Teise poolaja kümnekesi mänginud Eesti ei suutnud 10. korda lätlasi alistada (2)

Koondis juhtväravat tähistamas. Foto: Catherine KõrtsmikA. Le Coq Arenal peetud Eesti ja Läti läbi aegade 51. kohtumine lõppes 1:1 viigiga. Sealjuures mängis Eesti terve teise poolaja vähemuses ning asus kohtumist isegi juhtima, kuid sellele vastasid lätlased üpriski kiiresti.

Naabritevaheline mõõduvõtt algas luuravalt ning kumbki meeskond selgelt ei domineerinud. Esimene hea võimalus tekkis lätlastel, kui nende üks nimekamaid mängijaid Artjoms Rudnevs saatis ligi 20 meetrilt teele hea löögi, kuid Sergei Pareiko suutis selle hea tõrjega pareerida.

Võlgu ei jäänud ka eestlased, kui viis minutit hiljem andis Jarmo Ahjupera hea söödu vabasse tsooni jooksnud Siim Lutsule, kelle 11 meetrilt teele saadetud löök napilt väravast mööda keeras.

Ohtlikud kauglöögid

Ka järgmine hea võimalus kuulus sinisärkidele, kui umbes 25 meetrilt saatis Konstantin Vassiljev vasaku jalaga teele hea löögi, kuid lätlaste puurilukk Andris Vanins suutis vahetult enne teda maha põrganud palli napilt nurgalöögiks tõrjuda.

28. minutil testis korra Vaninsi valvsust ka Jarmo Ahjupera, kuid tema löök lendas meetri jagu sihtmärgist mööda. Üheksa minutit enne poolajavilet saatis veel ühe löögi teele ennemgi aktsioonis olnud Rudnevs, kuid selle palli suutis Pareiko kindlalt püüda.

Pärast seda tundus, et poolaeg tüürib vaikselt sadamasse, kuid kohtumisse otsustas vürtsi lisada rootslasest peakohtunik Michael Lerjeus, kes vaid paariminutilise vahega näitas Aleksandr Dmitrijevile kahe keskväljal tehtud vea eest mõlemal korral kollast - tulemuseks punane ning Dmitrijevile varajane pessu minek.

Eesti üllatab vähemuses

Kui paljudele võis tunduda, et Eesti jaoks on võidulootused seoses punasega kadunud, siis platsil olnud sinisärgid arvasid teisiti. Poolaeg algas küll külma dušiga, kui avapoolajalgi Rudnevsiga kokku põrganud Morozov jäi teise kokkupõrke tulemusena pikalt maale lebama ning veeti väljakult kanderaamiga ära. Staadionilt lahkus mees küll omal jalal, kuid esmased uuringud näitavad, et ilmselt on keskkaitsja vähemalt kolmeks kuuks vigastusega eemal.

Edasine kulges aga eestlastele meelepäraselt ning olenemata vähemuses mängimisest oldi vahetusmeeste abiga kohati isegi teravamad kui avapoolajal. Eriti hästi sekkusid mängu Sergei Zenjov ja Henrik Ojamaa, kes oma kiiruse ning hea pallihoidmisega suutsid vastastele palju peavalu valmistada.

Ühest Ojamaa läbimurdest sündis ka kohtumise avavärav, kui olude sunnil äärel mänginud Legia mees 68. minutil paremalt läbi murdis ning söödu Vassiljevile andis; Kostja saatis omakorda hea palli värava alla ning vahetusmees Dmitri Kruglov rammis sealt nahkkera kindlalt väravasse - 1:0!

Eestlaste õnn oli aga üürike, kui vaid viis minutit hiljem vastasid väravaga külalised - tsenderduse järgses olukorras leidis Deniss Rakels hea sööduga kasti äärest Artus Zjuzinsi, kes omakorda saatis teele hea löögi, mis Pareikole püüdmatult võrgus maandus - 1:1.

Pärast väravat oli aktiivsemaks pooleks taas Eesti, kui Sergei Zenjov murdis nii mõnelgi korral ohtlikult vastaste kaitseliinist läbi ning saatis teele ka mitu lööki, kuid ükski neist kahjuks raamidesse ei jõudnud. Samuti teenis kodumeeskond arvukalt nurgalööke, kuid midagi väga ohtlikku nendest luua ei suudetud.

Vahetult enne mängu lõppu saatis vastaste poolelt hea löögi teele Vitalijs Maksimenko, kuid allanurka suundunud palli suutis Eesti puurivaht Sergei Pareiko taaskord tõrjuda.

See jäigi mängu viimaseks ohtlikumaks olukorras ning seega tähendas peagi kõlanud lõpuvile seda, et lähinaabrid leppisid kolmandat kohtumist järjest omavahel viiki ning eestlaste kümnes võit kiluvaraste üle peab veel oma aega ootama.