Saarlased jäid kodustes tormituultes Levadiale kindlalt alla (1)

Mairo Miilil ja kompaniil ei jagunud tormituulte käes rammu Levadiale vastu astumiseks. Foto: Brit Maria Tael

Premium liiga 29. voorus sai FC Kuressaare 11. järjestikuse kaotuse, kui kodustes tormituultes jäädi Tallinna FCI Levadiale alla 0:5 skooriga.

Kui viimati need kaks meeskonda Saaremaal kohtusid, lepiti 1:1 viiki, ent täna läksid asjad hoopis teisiti. Külalised said mängu alustada allatuult mängides ning kuivõrd puhangud olid kohati isegi kuni 25 m/s, mõjutasid merelt tulnud iilid mängu päris tugevalt.

18. minutil lõigi Levadia tuule abil oma juhtvärava, kui Juri Tkatšuki tsenderdust püüdma läinud Roland Kütt jäi pika ninaga, vaadates pealt, kuidas tuul tema eest palli maha rebis ja Kirill Nesterov tekkinud olukorra kavalalt ära kasutas.

Pooltunniks oli mäng otsustatud, kui esmalt suunas Cem Felek mõnelt meetrilt võrku Roman Debelko kannasöödu ning seejärel lõi oma Premium liiga debüütvärava täna esmakordselt kõrgliigas algkoosseisu kuulunud Levadia kaitsja Marko Lipp.

Teisel poolajal vastutuult mängides Levadia ramm veidi rauges. Tuult trotsides püüti peaasjalikult maast mängida, aga nii ei olnud äärevahetused piisavalt kiired. Saarlastel tekkis seeläbi ründemomente, ent Sergei Lepmetsa väravale suurt ohtu ei kujutatud - kõige enam ärevust tekitasid tuule kaasabil tehtud kauglöögid. Ent Levadia sai ka teisel poolajal kaks väravat kirja. 55. minutil lõi Debelko peaga võrku Markus Jürgensoni tsenderduse ning 81. minutil vormistas lõppseisu 5:0 vahetusest sekkunud Rasmus Peetson, kes saatis penaltipunkti lähistelt ühe puutega võrku Nesterovi söödu.

Levadia sai seega kirja kolmanda järjestikuse nullimängu ning medaliheitluses ollakse endiselt sees, kuid Kuressaare üheksas koht sai veelgi selgemaks, kuivõrd Viljandi Tulevik alistas täna Tartu Tammeka ning nüüd on mulgid juba üheksa punkti kaugusele lipsanud.

Mängu parim - Marko Lipp

Levadia ridadest ei tõusnud tegelikult mitte keegi silmatorkavalt esile. Tehti meeskondlik esitlus ja kõik, kes midagi head korda saatsid, jäid ka negatiivsete asjadega silma. Seega saab kerge avansina parima tiitli 19-aastane keskkaitsja, kes kuulus esmakordselt Premium liigas algkoosseisu, suutis taga asjad väga hästi kontrolli all hoida ning lõi rünnakul oma esimese kõrgliigavärava.

22. septembril kell 13 Kuressaare linnastaadionil

FC Kuressaare - Tallinna FCI Levadia 0:5 (0:3)
18. Kirill Nesterov, 25. Cem Felek, 29. Marko Lipp, 55. Roman Debelko, 81. Rasmus Peetson

Väravasöödud: 18. Juri Tkatšuk, 25. Roman Debelko, 29. Dmitri Kruglov, 55. Markus Jürgenson, 81. Kirill Nesterov
Hoiatused: 85. Rasmus Saar - 65. Rasmus Peetson
Mänguolud: +14, hoovihmadega tormituulega ilm; muruväljak väga heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 45
Peakohtunik: Karl Koppel
Abikohtunikud: Veiko Mõtsnik, Igor Kübarsepp
Neljas kohtunik: Rein Väin

Kuressaare: Roland Kütt, Mairo Miil, Ranon Kriisa, Elari Valmas, Sander Viira (68. Reivo Vinter), Margus Rajaver, Amor Luup, Märten Opp (46. Karmo Paju), Karl Ivar Maar, Rasmus Saar, Sander Laht (68. Maarek Suursaar).
Varus: Reivo Vinter, Karmo Paju, Maarek Suursaar, Eerik Poopuu.

Levadia: Sergei Lepmets, Dmitri Kruglov (46. Mark Oliver Roosnupp), Marko Lipp, Maksim Podholjuzin, Markus Jürgenson, Muamer Svraka, Juri Tkatšuk, Kirill Nesterov, Cem Felek (58. Rasmus Peetson), Gando Biala (70. Anton Krutogolov), Roman Debelko.
Varus: Andreas Kevin Põldvee, Roman Nesterovski, Igor Dudarev, Rasmus Peetson, Karl Rudolf Õigus, Anton Krutogolov, Mark Oliver Roosnupp.