Tammeka jätkab kaotuseta, kuid andis Transi vastu eduseisu käest (0)

Viigivärava autor Ilja Ferapontov. Foto: Liisi Troska

Tartu Tammeka jätkab kolme mängu järel Premium liigas kaotuseta ja tõusis enne homseid matše ainuliidriks, kuid täispunkte täna ei teeninud, kuna lubas Narva Transil 83. minutil viigistada.

Tammeka oli kümne minuti kaugusel sellest, et võtta teisest kodumängust teine kuiv võit, aga kohtumine lõppes 1:1 viigiga. Värava lõid Sander Kapper ja Ilja Ferapontov.

Esimeses kahes voorus täpselt ühesuguse algkoosseisuga esinenud Tammeka tegi seekord kaks muudatust. Põhikoosseisu pääsesid Eino Puri ja Martin Jõgi, pingile langesid Tauno Tekko ja Erki Mõttus.

Transi koosseisus oli tagasi mängukeelu alt vabanenud Vassili Pintšuk ning narvalased kasutasid viieliikmelist kaitseliini, kus Viktor Plotnikov ja Igor Ovsjannikov äärtest väga kõrgele tõusid.

Trans domineeris esimest viit minutit, kuid edaspidi läks keskväli Tammeka kontrolli alla. Esimene ohtlik olukord tekitati kiire rünnakuga 8. minutil, mil Jõgi ei suutnud Randin Rande terava söödu järel korralikku pealelööki sooritada.

Bi Sehi Elysee Irie puudumisel Transi kaptenipaela kandnud Plotnikov tsenderdas 26. minutil palli otse vastu tartlaste väravaposti.

Kuus minutit hiljem oli ohtlik narvalaste värava all. Tanel Tamberg hakkas palli oma karistusalas riskantselt Artur Kotenkole jätma ja Jõgi sai varba vahele. Mänguvahend põrkas Kaspar Paurile, kes lõi puurivahita jäänud väravast üle.

Skoori avas Kapper, kui Plotnikov oli talle jätnud ruumi pall trahvikastis omaks võtta ja võrku vajutada. Suurepärase eeltöö tegi vasakul äärel Kevin Anderson, kes võttis ette mitu vastast ja andis täpse madala tsenderduse.

Kohe järgmisel minutil võinuks Tammeka oma eduseisu kasvatada, ent Jõgi ei näinud kontrarünnakul keskelt spurtinud Pauri ja lõi ise terava nurga alt peale. Kotenko tõrjus ja tagasipõrganud pallile ei läinud Paur piisavalt vastu ning tema eest klaariti pall ära.

Veerand tundi enne kohtumise lõppu oli Tammekal veel üks supervõimalus. Rande söötis Paurile, kes jätkas omakorda vahetusest sekkunud Mõttusele. Viimane jäi liiga aeglaselt palli vastu võtma ning Kotenko jõudis lähedale ja tõrjus.

Lõpus muutus viigiväravat jahtinud Trans aktiivseks ja Deniss Poljakovi kõrge söödu järel Ferapontov viigistaski. Sinnamaani hea mängu teinud Reio Laabus jäi ootama, et Karl Johan Pechter väravast välja tuleks, aga Pechter ei tulnud ja Ferapontov kasutas võõrustajate segaduse ära.

Transil on nüüd kolme kohtumisega teenitud neli punkti.

Mängu parim - Eino Puri

Esmakordselt Tammeka põhikoosseisu pääsenud Puri näitas, et võiks seal olla ka järgmistel kordadel. Nende 72 minuti jooksul, kui ta väljakul viibis, ei löödud Tammekale ühtki väravat ja keskväli oli üldiselt tartlaste kontrolli all. Puri võitis palju palle ja peatas ühe rünnaku ka kaardi hinnaga.