Realile kolmas järjest! Kariuse läbipõlemine varjutas Bale'i käärlöögi (7)

Kahel eelmisel aastal Meistrite liiga tiitli võitnud Real Madrid tegi seda taas - suuresti Liverpooli väravavahi Loris Kariuse abiga.

Liverpool alustas Kiievis paremini, aga sai esimese suure hoobi juba pooltunnil. Mohamed Salahi käsi jäi kukkudes Sergio Ramose alla ja inglaste tähtmängija õlg andis järele - mäng lõppes talle pisaratega.

Rünnakutest kadus Salahi lahkumisega teravus, aga teise poolaja alguseni pidas Liverpool vastu. Siis suutis sakslasest väravavaht Loris Karius hakkama saada Meistrite liiga ajaloo ehk suurima käkiga - väljavise tabas Karim Benzema välja sirutatud jalga ja pall oli võrgus. Veidi enne väravat oli Isco jõudnud ka latti kõlistada.

See ei tähendanud siiski veel Liverpooli murdumist, sest mõned minutid hiljem riputas James Milner nurgalöögi karistusalla, Dejan Lovren suunas palli peaga viiekasti joonele ja Sadio Mane varbast sündis viigivärav

Siis tõi Zinedine Zidane platsile Gareth Bale'i ja waleslane jõudis murul olla kaks minutit, kui kaunis käärlöök Kariusele püüdmatuks jäi. Reali 2:1 eduseisus ei olnud Liverpoolil küll palju võimalusi, kuid Mane suutis tabada posti ja päris maha ei saanud inglaste lootusi veel matta.

Mängu saatuse otsustanud värava sai samuti Bale enda nimele, kuid seegi oli Kariuse suur viga. Bale läks 30 meetrilt löögile ja sihtis otse väravavahi peale, aga kinnastest põrkas pall üle puuriluku õla ja taas võrku. 3:1 edus Reali võit enam õieti kahtluse alla ei sattunud ja kolmandat aastat järjest valitseb Euroopat Real Madrid.

Ragnar Klavan finaalis platsile ei pääsenud. Kokku jäi eestlase saldosse sellel Meistrite liiga hooajal kaheksa mängu ja 298 minutit platsiaega.

Real Madrid - Liverpool 3:1 (0:0)