Tammeka näitas taas, et lihtsurelikest neile vastast ei ole (0)

Tammeka keskkaitsja Silver Graiberg Vapruse ääremängija Kristofer Kaasiku vastu. Foto: Gertrud Alatare

Lihtsurelike vastu võimsat minekut näidanud Tartu Tammeka jätkas kodusel Sepa staadionil võimsalt, kui Pärnu Vaprus 4:2 alistati.

Meeskonnad alustasid enam-vähem eeldatud algkoosseisus, aga üks tähtis puuduja mõlemal siiski oli. Tammekal oli paremalt äärelt puudu energiapomm Sander Kapper, Vaprusel snaiper Tõnis Vihmoja. Kui päevatöö tõttu pingile jäänud Vihmoja sai lõpuks pool tundi Vaprust aidata, siis Kapper jälgis kohtumist vigastuse tõttu tribüünilt.

Tammeka peatreener Kaido Koppel suutis mehed maksimaalselt valmis häälestada ning paremal äärel Kapperi asemel alustanud Mihkel Järviste pani juba kolmandal minutil palli kasti, mille Andre Paju efektselt kannaga ära lahendas. 1:0 ning esimene mure oli murtud.

Märtsis mängisid samad meeskonnad Pärnus ning ka seal sai Tammeka kiire avavärava. Täna tundus, et mäng läheb sama rada pidi, sest aina rohkem sai Vaprus mängu sisse. Karl Johan Pechteri väravale avapoolajal siiski liiga suurt ohtu ei kujutatud ja kõik raami läinud löögid lendasid tartlaste puuriluku suunas. Poolaja lõpus olid head võimalused Tristan Koskoril ja Kaspar Pauril, kuid kumbki ei suutnud neid ära lahendada.

Poolajapausist võttis Koppel maksimumi. Veel viimastel sekunditel oli ta keskringis oma ründajaid juhendamas ning see kandis ka vilja. Kohe avaminutil karistas pärnakate lohakuse osava löögiga ära Koskor ning veel mõned minutid hiljem teenis Kaspar Paur penalti, mille Pärnu enda kasvandik Tauno Tekko ära lõi.

Mäng polnud veel aga kaugeltki tehtud. Indrek Zelinski hoolealused tõi tagasi mängu vahetusmees Rocco Mõtt ning 68. minutil lõi penaltist oma teise Premium liiga värava Karl Anton Sõerde.

Kuigi väga suurepäraseid võimalus Vaprusel viigistamiseks ei olnud, siis pinge oli õhus nii tribüünil kui platsil. Lõpuks vahetas Koppel ründekolmiku asemel platsile U21 meeskonnas põhiraskust kandvad noored ning need võidu purki panidki. Sten Reinkort oli söötjaks ning lõpetajaks Mart Paul Preiman.

Mängu parim - Reio Laabus

Kui Tammeka surve alla sattus, siis tihti oli just Reio Laabuse kaine mõistus ja tehniline pagas see, mis kiirete ja osavate söötudega rünnaku taas üles aitas võtta. Kuigi ise Laabus tavaliselt resultatiivsusega silma ei paista, siis ühe söödupunkti sai ta täna ka kirja.

20. aprillil kell 19.30 Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul

Tartu JK Tammeka - Pärnu JK Vaprus  4:2 (1:0)
3. Andre Paju, 46. Tristan Koskor, 51. pen. Tauno Tekko, 90. Mart Paul Preiman - 59. Rocco Mõtt, 68. pen. Karl Anton Sõerde

Väravasöödud: 3. Mihkel Järviste, 46. Reio Laabus, 51. x, 90. Sten Reinkort - 59. ?, 68. x
Hoiatused: 73. Karl Anton Sõerde, 86. Tõnis Vihmoja
Mänguolud: +16, pilves tuuline ilm; kunstmuru heas seisukorras.