Trans kasutas Tammeka vead eeskujulikult ära ja astus sammu järgmise aasta eurokoha suunas (0)

Eduard Golovljov võitlemas Levadia poolkaitsja Juri Tkatšukiga. Foto: Jana Pipar / EJL

Suure tõenäosusega pääseb järgmisel hooajal Euroopasse Eesti jalgpalli esindama neli parimat ning täna astus selles suunas suure sammu Narva Trans.

Esikolmikus lõpetavad suure tõenäosusega kolm Tallinna hiidu, aga neljandat kohta on esimese kolmandiku hooaja järel jaganud Trans ja Tartu Tammeka. Täna mindi Narvas omavahel teist korda vastamisi.

Kuu aja eest Tartus nähti punast kaarti ja saadeti tribüünile Transi peatreener Adjam Kuzjajev. Toona lõppes kohtumine 1:1 viigiga. Juhtumisi sai Kuzjajevi karistus kantud just tänaseks, kui ta esimest korda pärast seda Sepa staadioni mängu meeskonda liigas juhendada sai.

Trans alustas kindlamini, aga paar võimalust oli ka Tammekal ja eeskätt meeskonna väravakütil Tristan Koskoril. Lõpuks sai kodumeeskond siiski oma tahtmise, kui paremal äärel koolitas Aleksandr Zakarljuka Kevin Andersoni ja palli tahaposti äärde võrku lõi.

Mida aeg edasi, seda impotentsemaks Tammeka rünnak muutus ja sama tunnistas mängujärgses intervjuus ka Koskor. 69. minutil tegi vasakult äärest terava lõike karistusalasse Transi ääremängija Viktor Plotnikov ja söötis värava ette. Pall jõudis rahulikult Eduard Golovljovile, kes selle ka võrku ära pani.

Siis hakkasid aga Tammeka kaitsjad ise eksima ja eeskätt peab peeglisse vaatama Silver Grauberg, kuigi oma süüd oli ka teistel. Florast laenul olev keskkaitsja kaotas palli Dmitri Barkovile, kes selle tänulikult ka väravaks realiseeris.

Viis minutit hiljem andis sama mees väga raske tagasisöödu väravavahile Karl Johan Pechterile. Tartu varukapten ei suutnud palli puhtaks lüüa ning söötis selle Golovljovile jalale ning endise Infoneti ründaja kontole tuli teine värav.

Auvärava said tartlased siiski kätte, kui Koskor mängu lõpus kaugelt peale kõmmutas ja Kotenko nullimängu ära rikkus.

Mängu parim - Dmitri Barkov

Kuigi Barkov näitas mingil hetkel väsimuse märke, siis suutis ta endast kõik platsile jätta. Tammeka keskkaitsjaid buldogina tüütanud ründaja sai lõpuks oma raske töö tulemuseks kirja ka värava, kui palli lihtsalt Silver Graubergilt ära võttis ja selle ära realiseeris.

15. mail kell 19.00 Narva Kreenholmi staadionil

JK Narva Trans - Tartu JK Tammeka 4:1 (1:0)
41. Aleksandr Zakarljuka, 69., 79. Eduard Golovljov, 74. Dmitri Barkov - 81. Tristan Koskor

Väravasöödud: 41. Deniss Poljakov, 69. Viktor Plotnikov, 73., 79. x - 81. Andre Paju
Hoiatused: 35. Vadim Mihhailov, 39. Maksim Tšerezov, 53. Deniss Poljakov, 67. Dmitri Barkov - 32. Sander Kapper, 76. Tristan Koskor
Mänguolud: +27, päikesepaisteline ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.