RB Leipzig vähendas Bayerniga vahet, Ingolstadt teenis raske võidu (0)

Saksamaa kõrgliiga 27. voorus teenisid keerulise võidu RB Leipzig ja Ingolstadt, kui mõlemad olid 3:2 üle vastavalt Mainzi meeskonnast ja Augsburgist. Wolfsburgi kehv hooaeg jätkus kaotusega Freiburgile.

Marcel Sabitzeri ja Timo Werneri tabamused andsid Leipzigile teise poolaja algfaasis 2:0 eduseisu. 69. minutil realiseeris Mainzi eest penalti endine Sevilla mängumees Jairo,  kuidNaby Keita värav tõi külalistele uuesti kaheväravalise eduseisu. Lisaks jäi Mainz vähemusse, kui vahetult enne normaalaja lõppu teenis punase kaardi keskkaitsja Jean-Philippe Gbamin.

Kodumeeskond sellest end häirida ei lasknud ning üleminutitel saatis palli väravasse Yoshinori Muto. Võõrustajad siiski viigini enam ei jõudnud ja tänu Hoffenheimi võidule Müncheni Bayerni üle vähenes vahe tabeliliidrite suhtes seitse vooru enne hooaja lõppu kümnepunktiliseks.

Kahe tabeli lõpus asuva meeskonna vastasseisus oli Ingolstadt maha mängimas kolmeväravalist eduseisu Augsburgi vastu. 67. minutiks oli Sonny Kitteli ja Almog Coheni väravatest Ingolstadt kohtumist 3:0 juhtimas. Paul Verhaeghi penaltitabamus ja Halil Altintopi värav tõi Augsburgi mängu tagasi. Ülejäänud kümmekonna minuti jooksul viigini aga ei jõutud ja Ingolstadt sai kätte raskelt teenitud kolm punkti.

Teistes mängudes oli Mönchengladbachi Borussia Laszlo Benesi värava toel parem Berliini Herthast ja Florian Niederlechneri 78. minuti tabamus aitas Freiburgil 1:0 alistada Wolfsburgi.

Tabeli punane latern Darmstadt tunnistas 0:2 kaotust Leverkuseni Bayerile. Värava sai kirja Julian Brandt ning Kevin Volland.

Mainz - RB Leipzig 2:3 (0:1)
69. pen. Jairo, 90+1. Yoshinori Muto - 48. Marcel Sabitzer, 52. Timo Werner, 81. Naby Keita

Eemaldamine: 89. Jean-Philippe Gbamin (Mainz)

Augsburg - Ingolstadt 2:3 (0:2)
76. pen. Paul Verhaegh, 81. Halil Altintop - 24. Sonny Kittel, 34., 67. Almog Cohen

Borussia Mönchengladbach - Hertha Berliin 1:0 (1:0)