Tubli rügaja Kruglov: töö peab olema tehtud lipust lipuni (0)

33-aastane Dmitri Kruglov on jõudnud käia seiklemas nii Venemaal kui ka Aserbaidžaanis ning tõstnud kodusel Eestimaal neljal korral meistrikarikat. Kogenud mängumees veel karjääri lõpetada ei taha ja kinnitab ajakirja Jalka selle kuu numbris, et naudib endiselt platsil rügamist ja allahindlust selles osas lubada ei saa: töö peab olema tehtud nii rünnaku- kui ka kaitsefaasis ehk lipust lipuni.

Mis on olnud su karjääri kõige raskem hetk?
(@maksim8k)
Kõige raskemad ajad on olnud perioodid, kui ei ole pikka aega jalgpalli mänginud. Kõik, mis me teeme – trennid ja raske töö – on ju selleks, et mängida. Mul on aga olnud perioode, mil ei ole saanud mängida isegi oma klubi duubli eest. Siis oli vaja kuidagi leida motivatsiooni, et nädalast nädalasse trenni teha. Kõigil teistel olid nädalavahetustel mängud, aga mina ei mahtunud isegi pingile – see oli raske.

Millised on su lemmikväravad, mille oled löönud nii klubi kui ka koondise eest?
(@andreazanderson)
Nimetaksin värava Moskva CSKA-le, mille lõin Rostovis mängides otse karistuslöögist. Koondise eest ei ole mul palju väravaid kirjas, aga valiksin värava Lätile: me olime vähemuses, tulin vahetusest sisse ja skoorisin Vassiljevi söödust.

Kes on su iidol jalgpallis?
(@eldar.f.i)
Lapsena meeldis mulle praegune Madridi Reali peatreener Zinedine Zidane ja temaga karjääri viimasel aastal samas klubis mänginud Roberto Carlos, aga praegu mul enam iidoleid ei ole.

Kellega saad koondises kõige paremini läbi?
(@marttikallas)
Seda teavad vist kõik (naerab – toim.). Eks need on Kostja Vassiljev ja Aleksandr Dmitrijev.

Kas oled oma väliskarjääriga rahul?
(Kadri, Elva)
Klubikarjäärist on mul meeles üks must periood, kui olin ligi pool aastat mängupraktikata. Läksin siis Moskva Torpedosse laenule. Seal juhtus nii, et põhjustasin kahes järjestikuses mängus penalti. Pärast seda viskasin oma uued putsad prügikasti. Sellest perioodist sain üle tänu kahele faktorile: mul oli treeneriga pikk jutuajamine ja õnneks olid minu kõrval inimesed, kes mind raskel ajal toetasid. See mõõnaperiood oleks võinud kesta ka pikemalt, aga minu õnneks seda ei juhtunud.

Üldiselt olen oma väliskarjääriga rahul, kuigi nüüd tagasi vaadates oleks mõne asja muidugi võinud teha veidi teistmoodi. Enda jaoks olen kõige olulisemana välja toonud arusaamise, milleks tuleb välismaale minnes valmis olla. Leegionäre ei hakata paluma, vaid nad vahetatakse lihtsalt välja. Igal pool on ukse taga pikk järjekord välismaalasi, kes kõik ootavad, et asjad läheksid viltu, ning neil tekiks šanss koht ära võtta. Võõrsile minnes tuleb kohe olla valmis mängima ja näitama oma parimat vormi.

Dmitri Kruglov mängus, mille järel ta oma hetke viimase tiitli tõstis. Foto: Brit Maria Tael

Millise tiitli võitmine on kõige eredamini meelde jäänud?
(@marcuspoder77)
Kindlasti oli kõige tähtsam minu esimene tiitel, sest olin siis noor mängija. Samuti tooksin välja meie viimase ja kahjuks ainukese tiitli Infonetiga. Võin isegi öelda, et raiskasin selle tiitli võitmiseks vist liiga palju jõudu, sest mängisin kaks viimast vooru luumurruga. See oli väga meeldejääv tiitlivõit.

Miks tahtsid hakata jalgpalli mängima?
(@allik.aron)
Eks ma pean ausalt tunnistama, et kui isa mind viieaastasena esimest korda trenni viis, ei meeldinud mulle seal üldse. Ilmselt seetõttu, et kõik poisid juba oskasid midagi teha, aga mina läksin täiesti esimest korda ja olin kõige nõrgem. Umbes aasta või poolteist hiljem viis isa mind aga Maardusse trenni ja hakkas minuga individuaalselt tegelema. Ligikaudu poole aasta pärast olin oma meeskonnakaaslastega juba võrdsel tasemel ja siis hakkas mulle jalgpall meeldima. Olen oma isale selle eest väga tänulik!

Kuidas tundsid ennast Bakuu Nefttši ridades mängides?
(@ggasymovv)
Olin seal kaks ja pool aastat ning tooksin välja eelkõige esimese poole, kui töötasin kolm kuud koos treener Anatoli Demjanenkoga. Tema oli põhjus, miks ma üldse sinna läksin. Demjanenko oli minu jaoks autoriteet ning see oli suur meelitus, kui ta isiklikult helistas ja tahtis mind oma klubis näha. Pikas perspektiivis oleks ta võimaluse korral mind ehk veel kuhugi kutsunud. Seda kahjuks ei juhtunud, aga vaatamata sellele oli Neftšis päris hea, kuigi klubil olid toona väga rasked ajad.

