Stabiilsust otsiv Paide võtab päeva korraga (12)

Siit jätkab neljast nimest kolm. Tegelikult on verevahetus suurem. Foto: Brit Maria Tael

Sisuliselt täieliku verevahetuse läbinud Paide Linnameeskond on komplekteeritud noortest ja vihastest palluritest, kes Järvamaa esikklubi lippu kõrgel tahavad hoida.

Möödunud hooaja lõpuga sai Paides läbi korraga kaks ajastut: karjääri lõpetas Paide Linnameeskonnas legendistaatusesse tõusnud Vjatšeslav Zahovaiko, kes võttis ühtlasi ka peatreeneripulga üle Meelis Roobalt.

Samuti erineb meeskonna koosseis tunduvalt varasemast: mullusest hooaja võistkonnast on lahkunud üle 15 mängija ning asemele on tulnud pallureid mitmetest Eesti klubidest. Klubi annab seega võimaluse mitmetele noorpalluritele, kes tõestamishimu täis on. 

Klubi tegevjuhi Jaanus Pruuli sõnul valitseb ka uues meeskonnas tõeliselt vägev õhkkond: "Kui vaadelda eelmisi aastaid, kus sisuliselt olidki mõned üksikud noored mängijad ja sellised väga kogenud endised koondislased, siis paraku sellist tugevat meeskonnatunnet ei tekkinudki, sest juba poole hooaja pealt vahetusid meeskonnad sisuliselt välja ja kadus ära ka see Järvamaa selgroog, mille peale Paide tõus madalamadest liigadest rajatud oli. Praegune entusiasm, tempo trennis, intensiivsus, on varasemaga võrreldes nagu öö ja päev."

REKLAAM

Liigume edasi päev korraga

Hooaja ettevalmistus on peatreener Zahovaiko kui ka Pruuli sõnul kulgenud vastavalt kavandatule. "Pean ütlema, et oleme kenasti oma plaanid täitnud. Väike tagasilöök on Frolovi vigastuse näol, mistõttu on ta orienteeruvalt kaks kuud väljas, muidu on läinud kõik plaanipäraselt," lausus 34-aastane loots.

"On väga palju uusi tulijaid, meeskond muutub kõvasti nooremaks. Hetkel on vist keskmine vanus 21 aastat. Oleme kõvasti investeerinud mängijaõiguste ostmisesse. Ainus plaaniväline asi oli see õnnetu Andre Frolovi põlvevigastus. Muidu võib hooajaettevalmistusega rahul olla, eriti ka Vjatšeslav Zahovaikoga," täiendas Pruuli.

Taliturniiril koguti esmapilgul kesisena näida võivad neli kaotust ja üks viik. Taliturniiri järgselt võeti samas aga Nõmme Kalju skalp. Tulemuste varieeruvust analüüsides kinnistub tõsiasi, mis on ühtlasi klubi prioriteediks eesootaval hooajal: vaja on paika saada ühtne ning meeskondlik kokkumäng, tänu millele saaks stabiilseid esitusi pakkuda.

Meelis Rooba. Foto: Gertrud Alatare

"Kui Sillamäe mäng välja arvata, siis oleme ülejäänud mängudega väga rahul. Selge on, et kui üle poole mängijatest on uued, siis kokkumäng vajab harjutamist mitu kuud. Aga see, mida peatreener mängudes näha tahtis, võis rahule jääda. Viimases mängus Nõmme Kaljuga saime revanši - see näitas, et oleme sellel aastal võimelised kõigile hambaid näitama. Põhiline on ikkagi sellel aastal see, et meeskond hakkab käima kõigepealt ühte jalga ja juba järgmistel aastatel oleks need suuremad eesmärgid loogiliselt tulemas. Tänavuse hooaja eesmärk on kasvada ühiseks meeskonnaks ja siis juba vaadata edasi," võttis Pruuli asja kokku.

Taliturniiril kogetut nägi positiivses valguses ka ekskoondislasest juhendaja: "Taliturniiri mängud on meile olnud väga kasulikud, eriti kui silmas pidada seda, et oleme turniiri kaasa teinud A-grupis. See on olnud meile väga õpetlik ja kasulik. Poisid said eneseusku juurde, et ei ole Eesti tippklubid väga kaugel meist. Loomulikult on nad meist natukene paremad ja organiseeritumad, aga need mängud näitasid, et oleme võimelised kestma ja pakkuma korralikke lahinguid."

