Terehhov: veel ei tea, mis hetkest riske võtame (7)

Foto: Gertrud AlatareNõmme Kalju peatreener Sergei Terehhov andis enne Euroopa liiga teise eelringi korduskohtumist FC Vaduziga mõista, et hoolimata kaheväravalisest kaotusseisust ei hakata riske kohe võtma.

"Aktobega oli seis natuke teistsugune - seal olime 1:0 ees ja meil piisas sellest, et pidime positiivset tulemust kaitsma," rääkis Terehhov. "Praegu oleme aga kahe väravaga taga ning peame ise väravaid lööma."

Aktobet ja Vaduzi eristab Terehhovi sõnul meeskondade eelistatav mängutempo. "Mulle tundub, et nemad on natuke kiiremini palli üles viivad ja rohkem kontratega mängivad. Kui Aktobele meeldis palli äärest äärde liigutada ning oli rohkem aega positsioonirünnakuid kaitsta, siis Vaduz mängib kiiremat jalgpalli ning nende kontrad on ohtlikumad."

Kaheväravaline vahe sunnib Kalju võtma riske - aga mis hetkest? "Kindlasti peame riske võtma selleks, et väravaid lüüa. Aga seda, mis minutist ja kas esimesel või teisel poolajal, seda me veel otsustanud pole. Vähemalt ühte on vaja lüüa selleks, et mängus tagasi olla."

Reginald väljas

Peale vigastatud Reginaldi on Terehhovi sõnul kõik Kalju mehed Vaduzi vastu rivis. "Regi oli üks tähtis lüli meie kaitsefaasi mängus, aga midagi pole teha. Borislav [Topic] suudab tema koha üle võtta, meil on olemas ka Eino Puri. Tänase trenni järel teeme otsused."

Tipuründaja kohale pole samuti nõmmekad veel homseks kindlat valikut teinud - senistes euromängudes on seal alustanud Artjom Dmitrijev, esmaspäevases Premium liiga kohtumises Viljandi Tuleviku vastu lõi sellelt positsioonilt kübaratriki aga Ats Purje. "Ats võib erinevaid positsioone mängida - selles mõttes temaga on varieerimisruumi päris palju, et vaatame.

Hooaeg on näidanud, et meil on päris palju mängijaid, kes oskavad ja suudavad väravaid lüüa. Täna on veel üks trenn ja siis treeneritega otsustame, kes homme väljakule lähevad."

Sisuliselt välistas Kalju loots aga kahe suure target man'i - Tarmo Neemelo ja Vladimir Voskoboinikovi alustamise. "Tarmo on Eesti liigas alustanud ka mõned mängud põhis, aga ta ei kesta 90 minutit. Kui vaadata tagantjärgi, siis on ta palju mänge suutnud muuta ja väravaid lüüa vahetusest. Tema kasutegur on pingilt tulles suurem.

Vosko on terve, aga ta ei ole veel tippvormis. Hetkeseisuga on tal natuke mängurütmi saamist vaja. Kindlasti on ta aga rivis ja arvestatav mängija juures olemas.

Vaduzi võõrsil käega löödud kolmas värav jääb Kalju meestele pisut hingele. "Vaatasime [videot] ja kripeldab. 1:2 on võõrsilt koju tuua midagi muud kui 1:3. 1:2 pealt säilib meil võimalus see värav lõpuni ükskõik kust ära lüüa, 1:3 pealt peame varem riske võtma ja nagu ütlesin, siis Vaduz on kontrate pealt väga ohtlik meeskond," lisas Terehhov.