Tänavused maavõistlused jooksid lati alt läbi: kaks loobumiskaotust, nõrgad nimekirjad ja minimaalne publikuhuvi (8)

Albert Prosa oli üks vähestest tippmängijatest, kes tänavu võistlusel kaasa tegi. Foto: Kasper Elissaar

Tänavu toimusid juba seitsmendat aastat Eesti maavõistlused, kus erinevate maakondade ja Tallinna koondised üksteisega heitlesid. Seekord üritused ei õnnestunud: koguni kaks võistkonda andsid loobumiskaotused, koosseisud olid võrreldes esialgsetega veelgi nõrgemad ja kaugelt esinduslikud ning vaid ühel matšil oli üle saja pealtvaataja.

Kui varasemalt on maakonnad vähemalt võistkonna ikka kokku saanud, siis tänavu andsid Läänemaa ja Jõgevamaa loobumiskaotused. Seejuures kui Läänemaa pidi külla sõitma teise Eesti otsa Põlvamaale, siis Jõgevamaa ei suutnud kodumänguks Harjumaaga 11 meest kokku ajada. Täpselt 11 mehega läks Soccernet.ee telemängus platsile Raplamaa, kes kaotas kõva lahingu järel 3:4 Viljandimaale.

Tasemeliselt kõige kõvemad olid ilmselt Tartumaa ja Tallinna koosseisud. Tartumaa eest jooksis platsile teiste seas igapäevaselt Malta kõrgliigas palliv ja Eesti koondise piiril olev ründaja Albert Prosa. Prosa küll ise väravani ei jõudnud, aga tema meeskond alistas Lääne-Virumaa koguni 6:0. Tallinn alistas mitmetele Esiliiga ja Esiliiga B palluritele tuginedes samuti 6:0 Ida-Virumaa.

Suure võidu sai ka Järvamaa, kes alistas 5:1 Võrumaa. Võidukad olid veel Pärnumaa (2:0 alistati Saaremaa) ja Hiiumaa, kes tegi tabeliseisu arvestades võimsaima tulemuse, mängides 2:0 üle Valgamaa.

REKLAAM

Eesti maavõistlused kestavad kokku 30 aastat ja lõppevad 2041. aastal.

Tulemused:

3. juunil kell 16.00 Kärdla Linnastaadionil

Hiiumaa - Valgamaa 2:0 (0:0)
82. Georg Linkov, 90.+2. Kersten Lõppe

Hoiatused: 77. Tanel Lips, 90.+1. Sander Laur
Pealtvaatajaid: 37
Peakohtunik: Triinu Laos
Abikohtunikud: Ilona Kirst, Katariina Järve

Hiiumaa: 1-Karl Värva, 2-Timo Vares, 16-Kersten Lõppe, 7-Sander Laur, 27-Sander Leigri (43. 9-Jaagup Kopli), 11-Karl Johan Kastein (80. 19-Indrek Nõulik), 3-Tanel Lips, 17-Algis Kelder, 10-Silvester Ilumets, 4-Tanel Klee, 15-Guido Kutser (60. 8-Georg Linkov).
Esindajad Mario Degtjov ja Jaan Rebel.

Valgamaa: 99-Ermo Ojaste, 12-Alvar Kasak, 6-Mark Ivanov, 23-Sander Rõivassepp, 2-Daniel Libin (77. 29-Carl Säinas), 11-Jevgeni Semenovski (86. 18-Dmitri Gorelov), 22-Aleksander Ljutkin (68. 10-Vladislav Semenovski), 33-Inno Tuhkanen (77. 17-Taivo Laidla), 4-Marek Naal, 5-Martin Orlo, 7-Raiko Valk.
Esindaja Meelis Kuivits.


3. juunil kell 16.00 Narva Kreenholmi staadionil

Ida-Virumaa - Tallinn 0:6 (0:2)
10., 71. Gregor Wahl, 38. Juhan Jograf Siim, 63. Marten Niilop, 78. ov. Erik Kruglov, 90+3. ov. Aleksandr Ivanjušin

Hoiatused: 33. Aleksei Tihhonov, 67. German-Guri Lvov, 77. Maksim Tšerezov - 29. Gregor Wahl, 90+2. Ian-Erik Valge
Pealtvaatajaid: 20
Peakohtunik: Kevin Kaivoja
Abikohtunikud: Dmitri Vinogradov, Igor Kübarsepp

Ida-Virumaa: 16-Victor Gusev (46. 1-Nikita Jegorov), 3-Aleksandr Ivanjušin, 4-Erik Kruglov, 5-Maksim Tšerezov, 2-German Narnitski (63. 19-Maksim Porotikov), 6-Sergei Kondrattsev (46. 18-Nevil Krimm), 8-Nikita Mihhailov, 15-Arseni Kovaltšuk (46. 14-Aleksen Stepanov), 17-Vadim Mihhailov, 20-Aleksei Tihhonov, 9-German-Guri Lvov.
Esindajad Erik Šteinberg, Andrei Škaleta, Valeri Dmitrijev ja Konstantin Rubtsov.

