Rooba lõikas avapoolaja otsustega omale näppu (galerii) (3)

Meelis Rooba viieline kaitseliin ja valitud ründeduo Levadia vastu ei toiminud ja see tagas neile juba sisuliselt poolajaks kaotuse. Foto: Gertrud Alatare

Paide Linnameeskonna peatreener Meelis Rooba otsustas Premium liiga 30. voorus kodus Tallinna Levadiale vastu minna viie kaitsja ja Vjatšeslav Zahovaikota, ent ei saanud ei kaitset lukku ega rünnet kiiremaks.

Viie kaitsjaga mängimine eeldab, et kaitse pannakse lukku ja vastast väga lihtsalt löögile ei lasta, kuid Levadia pääses Paides avaminutitest peale korduvalt lihtsalt löögipositsioonile. 30. minutil lõpuks ka skoor avati, kui Alan Gatagovi püstsöödu suunas peaga üle väravast väljas seisnud Kert Küti Rimo Hunt.

40. minutil leidis Jevgeni Kobzar vasakult äärelt antud madala sööduga Pavel Marini, kes värava ees täpne oli ja Levadia 2:0 juhtima viis.

Lisaks sellele, et Paide kaitse auklik oli, oli ka nende rünnak täielikult impotentne. Rooba eelistas rünnakul täna oma parimale väravakütile Zahovaikole, kes nädala alguses väsimust kurtis, noorukest Ander Ott Valget, kes rünnakul paberilehe oma nimele kohaselt samuti valgeks jättis.

Valge sai avapoolaja jooksul korra ebaõnnestunult löögile ning paaril juhul jooksis palliga end keskele kaitsjate vahele kinni, selle asemel, et lükata sööt kasvõi läbijooksule läinud Jüri Jevdokimovile.

Poolajapausil vahetas Rooba 17-aastase Valge asemel platsile täpselt poole vanema Zahovaiko ja kuigi selle lükke abil sai Paide palli ees pidama, jõudis aeg-ajalt ka löögile ja saavutas teatava pallivaldamise, oli lootusetult hilja, sest tabeliliidri Levadia vastu ei tule naljalt 45 minutiga 0:2 kaotusseisust välja. Paide oleks pidanud mängima algusest peale nii, kui oleks soovitud natukenegi pealinlastele konkurentsi pakkuda.

Aga seda ei pakutud. 75. minutil leidis Anton Mirantšuk kiirrünnakus paremalt äärelt vahetusest sekkunud Kevin Kauberi, kes palli Küti jalgevahelt väravasse kõmmutas ja Levadiale kolmeväravalise edu andis. Lõpptulemuse 4:0 vormistas Hunt, kes lükkas 86. minutil tühja kaks-üks ülekaalus saadud Kobzari söödu.

Mängu parim - Jevgeni Kobzar

Kuigi vasakääre kõik 90 minutit ei olnud perfektsed, murdis ta esimest korda saatuslikult mängu oma väravasööduga avapoolaja lõpus ning oma teise väravasööduga kohtumise lõpus lõi ta Paide teise kirstunaela. Just tema otsustavad lahendused lülitasid võõrustajad eelkõige vaimselt mängust täiesti välja.