Seisuliselt kindel, aga tegelikult väga raske (2)

Premium liiga 20. vooru viimases kohtumises sai mõneti ootamatult raske võidu Nõmme Kalju, kui Viljandi Tulevik alistati seisuliselt küll väga kindlalt 5:1.

Kohtumine algas tabeliseisule vastavalt ehk Kalju võttis tempo dikteerimise enda peale ja hakati vaikselt olukordi looma. Esimest väravat ei pidanud kaua ootama, kui harva algkoosseisus alustav Tarmo Neemelo paremalt äärelt tormanud Liliu leidis ja alles kuu aja eest mänguõiguse saanud brasiillane vasakuga ära lõi.

Peagi tuli ka teine, kui Andrei Sidorenkovi karistuslöögi järel oli Tuleviku kastis suur segadus. Pall põrkus õnnega pooleks Maximiliano Ugge suunas ja Itaalia keskkaitsja lõi palli ründajalikult kannaga värava suunas. Gerdo Juhkam küll libistas ennast väravajoonele, aga pall käis siiski sees ära.

Avapoolaeg selle seisuga lõppeski, aga teisele poolajale tuli hoopis uue hingamise saanud Viljandi. Kui avavilest oli kulunud kümmekond minutit, siis avas Karl-Romet Nõmm väga hea kiirrünnaku, Herol võttis rahulikut hoo maha ja ootas kuni Tanel Lang tahaposti jõudis ning siis sinna mõõdetud tsenderduse lasi. Vitali Telešil ei jäänud muud üle, kui Langi pealöök sisse lubada.

Selle peale läks Kalju värava all lahti korralik paanika, aga ei Kristen Kähr ega vahetusest sekkunud Kaljust laenul olev Vlasi Sinjavski ei suutnud omi võimalusi ära lüüa ja hoopis Liliu tõi oma teise tabamusega Nõmmele rahu tagasi.

Mängu viimastel minutitel läks lahti turmtuli, kui kahe minuti jooksul vahetusest sekkunud Robert Kirss ja Peeter Klein väravad kirja said.

Mängu parim - Liliu

Pole kahtlustki. See mees on oma kvaliteedilt ikka väga võimas ründaja. Tuleviku kaitsjad ei saanud temaga hakkama ei maa peal ega ka õhus ning tasuks kaks korralikku väravat.

23. juulil kell 19.00 Hiiu kunstmurustaadionil

Nõmme Kalju FC - Viljandi JK Tulevik  5:1 (2:0)
17., 77. Liliu, 32. Maximiliano Achille Ugge, 84. Robert Kirss, 85. Peeter Klein - 58. Tanel Lang

Väravasöödud: 17. Tarmo Neemelo, 32. x, 77. x, 84. Peeter Klein, 85. Igor Subbotin - 58. Herol
Hoiatused: 90+1. Robert Kirss
Mänguolud: +20, päikesepaisteline ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.