Tallinn: 1-Oliver Ani, 17-Tauri Tursk (46. 19-Janar Adler), 13-Marten Metsniit, 4-Hans Joosep Tammerik, 8-Kaspar Tilga, 16-Marten Niilop, 2-Marcus Suurväli, 14-Juhan Jakobson (46. 18-Kevin Koppel), 10-Robert Veskimäe (53. Ian-Erik Valge), 6-Gregor Wahl, 20-Juhan Jograf Siim (63. Ken-Marten Tammeveski).
Esindaja Martin Klasen.


3. juunil kell 16.00 Kuressaare linnastaadionil

Saaremaa - Pärnumaa 0:2 (0:1)
11. Risto Pärnat, 64. Reimo Madissoo

Hoiatus: 35. Miikael Tuus
Pealtvaatajaid: 17
Peakohtunik: Tanel Üprus
Abikohtunikud: Argo Pruul, Liisa Mere

Saaremaa: 44-Harald Nurmik, 7-Alari Saar (46. 5-Reio Alt), 21-Miikael Tuus, 25-Kristen Mere (76. 18-Alex Salong), 28-Karl Sirel, 99-Edmond Salong (68. 32-Kristofer Mägi), 29-Karmo Paju, 31-Karel Kööp (68. 88-Stiven Sirgo), 77-Danel Tiirats, 27-Kristo Kallas, 16-Keito Liiv (46. 13-Mihkel Alamaa).
Esindaja Jan Važinski.

Pärnumaa: 1-Joel Vabrit (46. 35-Kaupo Koort), 4-Kris Antsmaa (81. 22-Eiko Kuningas), 2-Veiko Vespere, 20-Mirko Mardiste (46. 27-Henri Rüütli), 14-Jako Kanter, 16-Igor Mohhov, 17-Daniel Barinov, 6-Joonas Sild, 21-Reimo Madissoo, 11-Risto Pärnat, 7-Kein Makovei.
Esindajad Igor Prins ja Dennis Kristensen.


3. juunil kell 16.00 Paide linnastaadionil

Järvamaa - Võrumaa 5:1 (3:0)
8. Lauri Reinpõld, 12. Jaagup Luts, 16. Uku Lattik, 61. Radmar Arula, 74. Kristo Kiik - 64. pen. Eduard Desjatski

Hoiatused: 77. Lauri Reinpõld - 19. Sander Taan
Pealtvaatajaid: 167
Peakohtunik: Revo Sirel
Abikohtunikud: Marto Kiisk, Nadežda Polkovnikova

Järvamaa: 56-Mattias Sapp, 23-Hans Artur Ehman, 8-Liivo Leetma, 20-Martin Ellram, 13-Veiko Koks, 14-Rauno Kald (46. 21-Jarmo Laanetu), 22-Rait Õlge (46. 18-Kevin Kärp), 17-Jaagup Luts (57. 5-Kristo Kiik), 7-Uku Lattik (46. 16-Radmar Arula), 10-Alar Arula, 19-Lauri Reinpõld.
Esindajad Rauno Kööp, Viktor Mets ja Johan-Kaspar Ivask.

Võrumaa: 1-Mihkel Liping, 4-Ragnar Rebane (51. 14-Kait Hinn), 2-Arsen Katšmazov (46. 16-Marek Jenas), 8-Janek Siska, 10-Jürgen Kolk (67. 5-Arlet Raha), 6-Sander Taan (51. 15-Kristo Rämson), 7-Eduard Desjatski, 13-Kert Joakit, 9-Sören Veiolainen, 3-Jüri Artemkin, 12-Lauri Pilv (51. 11-Reijo Künnapuu).
Esindaja Jaanus Vislapuu.


3. juunil kell 16.00 Tartu Sepa kunstmurustaadionil

Tartumaa - Lääne-Virumaa 6:0 (3:0)
31. Rasmus Tomson, 36. Mikk Valtna, 45.+1. ov. Jan Hendrik Kangur, 48. Edgar Leht, 57. Mario Hansi, 65. Kristjan Tiirik

Hoiatused: -
Realiseerimata penalti: 48. Edgar Leht (Rene Põldmaa tõrjus)
Pealtvaatajaid: 62
Peakohtunik: Siim Rinken
Abikohtunikud: Thor Vaas, Richard Toom

Tartumaa: 31-Edgar Leht, 13-Siim Valtna, 18-Vladislav Gussev, 10-Marti Pähn (57. 7-Kristjan Tiirik), 17-Andrei Tjunin, 22-Andres Verst, 5-Aleksandr Pruttšenko, 16-Kristjan Paapsi (46. 11-Mario Hansi), 20-Albert Prosa, 3-Mikk Valtna (57. 6-Siim Roops), 8-Rasmus Tomson (57. 21-Eldar Rassulov).
Mängiv esindaja Kristjan Tiirik.