Järsu kaadrivahetuse tõttu ei ole püstitanud Paide ka konkreetset eesmärki liigas tabeliseisu koha pealt. "Ei ole tänavusel aastal juhtkonna poolt eesmärki pandud. Ka seda on peatreener ise ka rõhutanud. Tema eesmärk on iga mängu eraldi võtta ja igale mängule vastu minna sooviga seda võita. Eks hooaja lõpus näha ole, kui palju neid punkte lõpuks koos on. Võibolla eesmärkidest on natuke suurem karikavõistlused, kus oleme kaheksa hulgas ja kus on sisuliselt neljast tippklubist ainult kaks järel. Ühe mängu lõikes oleme kindlasti rohkemaks suutelised, kui pikas lõikes. Meeskond on ikkagi täiesti uus, mistõttu oleme pikemas perspektiivis ehk veidi ebastabiilsed," lausus Pruuli.

Zahovaiko hoiakust joonistub välja selge mantra, millega hooajale vastu minnakse: võtame päeva korraga. "Peamine eesmärk on stabiilsuse leidmine. See on aspekt, mida ma praegu hoian tugevalt fookuses. Minu lähenemine on lihtne: üks päev korraga ja ma tahan, et minu mängijad õpiksid pingutama maksimaalselt iga päev."

Siiski võib Zahovaiko sõnutsi osutuda vähene kokkumäng pika hooaja kestel ka murelapseks: "Sellist ladusat kokkumängu veel ei ole ja poisid üksteist veel ei tunneta. Võibolla on  see meie nõrkus, aga see läheb paremaks. Oma tugevusi ei hakka ma siin kellelegi rääkima, otsime oma stabiilset mängu."

Samas vihjab Pruuli nooruse uljusest ning duhhist pakatavale ründemängule, mis peaks Paide publiku juba praegu kergelt kihelema panema: "Trumbiks saab kindlasti olema ründemäng: kiirus ja tehnilisus. On väga palju lisandunud tehnilisi ja osavaid mängijaid, kes on tegelikult juba noorteklassist saati väga edukad olnud. See on ka taotluslik olnud, et me olemegi selliseid mängijaid endale valinud, kes aitaksid tema visiooni ellu viia. Selle aasta märksõnaks saab minu arvates olema ründemäng."

Lisaks ründeliini varasemale vedurile Zahovaikole riputas jalgpallikingad nagisse ka ekskoondislasest keskkaitse tugitala Taavi Rähn, mistõttu võib Paide kaitseliin esmapilgul õhukene tunduda. "Taavi Rähna lahkumise näol on meile jäänud väga vähe kogenud kaitseliin. Seal on vaja lihtsalt meie kaitsjatel teha samm edasi ja võtta vastutus. Ei taha niimoodi hooajale vastu minna, et vahet ei ole palju ise laseme. Soov on ikkagi kaitses hoida ka neid väravaid väiksena," analüüsis Pruuli.

Zahovaiko sõnul on aga meeskond komplekteeritud ka selliselt, et vajadusel oleksid kõik positsioonid kaetud: "Ma leian, et mul on koosseisus sellised mängijad, kes on võimelised mängima vajadusel ka kaitseliinis. Konkreetne näide on ka (Alex - toim.) Sepp, kes on kogu oma elu mänginud pooliku positsioonil ja mina olen tõstnud ta vasakusse kaitsesse. See ei ole meeleheitlik tegevus vaid see on minu nägemus mängijatest."

Tänu paljulubavalt atraktiivsele eesliinile on esmapilgul kadunud päevakorrast ka küsimus, kes Zahovaikost tühjaks jäänud väravamasina kohta täitma hakkab: "Selles mõttes, et mul on sellised mängijad koosseisus, kellest ründefaasis võib igaüks sähvatada. Kui me suudame eriti alguses leida sellise mängija, kes on meil regulaarne skoorija, oleks see väga hea, aga ma ei ole selles mõttes meeleheitel. Mul on neid mängijiad küll, kes võivad skoorima hakata," vastas kollikütt ise.

Hooaja algusele tuleb vastu minna ilma kaptenita

Nagu ennegi juttu tuli, lõi muidu soliidselt kulgenud ettevalmistusperioodile korraliku mõlgi sisse kaptenipaela vastutuse saanud Frolovi põlvevigastus. Nõmme Kalju vastu mängides pidi Paide keskväljamees lahkuma väljakult juba 17. minutil. "Õnneks ei olnud nii tõsine, kui mingi hetk oli karta. Pigem on tegemist külgsideme venitusega ja kuskil kuue nädala pärast hakkab ta vaikselt juba tagasi tulema. Seni on taastusravi. Õnneks midagi katki põlves ei ole. Ilmselt enne aprilli või mai lõppu teda väljakul ei näe," täpsustas Pruuli.

