Sillamäe lagunes Annelinnas tükkideks (0)

Foto: Imre PühvelTartu Tammeka ja Sillamäe Kalev pakkusid viiendas mänguvoorus Annelinna kunstmurustaadionil selle hooaja ilmselt ühe kõige suurema üllatusskoori - Tammeka neli, Sillamäe null!

Kuigi mäng algas küllaltki tempokalt, ei osanud vast keegi esimese kümne, viieteist või isegi kahekümne minuti järel arvata, et selles mängus kokku neli väravat lüüakse. Ja veel vähem seda, et kõik need Sillamäele...

Avapoolaeg möödus üldjoontes küllaltki oodatult - mängu parema häälestuse pealt alustanud Tammeka küll ründas esimese kümne minuti jooksul päris sirgjooneliselt ja lubavalt, kuid pikast bussisõidust taastunud idavirulased panid seejärel oma pressi peale ning surusid tartlased päris sügavale oma väljakupoolele.

Võimalusi Sillamäel aga nappis - korra sai väravaesiselt löögile Vitalijs Zils ning aeg-ajalt prooviti kauglööke, kuid Karl Johan Pechterit Tammeka väravas kordagi tõsisemalt proovile ei pandud.

Just siis, kui tundus, et Tammeka on kohe-kohe murdumas, leiti läbimurre hoopis teisel pool platsi - Andre Paju karistuslöök seilas 42. minutil Sillamäe värava tagumise posti juurde, kus kõige kõrgemale kerkis Kaarel Kiidron, kelle peast vaat et õnnega pooleks pall väravas maandus - 1:0!

Sillamäe frustratsiooni jõudis veel enne avapoolaja lõppu platsil välja elada Maksim Paponov, kes pettumust vastase pihta jalalöögiga leevendas ning selle peale ka duši alla saadeti - Sillamäe kümnekesi.

Kõik, mis valesti saab minna...

Kui vaheajalt tulles võis veel uskuda, et hoolimata vähemuses mängimisest on Sillamäel piisavalt sisu ning mängu, et end matši tagasi võidelda, siis seda usku jagus vaid mõneks üksikuks minutiks.

49. mänguminutil sai totaalse küpsetisega hakkama kalevlaste väravavaht Mihhail Starodubtsev, kes üritas sööduga leida oma keskkaitsjat Igor Dudarevi, aga selle asemel palli Tristan Koskorile kinkis. Koskor leidis kenasti üles šokeeritud Dudarevi jala, kes viimase kaitsjana Tammeka tormaja veaga peatas - veel üks punane kaart!

Tagatipuks vajutas korraliku kirstunaela üheksamehelise Sillamäe võrku Kristjan Tiirik, kes samast olukorrast saadud karistuslöögi vingelt võrku saatis - 2:0!

Sillamäe vastupanu oli sellega ka murtud ning seda koguni 40 minutit enne mängu lõppu. Ülejäänud kohtumine meenutas kangesti olukorda futsalist, kus üks meeskond mängib lendava väravavahiga ning liigutab palli ümber vastase  värava, tantsides justkui kass ümber palava pudru. Tammeka domineeris mängu ülivõimsalt, lõi Kevin Rääbise ja Kristjan Tiiriku isikus veel kaks väravat ning jättis idavirulased väga pika ninaga - neli-null!

Mängu parim - Kristjan Tiirik

Tammeka ridades vanameistri rolli täitev Tiirik lõi küll kaks väravat, aga tema panus ei piirdunud kindlasti sellega - teravad söödud, kavalad lahendused ning tark mängu juhtimine olid sedapuhku väljapaistvad.