahtlemata ajalukku kui ühe vaatamisväärsema mänguna. Leipzig asus kohtumist teisel minutil Marcel Sabitzeri väravast juhtima, aga Robert Lewandowskil oli veerand tunni pärast vastus olemas penaltist. 11 meetri karistuslöögi realiseeris Leipzigi poolelt 29. minutil ka Timo Werner ja poolajale mindi võõrustajate 2:1 eduseisus.

Teisel poolaja alguses kasvatas Leipzig veelgi oma edu Yussuf Poulseni tabamusest.  Bayern suutis Thiago väravast kaotusseisu vähendada ühele väravale, kui Timo Weerner tegi 65. minutil taas skooriks 4:2.

Edasi pani Bayern oma peo püsti. 84. minutil lõi Robert Lewandowski oma teise värava ja David Alaba esimese üleminuti tabamus tõi tabloole numbrid 4:4. Viiendal üleminutil sai jala valgeks omakorda Arjen Robben ja Bayern vormistas 5:4 võidu, olles veel poole tunni eest kahe väravaga kaotusseisus.

Ragnar Klavani endine koduklubi Augsburg suutis Dortmundi Borussialt röövida puntki. Suure tõenäosusega kindlustati sellega ka koht järgmiseks hooajaks kõrgliigas, kuid täiesti kindel saab see olema juhul, kui Augsburg võidaks viimases voorus Hoffenheimi.

Väravavõrgud pommitati auklikuks Mainzi ja Frankfurdi EIntrachti ning Bremeni Werderi ja Hoffenheimi kohtumises. Mainz oli 60. minutiks 0:2 kaotusseisus, kuid pööras selle lõpuks 4:2 võiduks. Pinget jagus küllaga, sest Frankfurdiga teeniti kahe peale koguni kaheksa kollast kaarti.

Hoffenheim alistas 5:3 skooriga Bremeni Werderi ja tõusis kolmandale tabelireale. Mäng oli sisuliselt tehtud teise poolaja alguseks, kui Hoffenheim juhtis 5:0. Theodor Gebre Selassie, Philipp Bargfrede ja Robert Baueri väravad tõid küll Bremeni veel mängu tagasi, kuid viigini oli veel kahte väravat vaja ja üleminutid juba tiksusid.

Bayer Leverkusen - Köln 2:2 (0:1)