Andre Frolov. Foto: Brit Maria Tael

Zahovaiko lähenes asjale resoluutsemalt: "Loomulikult on kahju, sest ta on liider, aga me peame õppima ilma temata hakkama saama täpselt nii kaua kui ta väljas on."

Samuti oli pikalt vaevanud achilleusevigastus ka kaitseliini ühte olulisemat meest Martin Kaset, kuid kolmapäeval kaasa tehtud täistreening näitab, et ilmselt on mees hooaja avamänguks Narva Transi vastu mänguvalmis.

Nüüd koosseisust. Selgeks on saanud, et esiti meeskonnaga ettevalmistust alustanud Marten Saarlas tänavusel hooajal osapoolte kokkuleppel Paidet ei esinda. Hiljutises mängus Nõmme Kalju vastu värava löönud Nigeeria päritolu ründaja Emeka Eze Friday saatus selgub käimasoleva nädala jooksul.

Varasemalt mainitud Sepp liitub võistkonnaga Tallinna FC Florast aastase laenulepingu alusel. Samuti peaks õige pea selguma ka Andre Järva, Sören Kaldma ning Kristofer Kartau saatus. Suur on tõenäosus, et suvel liitub meeskonnaga osa ettevalmistusest läbinud Märten Pajunurm, kuid konkreetne otsus peaks selguma suvel.

Hiljutiste täienduste näol tasuks ära mainida kiiprid Magnus Karofeldi ja Sten-Marten Vahi, kellest viimane on ka EJL-i stipendiaat. Teise stipendiumi teenis SC Realist hangitud Randy Padar, kes on ka meeskonna üks värskemaid täiendusi.

Meeskonnast lahkujate nimekiri on peaaegu sama pikk, kui nõukaaegne poejärjekord: Rasmus Tomson, Jüri Jevdokimov, Omar El-Hussieny, Mark Oliver Roosnupp, Roman Starikov on vaid mõned nimed, kes tuleval hooajal Paide särki ei kanna. Täielik nimekiri kajastub eelvaate alumises osas.

Hetkeseisuga ei jää klubiga seotuks ka klubi eelmine peatreener Meelis Rooba ning tema vend Urmas.

Pruuli kinnitusel lihtsustas ETM-i ja KTM-i jalgpalliliidupoolne reeglite lõdvendamine ka Paide olukorda, kuna arvestatava järelkasvuni läheb klubi tegevjuhi sõnul veel veidi aega.

Paide on klubi, kuhu tahetakse tulla

Suurimaks konkurendiks peab Pruuli Sillamäe Kalevit, kellega varasemaltki tabeli ülemise keskosa eest lahinguid peetud: "Realistiks jäädes on tõenäoliselt Sillamäe meie peamine konkurent võitluses tippklubide järel. Loomulikult kunagi ei tea, kuidas hooaeg kulgeb, aga kui me hetkel vaatame koosseise ja mil määral on võistkonnad kokku mänginud, siis tippklubidel on need koosseisu jäänud ikkagi suhtselt samaks.

Edasi vaadates on Narva alati hooaja alguses ikka selline meeskond, kes mõtleb ikka kõrgemate kohtade peale. Tammeka on noor ja uljas, kes kedagi ei karda. Hoolimata sellest, et suuri nimesi ei ole, siis heal päeval võidakse kõiki võita. Usun, et ka Viljandi võiks siin kõikidele peavalu valmistada. Ka Pärnus on mitmeid kogenud mängumehi, mistõttu võivad nad vastaseid üllatada. Ülevalt poolt ei ole enam sellist meeskonda, kelle vastu peaksime minema mõttega, et peame hullult kaitses pingutama, et mingitki tulemust kätte saada. Kõiki ülemisi nelja võistkonda on võidetud ja sel aastal, kus meeskond on oluliselt tugevam, on teistel meie vastu veelgi raskem. Meie stabiilsust ma veel ei usu, seetõttu ei julge rääkida ka eurokohtadest."