Lääne-Virumaa: 31-Rene Põldmaa, 33-Uku Laht, 2-John-Eric Juht, 5-Jan Hendrik Kangur, 30-Ragnar Nõmmela, 24-Andreas Lilleoja, 22-Hetward Ütt (61. 36-Jaan Matis Kangur), 19-Roomet Ots (61. 16-Matteo Kisand), 27-Keijo Õunapuu, 31-Robi Štšjogolev, 32-Taavi Küngas.
Esindajad Kalmer Klettenberg ja Andres Rattasep.


3. juunil kell 19.00 Viljandi linnastaadionil

Viljandimaa - Raplamaa 4:3 (0:1)
47. Jarmo Ahjupera, 52. Ivar Sova, 72. Markel Utsal, 83. Rasmus Alles - 17., 55. Taavi Laurits, 66. Raimond Stepanjuga

Hoiatused: 36. Jan-Erik Jegorov, 54. Rait Oja - 41., 57. Teet Kallaste, 72. Ahto Liivamäe
Eemaldamine: 57. Teet Kallaste
Pealtvaatajaid: 55
Peakohtunik: Andrei Karhu
Abikohtunikud: Rasmus Maalinn, Reigo Teearu

Viljandimaa: 12-Ergo Hünerson, 18-Markel Utsal, 3-Kermo Raudsepp, 8-Jan-Erik Jegorov (59. 5-Rain Tölpus), 4-Rait Oja, 6-Janno Jürisson, 13-Marek Mäerand (59. 2-Kaido Kaljula), 10-Gerdo Juhkam, 9-Jarmo Ahjupera, 11-Rasmus Alles, 20-Ivar Sova (59. 17-Egert Heil).
Mängiv esindaja Rain Tölpus.

Raplamaa: 12-Kristjan Pallav, 26-Joel Siniallik, 17-Teet Kallaste, 3-Ahto Liivamäe, 23-Taavi Laurits, 24-Lauri Mõttus, 11-Martin Tilk, 5-Taavi Tüvist, 7-Raimond Stepanjuga, 8-Sten Kenert Maalinn, 4-Ken Maalinn.
Esindajad Rein Pajunurm ja Reelika Mõttus.

3. juunil kell 16.00 Vaimastvere Arenal

Jõgevamaa - Harjumaa -:+

Peakohtunik: Maikel Mikson
Abikohtunikud: Marko Uusküla, Voiteh Karnatsevits

3. juunil kell 16.00 Tilsi staadionil

Põlvamaa - Läänemaa +:-

Peakohtunik: Siim Rinken
Abikohtunikud: Silver Sepp, William Vaask

Tabeliseis:

Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Harjumaa
7
6
1
0
27:10
19
2.
Tallinn
7
5
0
2
20:10
15
3.
Valgamaa
7
4
1
2
31:14
13
4.
Järvamaa
7
4
1
2
24:21
13
5.
Võrumaa
7
4
1
2
17:16
13
6.
Tartumaa
7
4
0
3
17:12
12
7.
Ida-Virumaa
7
4
0
3
26:23
12
8.
Viljandimaa
7
4
0
3
16:18
12
9.
Pärnumaa
7
3
0
4
19:17
9
10.
Saaremaa
7
3
0
4
18:18
9
11.
Raplamaa
7
2
1
4
13:19
7
12.
Hiiumaa
7
2
1
4
9:17
7
13.
Põlvamaa
7
2
1
4
10:30
7
14.
Lääne-Virumaa
7
2
0
5
6:15
6
15.
Läänemaa
7
2
0
5
16:25
6
16.
Jõgevamaa
7
1
1
5
10:14
4

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (8)

Registreeritud kasutajate kommentaare ei ole.

EESTLASED EUROSARJAS
Soccernet.ee Peterburis: Mehhiklased jõid Sotšis kogu alkoholi ära?
MM-FINAALTURNIIR
REKLAAM
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
REKLAAM
PREMIUM LIIGA
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
18
13
5
0
68:21
44
2.
18
13
3
2
57:15
42
3.
18
12
5
1
58:13
41
4.
18
10
5
3
45:22
35
5.
18
6
4
8
27:30
22
6.
18
5
5
8
30:38
20
7.
18
4
2
12
24:33
14
8.
18
4
2
12
18:56
14
9.
18
3
3
12
11:57
12
10.
18
1
4
13
15:68
7
MM2018

Soccernet.ee - sinu teine kodu maailmameistrivõistlusteks!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK