Top 10 - väliseestlaste väravad 2017 (11)

Soccernet.ee toimetus koostas ühise hääletuse tulemusel neljandat aastat järjest edetabeli, milles reastas kümme kõige ilusamat võõrsil mängivate eestlaste klubiväravat.

2017. aastast leidsime 70 videosse talletatud väliseestlaste klubiväravat, millest mahtus valikusse seega üks seitsmendik. Kui kolmel eelneval aastal tuli võitjaks üks ja seesama jalgpallur, siis seekord saime uue võitja.

10. Signy Aarna (18. märtsil Soome naiste kõrgliigas)

Kuopio Pallokissati ründaja Signy Aarna hooaeg algas paljulubavalt. Avavoorus lõi ta 52. minutil tiitlikaitsja Vantaa PK-35 vastu kauni värava, mis tegi seisuks 1:1 ja pani võistkonna juubeldama. Kohtumine lõpuks siiski kaotati 1:4.

9. Bogdan Vaštšuk (13. augustil Läti kõrgliigas)

Riia FC 4:0 võidumängus Metta/LU üle vormistas 78. minutil lõppseisu Bogdan Vaštšuk, kes ristnurga üles leidis. Kohtumise avaväravale oli ta söödu andnud.

8. Henri Anier (29. juulil Soome kõrgliigas)

Henri Anier lõi Andreas Vaiklale viieminutilise vahega kaks väravat, mis mahtusid mõlemad siia edetabelisse. Anier aitas oma tabamustega Lahti 6:2 võidule Mariehamni üle. Tema teine värav tegi 39. minutil seisuks 3:1.

7. Henri Anier (29. juulil Soome kõrgliigas)

Viis minutit varem viis Anier postipõrkega Lahti 2:1 juhtima. Kokkuvõttes märgistas ta seega oma vasaku jalaga ära Vaikla mõlemad alumised väravanurgad.

6. Bogdan Vaštšuk (18. veebruaril treeningmängus)

Riia FC valmistus hooajaks, kohtudes Leedu kõrgliigaklubi Jonavaga. Palli lati alla virutanud Vaštšuk avas 42. minutil skoori, mäng lõppes 1:1 viigiga.

5. Sergei Zenjov (2. aprillil Aserbaidžaani kõrgliigas)

Udune ilm ei suutnud varjutada Sergei Zenjovi ilusat väravat, millega ta viis pöörde pealt Gabala 8. minutil Zira vatsu juhtima. Lõppseisuks kujunes 1:1.

4. Henrik Ojamaa (4. novembril Horvaatia esiliigas)

Gorica ääreründaja Henrik Ojamaa avas Horvaatia esiliigas väravaarve juba oma esimeses põhikoosseisu mängus. Ta lõi 14. minutil kohtumise avavärava, saates vasaku jalaga palli tagumisse ristnurka. Lõpuks alistati Novigrad 5:2. Praeguseks pole Ojamaa rohkem skoori teinud.

3. Konstantin Vassiljev (15. detsembril Poola kõrgliigas)

2017. aasta viimases mängus lõi Gliwice Piasti poolkaitsja Konstantin Vassiljev pika soolo lõpetuseks oma hooaja esimese värava, kui vastaseks oli Ken Kallaste koduklubi Kielce Korona. Vassiljev avas skoori 85. minutil, aga vastased jõudsid ikkagi viigistada ja mäng lõppes 1:1. "Mul õnnestus õigel hetkel aru saada, et lihtsalt kaitsjaga jooksmine ei too tulemust. Oli vaja midagi teha ning siis katsin palli ja kasutasin seda momenti, kui kaitsja oli balansist väljas. Sel korral läks postist õnneks sisse," kirjeldas kaitsjale tugevalt keha andnud Vassiljev oma väravat.

2. Bogdan Vaštšuk (25. augustil Läti kõrgliigas)

Vaštšuk tegi 2:1 võidumängus Kevin Kauberi koduklubi Jelgava vastu 61. minutil seisuks 1:1, kui postipõrkega värava kõmmutas. Kokkuvõttes sai Vaštšuk 2017. aastal Läti liigas kirja kaheksa tabamust, olles oma meeskonna parim väravakütt.

1. Bogdan Vaštšuk (9. juulil Läti karikavõistluste kaheksandikfinaalis)

Vaštšuk aitas Riial karika veerandfinaali edeneda, lüües 44. minutil kääridega 5:0 võidumängu kolmanda värava. Vastaseks oli Preilu BJSS. Vaštšukile seega meie edetabelis kaksikvõit! Aasta tagasi kaksikvõidu võtnud Vassiljev jäi esmakordselt esikohata.