Trans lõi Tammeka viienda koha heitlusest välja (0)

Ilja Ferapontovi tegutsemine oli Tammekale liiast. Foto: Brit Maria Tael

Premium liiga 30. voor tõi selgust tabeli viienda koha osas. Kuigi Tartu Tammeka suutis võõrsil Narva Transi vastu juhtima minna, võitsid piirilinlased 3:1, suurendades kuus vooru enne hooaja lõppu vahe lähimate jälitajatega kaheksale punktile.

Trans alustas hästi ja oli kogu matši vältel mänguliselt tartlastest üle. Ometi asus hoopis Tammeka mängu 19. minutil juhtima, kui külaliste sisuliselt esimesel korralikul rünnakul leidis nooruke Mihkel Järviste hea sööduga Sander Kapperi, kes Artur Kotenkost mööda mängis ja palli terava nurga alt raamide vahele lükkas.

Esiti jäi Tammeka madalamalt kaitsma ja kui kümme minutit pärast juhtimaasumist liinid kõrgemale tõsteti, karistasid võõrustajad selle kohe ära. Täna rünnakul mänginud Viktor Plotnikov sai liini taha söödu ning lahendas üks-üks olukorra kindlalt, tuues tabloole ühtlasi 1:1 numbrid.

Kaks minutit hiljem saatis Transi teine ründaja Ilja Ferapontov Tammeka kaitsja Jürgen Lorenzi klaaritud palli võrku, viies Narva juba 2:1 ette. Lõppseisu 3:1 vormistas 55. minutil taas Ferapontov, kes saatis palli vasakkaitsja Martin Jõgi rikošetist värava paremasse nurka. Lõpu eel viis Tammeka rünnakule suuremaid jõude, kuid teravusest jäi eesliinis puudu ning hoopis Trans sai nõelata kontratega.

Mängu jäid varjutama mõlema tiimi jaoks võtmemängijate vigastused. Tammeka poolelt tõmbas teisel poolajal tagareie ära Andre Paju, Transi poolelt vigastas oma puusapiirkonda keskpoolik Denis Poljakov.

Transi jaoks on ühtlasi nüüd selleks hooajaks asjad sisuliselt selged - neljandast kohast jäävad nad maha 20 punktiga, kuuendat edestavad 8 silmaga. Kuid kuues pole selle vooru järel enam Tammeka, vaid omavaheliste mängude tõttu on Sillamäe 30 punktiga kuues ja Tammeka samade punktidega seitsmes.

Mängu parim - Ilja Ferapontov

Oli otseselt osaline kahes väravas ning tekitas oma kiiruse ja agressiivsusega Tammeka kaitsjate jaoks korduvalt probleeme.