Vjatšeslav Zahovaiko. Foto: Gertrud Alatare

Aastate jooksul võiks Paidet pidada klubiks, kes pakub korraliku tasemega mängijatele head alternatiivi enese oskuste näitamiseks ning tõestamiseks. Ehk on sellest ka tingitud iga-aastased värvikad koosseisumuudatused. Pruuli sõnul enam nii suuri muudatusi tulevikus oodata ei tasuks: "Nüüd oli meil viimane aasta, kus oli selline kaadrivoolavus. Oleme liikumas profimeeskonna suunas: enamik mängijaid on tasustatud. Mängijatel on lepingud, mis ei ole üheaastased ja järgmine loogiline jätk oleks see, et kui me vaatame järgmist hooaega, siis võistkond enam nii palju ei muutu. Meie võistkonna komplekteerimine ei ole enam ülejääkide kokkukraapimine."

"Loomulikult leian, et Paide on täna selline klubi, kuhu tahetakse tulla. Ja selle lühikese aja jooksul, mil oleme tööd teinud, on juba välja kujunenud meie vastu ka positiivne hoiak, mis on mingil määral tunnustanud ka meie tööd. Need poisid, kes meil täna on, on väga teravad pliiatsid ja ma ei nõustu ühegi inimesega, kes ütlevad, Levadia ja muud klubid nopivad iga aasta andekad pallurid endale ja teised klubid peavad teise- või kolmandajärguliste mängijatega leppima. Ei ole nii, ma ei nõustu sellega absoluutselt. Mul on väga teravad poisid, kelles on palju potentsiaali," on Zahovaiko selgesõnaline.

Samaaegselt on jõudsalt arenemas ka klubi järelkasvutaristu arendamine. Möödunud hooajal väravasuul seisnud Kert Kütt on pandud antud valdkonna eest vastutama ning Pruuli sõnul on edusammud viimastel aastatel märgatavad: "Kindlasti on see prioriteetne. Kui kolm-neli aastat tagasi iseseisev noortetöö sisuliselt algas Viktor Metsa jalgpallikoolist, oli toon ju meil ainult mõni grupp, tänaseks on 20 noortegruppi ja see arv aina tõuseb."

Noortetööst rääkides viitab Zahovaiko ka Järvamaa osaluse olulisusele: "Treenerina ma tahan, et me baseeruks Paides. Praegu on lihtsalt selline situatsioon, et me peame baseeruma Tallinnas ja meie treeningprotsess toimub Tallinnas, aga eks sellel ole mitmeid põhjuseid. Kuna oleme noor klubi, siis pealetulev järelkasv pole meistriliigaks veel nii vana, aga ma arvan, et olukord võib muutuda kahe-kolme aasta jooksul, kui Paide noored pead hakkavad tõstma."

Millise mulje on Pruulile jätnud aga peatreener Vjatšeslav Zahovaiko? "Zahovaiko on toonud meeskonda kohe algusest peale tugeva usaldustunde. Ta on väga tugev autoriteet ja samas ka suurepärane diplomaat, kes suudab asju aimata. Oskab mängijaid väga hästi lugeda, nende kehakeelt, olekut, motiveeritust. Ma ütleks, et ta on väga hästi hakkama saanud. Tema varasem treenerikogemus ei olnud kuigi mahukas. Kui siin alguses võis karta, et Premium liiga tase on hoopis teine, siis hetkel tundub küll, et liigume väga õigel teel ja tegime õige valiku. Tal on olemas kõik eeldused saamaks tipptreeneriks," kiidab Pruuli.

Legendaarse kõmmutaja vastus oma uue ametiposti tööpõldude kündmise osas on lühike, kuid see-eest tabav kogu olukorra kontekstis: "Naudin sellest igat sekundit."

Foto: Jana Pipar / EJLMeeskonna staar - Andre Frolov

Frolovist peab saama eeskuju, kes rasketel hetkedel meeskonna kokku kutsub ning oma kaptenipaela kandva käega osutades taas õigesse suunda juhatab. Frolovil on mentoriks olemiseks piisav kogemustepagas ning samuti on pallur alati olnud ka kõva võitleja, mistõttu sobib endine florakas keevast verest pulbitsevasse Paidesse kui rusikas silmaauku.

"Temal on kogemusi kümne ja rohkema aasta jagu. Eks Frolovi meeskonda toomisel oli ka selge põhjus. Nooruse uljusega võib küll tulemusi teha, aga samas on ikka seda kogemust ka vaja. Võrreldes eelmise aastaga, kus meil olid mitmeid kogenud mängijad karjääri lõpetamas, kelle puhul ei olnud see tervis enam nii hea kui parimatel päevadel, siis Frolov oma füüsisega on selline mängija, kes ei ole oma viimast sõna kindlasti öelnud," kinnitas Pruuli Paide võtmemängijasse usku.

