Rooney trahvilöök murdis Eesti (Hinda mängijaid!) (7)

Kuigi teise poolaja algul vähemusse jäänud Eesti andis Inglismaale kõva lahingu, siis suutsid nimekad külalised saareriigist Wayne Rooney trahvilöögi abil raske 1:0 võidu võtta.

Kohtumine algas kohe tuliselt, kui keskväljal võidetud palli järel leidis Henri Anier kastist Sergei Zenjovi, kes mõningase mõtlemise järel palli rikošetist küljevõrku saatis.

Teenitud nurgalöögist sai seejärel taas proovida Anier, kuid edurivimehe üritus lendas üle värava ja Sinisärgid esimese minutiga külalisi ahastusse viia ei suutnud.

Veerandtunni möödudes tekitas esimese teravama võimaluse ka Inglismaa, kui Karol Metsa vigastuspausi kasutas kohe ära Jack Wilshere, kes leidis hästi kastist Wayne Rooney. Kodupubliku õnneks lendas külaliste kapteni üritus napilt üle Sergei Pareiko puuri.

33. minutil leiti taas kaitsjate selja tagant kapten Rooney, kuid mehed omal kohal olid Ragnar Klavan ja Igor Morozov, kes kahe peale Manchester Unitedi legendilt palli ära võtsid.

Inglaste turmtuli

Seejärel algatasid punasärgid eestlaste värava all korralikku turmtule, kui minuti möödudes saatis palli värava alla Danny Welbeck, kuid õnneks olid Sinisärgid kastis kindlad ning suutsid olukorra klaarida.

Veel minutike hiljem sai Martin Vungi pallikaotuse järel kasti murda Jack Wilshere, kes ligi 10 meetrilt ka paremaga löögile läks, aga taaskord oli külaliste sihik pisut paigast ning nahkkera maandus küljevõrgus.

Napilt enne poolajavilet proovis ligi 25 meetrilt täpsust Jordan Henderson, kuid Liverpooli poolkaitsja üritus lendas võrdlemisi mugavalt Pareiko kinnastesse ning seega mindigi riietusruumi väravateta viigiseisul.

Klavani punane andis Sinisärkidele valusa hoobi. Foto: Jana PiparTeine poolaeg algab šokiga

Teine kolmveerandtund algas Sinisärkidele paraku külma dušiga, kui 48. minutil peatas Klavan väravale suundunud Fabian Delphi ning teenis seepeale peakohtunik Marijo Strahonjalt teise kollase ja kokku punase.

Seejärel tekitas Inglismaa küll mitmeid poolvõimalusi standardolukordadest, aga 66. minutil olid lähedal hoopis Sinisärgid, kui kontrarünnakus hoidis hästi palli Henri Anier, kes korraliku soleerimise järel tsoonist Zenjovi leidis. Inglismaa esiliigas klubileiba teeniv Zenjov oli juba ka Joe Hartiga silmitsi pääsemas, aga paraku tõstis äärekohtunik lipu suluseisu märgiks ülesse ning eestlastel jäi vaid teoorias unistada, mis antud olukorrast sündida võinuks.

Üks karistuslöök saab saatuslikuks

74. minutil inglased aga lõpuks ühe trahvilööki võrku saatsid. Kasti ääres nägi peakohtunik Raheem Sterlinguga võidelnud Martin Vungil määrustevastast tegutsemist ning magusast kohast asus palli taha Wayne Rooney.

Inglaste nimekaim pallur antud olukorda ka kasutamata ei jätnud ning osavale keerutusele üle müüri suutis Sergei Pareiko küll käed taha saada, aga paraku lendas pall piisavalt ebamugavalt, et nahkkera siiski võrgus maandus ja Inglismaa 1:0 ette viis.

Seejärel jätkus kerge külaliste surve, mille tulemusena üritas meie meeskonna loots Magnus Pehrsson Dmitri Kruglovi ning Henrik Ojamaa sissetoomisega veel hilist vastust anda. Kuigi mõlemad mehed meie rünnakutele teatava lisakäigu andsid, siis päris kuldset võimalust viigivärava löömiseks ei tekkinudki.

Kontrarünnakust tekkis hoopis võimalus teine lüüa Rooneyl, kuid Pareiko suutis Unitedi mehe ürituse 1-1 olukorras likvideerida ning kuna rohkem võrgud ei sahisenud, siis pidid kõva lahingu andnud Sinisärgid väljakult lahkuma minimaalse ja oi kui valusa 0:1 kaotusega.

12. septembril kell 19.00 A. Le Coq Arenal (Asula 4, Tallinn)

Eesti - Inglismaa 1:0 (0:0)
73. Wayne Rooney

Hoiatused: 29., 48. Ragnar Klavan - 45+1. Leighton Baines, 53. Jordan Henderson, 87. Jack Wilshere
Eemaldamine: 48. Klavan
Mänguolud: +10, pilves ilm; muruväljak väga heas seisukorras.