Kas sul on peale jalgpalli olnud ka muid hobisid?
(@martjoosep)
Minu hobid on seotud spordiga: näiteks kui Kostja Vassiljev on Eestis ja meil on aega, siis mängime tennist ja lauatennist.

Kas sulle meeldib rohkem mängida vasakkaitses või vasakus äärepoolikus?
(Artis, Viljandimaa)
See on ühest küljest justkui väga lihtne, aga teisest küljest väga raske küsimus. Kõik sõltub konkreetsest mängust, taktikast, sellest, millist jalgpalli tahame näidata ning millise meeskonna vastu mängime. Viimased kaks aastat mängisin klubis kaitses, aga koondises oleme viimasel ajal mänginud puhaste äärepoolikutega. See meeldib mulle rohkem, sest saan osaleda nii kaitses kui ka rünnakul. Üldiselt võin öelda, et mõlemad positsioonid on minu kohad ja valida on raske. Kui mängin kaitses, siis proovin toetada rünnakut, kui äärepoolikus, siis aitan kaitsefaasis. Töö peab olema tehtud lipust lipuni!

Milline on olnud su kõige meeldejäävam hetk karjääris?
(Jürgen, Saaremaa)
Tooksin välja eduka perioodi koondisega, kui mängisime Tarmo Rüütli käe all ja jõudsime playoff’idesse. Klubimängudest on kõige meeldejäävamad need vähesed euromängud, milles olen osalenud. Palju neid just pole, aga näiteks Moskva Lokomotivi eest sain Euroopa liigas mõned minutid kirja – see oli eriline tunne.

Milliseid tundeid tekitab sinus FCI Tallinna ja Levadia liitumine?
(Rauno, Narva)
Sellele ma ei tahaks vastata. Mul on sellest raske rääkida ja ma ei ole vist veel aru saanud, mis toimus.

Milline on olnud kõige ebameeldivam kogemus välismaal?
(Jaanus, Pärnu)
Ebameeldiv oli mängida Ravanis ehk mu viimases klubis Aserbaidžaanis, sest seal toimusid väga kummalised asjad. Meeskonnale olid justkui püstitatud mingid eesmärgid, aga ei olnud toetust nende saavutamiseks. Eks ma muidugi sain aru, kuhu ma lähen, aga ei oodanud, et kõik on veelgi hullem. See oli tõesti kummaline periood mu karjääris ning kui 2014. aastal seal ka vigastada sain, siis oli see justkui kirss tordi peal.

Kas senisest koondisekarjäärist on jäänud midagi kripeldama või oled sellega rahul?
(Rain, Põlva)
Sada protsenti minu plaanide järgi pole see kindlasti läinud, sest eks ikka on olemas nii head kui ka halvad päevad, head mängud ja halvad mängud. See on kõigil nii ja nendest kogemustest tuleb õppida. Kui aga koondisekarjääri üle mõelda, siis mulle küll ei meenu, et oleks olnud sellist musta perioodi. Koondises on alati hea atmosfäär, head fännid, head partnerid – kõik on tore, on vaja endast lihtsalt kõik anda ja nautida!

Kui saaksid midagi oma karjääris muuta, siis mis see oleks?
(Eliise, Tartu)
Tahaks teha ühe asja – kinnitada oma praeguse pea oma 20aastase keha külge.

Mis on välisklubidest kõige positiivsemalt meelde jäänud?
(Jana, Tallinn)
Tooksin välja kõik mängud, mille olen kaasa teinud Venemaa kõrgliigas. Kui võrrelda sealset taset teiste kohtadega – näiteks kas või Aserbaidžaaniga –, siis on Venemaal ikkagi erilisem tase. Seal on kõik palju professionaalsem ning võin öelda, et kõik mängud, mis ma seal tegin, olid minu jaoks kui pidu!

Mida plaanid teha pärast mängijakarjääri lõppu?
(Hannes, Tallinn)
Loomulikult on mul mingid mõtted ja unistused, aga viimased ajad on näidanud, kui kiiresti asjad jalgpallielus muutuda võivad. Iga hetk võib kõik pea peale pöörduda ja nii on väga raske midagi planeerida.

Millise Eesti jalgpalluri karjääri kadestad kõige rohkem?
(Anu, Tartu)
Ei kadesta kellegi karjääri. See on halb omadus, ma ei taha kedagi kadestada.

Kui said 2014. aasta aprillis vigastada, kas siis ei tekkinud mõtet karjäär lõpetada?
(Georg, Tallinn)
Mulle ei mahu need mõtted isegi praegu pähe (naerab – toim.). Ma tahan endiselt mängida ja olen motiveeritud. Vigastused on meie eriala vältimatu osa – need tuleb lihtsalt üle elada, võimalikult kiiresti paraneda ja tagasi tulla. Jah, 2014. aasta oli mulle muidugi raske, sest mul oli aprillis ja novembris õla- ja põlveoperatsioon, aga vigastusteks tuleb valmis olla.

Mis on sul meeles oma esimesest koondisemängust?
(Oliver, Viljandi)
Mäletan, et mäng toimus Lätis, Riias. Mängisime 2:2 viiki, mina sain vahetusest sisse ja teenisin vist kollase kaardi. Mänguärevusest rääkides – see on alati nii, et kui esimene puude on edukas, annab see enesekindlust juurde ja edasi mängida on lihtsam.

Mis on sinu parim omadus mängijana? Milline on omadus, kus saaks juurde panna?