Foto: Jana Pipar/EJLKellel silma peal hoida - Randy Padar

18-aastase Randy Padariga sõlmis Paide hiljuti kolme aasta pikkuse lepingu, mis näitab, milline on usaldus noorpallurisse. Tegu pole teps mitte kehva mängumehega: eelmisel aastal esindas ääreründaja Eesti U-19 koondist koguni 15 korral.

Pruuli: "Ta on mängija, kes ei ole Premiumis mänginud, aga samas on hooajaeelsetes mängudes mulje jätnud, nagu oleks seda teinud juba aastaid. Väga tehniline, enesekindel ja intelligentne mängija, kes saab tõsiseks ohuks nii number kümne peal kui äärte peal. Meenutab Zakaria Beglarišvilit."

Zahovaiko: "Väga huvitav poiss on. Tahtmist täis ja minu hinnangul saaks ta praegu igas Eesti klubis hakkama."

Suurim küsimärk - kui hea kokkumäng saavutada suudetakse?

Pärast sellist masside liikumist, nagu oli Paidel, tõstatubki ainult suuresti üks suur küsimärk, mida on ka juba eelnevalt käsitletud. On selge, et Paide noores meeskonnas peitub potentsiaali, et vajadusel näidata tõeliselt atraktiivset ning ründavat jalgpalli. Küsimus on aga selles, kui kiirelt stabiilsuseni jõutakse ning mil moel seda neil säilitada õnnestuks.

"Me vajame ikkagi aega. Tahame seda protsessi kiirendada, sest poisid on väga võimekad, intelligentsed ja tublid. Neil on olemas ka enda isiklikud eesmärgid ehk et ei pea hakkama kedagi eraldi motiveerima. Meil on täna väga palju mängijaid, kes ei ole tegelikult Premium liiga kogemusega. Kujutan ette, et esimese liigamängu ajal tuleb see ärevus, see mõnus "särin" kehasse ja ma usun, et see mõjub motiveerivalt," oli Zahovaiko lootusrikas.

Ühesõnaga tundub, et potentsiaali, tahtmise ning entusiasmi taha miski jääda ei tohiks. Teisalt on aga oht, et kui mängumootorit võrdlemisi alguses käima ei saada, võib see meeskonnavaimule üha laastavamalt mõjuma hakata. Selge on ka see, et kindlasti antakse meeskonnale rohkem kui niiöelda "100 kriitikavaba päeva", sest olulisem tundub olema võistkondliku mängu ülesehituse areng kui kohesed tulemused.

Paide Linnameeskond
Peatreener: Vjatšeslav Zahovaiko
Väravavahtide treener: Jüris Sahkur
Kapten: Andre Frolov (tema vigastuse ajal ilmselt Sander Sinilaid)
EJL-i stipendiaadid: Sten-Marten Vahi ja Randy Padar
Eelarve: esinduse eelarve 425 000 eurot, kogu klubi eelarve 800 000 eurot.
Koduväljakud: Paide kunstmuruväljak, Paide linnastaadion
Meeskonna värvid: sinine, punane ja valge
Duubelvõistkond: Paide Linnameeskond U-21 (Esiliiga B)
Koduleht: paidelinnameeskond.ee
Esimene mäng: 4. märtsil kell 13 vs. JK Narva Trans (Paide kunstmuruväljakul)

Ametlik koosseis (seisuga 23.02.2016):

Väravavahid: Sten-Marten Vahi, Magnus Karofeld.
Kaitsjad: Nikita Novopašin, Martin Kase, Joosep Juha, Johannes Kukebal, Michael Lilander, Alex Sander Sepp.
Poolkaitsjad: Jasper Uwaegbulam, Magnar Vainumäe, Andre Frolov, Henri Hanson, Sander Sinilaid, Edgar Tur, Randy Padar, Lauri Varendi, Sören Kaldma.
Ründajad: Tristan Koskor, Ander Ott Valge.

Eeldatav algkoosseis:

Paide Linnameeskond - Football tactics and formations

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:

Andre Frolov (poolkaitsja, Florast) sõlmis klubiga 2-aastase lepingu.
Henri Hanson 
(ääreründaja, Pärnust) liitus klubiga.
Sören Kaldma (poolkaitsja, Nõmme Kaljust)  liitus klubiga.
Magnus Karofeld (väravavaht, Florast) sõlmis aastase laenulepingu.
Tristan Koskor
 (ründaja, Tammekast) liitus klubiga.
Randy Padar (poolkaitsja, Nõmme Kalju U21-st) sõlmis 3-aastase lepingu.
Alex Sander Sepp (poolkaitsja, Rakvere Tarvast) sõlmis klubiga aastase laenulepingu.
Edgar Tur
 (äärepoolkaitsja, Infonet II-st) liitus klubiga.
Magnar Vainumäe (poolkaitsja, Tallinna Levadiast) liitus klubiga.

Lahtine:

Andre Järva (ründaja, Nõmme Kaljust) treenib klubiga.
Emeka Eze Friday (Nigeeria ründaja) osas tehakse otsus nädala jooksul. 
Kristofer Kartau (poolkaitsja, Nõmme Kalju U21-st)  tegi kaasa halliturniiril.

Välja:

Omar El Hussieny (Egiptuse poolkaitsja) lahkus klubist.
Jüri Jevdokimov (ründaja) soovib leida paremate tingimustega mängupaika ja lahkus klubist.
Kert Kütt 
(väravavaht) lõpetas mängimise ja asus klubi noortetöö juhiks.
Timo Lomp (kaitsja) ei jõua enam töö kõrvalt mängida.
Martin Naggel (kaitsja) liitus Tallinna Kaleviga.
Meelis Peitre (poolkaitsja) ei jõua enam töö kõrvalt mängida.
Mark Oliver Roosnupp
 (ründav poolkaitsja) laenuleping Levadiast lõppes.
Taavi Rähn
 (keskkaitsja) lõpetas mängijakarjääri.
Marten Saarlas (ründaja) ei jätka klubis.
Sten Sinisalu (kaitsja) lahkus klubist.
Roman Starikov (Venemaa poolkaitsja) lahkus klubist.
Vjatšeslav Zahovaiko (ründaja) lõpetas mängijakarjääri ja asus klubi peatreeneriks.
Rasmus Tomson (ründav poolkaitsja) lõpetas tipptasemel mängimise.

Hooajaeelsed mängud:

07.01. JK Sillamäe Kalev (PL) - Paide Linnameeskond 3:0
14.01. Paide Linnameeskond - Tallinna FC Levadia 1:1 (PL)  (Juha)
20.01. FCI Tallinn (PL) - Paide Linnameeskond 3:1 (Järva)
27.01. Paide Linnameeskond - Tallinna FC Flora 1:2 (PL) (Vainumäe)
03.02. Nõmme Kalju FC (PL) - Paide Linnameeskond 3:0
16.02. Nõmme Kalju FC (PL) - Paide Linnameeskond 2:3 (Friday, Koskor, Jasper)
24.02. kell 17 Paide Linnameeskond - JK Narva Trans (PL)

Võitviikkaotus.
PL - Premium liiga.

Kommentaarid

REGISTREERITUD (1)
ANONÜÜMNE (11)

Suvaline Jope   •  
(212.107.45.***)
+1 to Minu arust :D

Fantasy nipinurk: kuus võtmemängijat kannavad mängukeeldu
JALGPALLITÜLI
SUUR MÄNG
Viljandist Kiievisse: Klavanit lahutab Eesti jalgpalli suurimast saavutusest üks samm
31. märts, 2002. 16-aastane Ragnar Klavan jookseb Viljandi Tuleviku särgis esimest korda Eesti kõrgliigas väljakule. Tulevik hoiab koduplatsil Maardu Levadia 0:0 viigile.
MEISTRITE LIIGA
MEISTRLIIGA JA ESILIIGA B
REKLAAM
EILE VÄLJAS
RISTNURK
REKLAAM
PREMIUM LIIGA
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
15
10
5
0
49:14
35
2.
15
10
4
1
47:11
34
3.
15
10
3
2
47:12
33
4.
15
8
5
2
33:18
29
5.
15
6
4
5
25:22
22
6.
15
3
5
7
22:35
14
7.
15
3
3
9
8:42
12
8.
15
3
2
10
22:26
11
9.
15
3
1
11
11:46
10
10.
15
1
4
10
14:52
7
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Klopp: Klavan on geenius
EESTLASED VÕÕRSIL
Klopp: Klavan on geenius (3)
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

JALGPALL SUUREL EKRAANIL

Soccernet.ee ja Forum Cinemas kutsuvad! 

PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK