Tugev teine poolaeg päästis Levadiale Paides võidu (vaata galeriid!) (9)

Tallinna Levadia läks Paide Linnameeskonna vastu varakult juhtima, jäi poolaja lõpuks veidi hätta, kuid lahendas teisel poolajal olukorra enda kasuks.

Mõlemad peatreenerid pakkusid mängule lähenemises väikese üllatuse - kodumeeskond Paide tuli avavilele vastu viiemehelise kaitseliiniga, Levadia aga väga ründava koosseisuga, kui Joao Morelli täitis Josip Krznarici kõrval poolkaitsjakohuseid.

Vjatšeslav Zahovaiko mänguplaan sai aga tugeva hoobi juba avaminutitel, kui kolmandat liigamängu järjest väravasse usaldatud Sten-Marten Vahi eksis tagasisöödu vastuvõtmisel. Kõrgelt survestanud Nikita Andrejev jõudis pallini samaaegselt ja kahe mehe kokkupõrkest veeres pall Rimo Hundile, kes sai tühja võrku sahistada.

Kui esimesed minutid kuulusidki pigem Levadiale, siis poolaja edenedes sekkus üha jõulisemalt ka Paide. Krznaric jäi ainsa alumise poolkaitsjana Paide noorte välejalgadega hätta, kuid mitmed standardolukorrad ei toonud viigiväravat.

Teine poolaeg algas taas Paidele väikese šokiga, kui 53. minutil magati maha Mark Oliver Roosnupp, kes filigraanse tehnilise soorituse lõpetuseks palli esimesse ristnurka virutas ja Levadia ette viis.

2:0 eduseis ei kestnud aga kaua, Igor Dudarev võttis viis minutit hiljem karistusala nurgas rumalalt maha Sander Sinilaiu. Penalti realiseeris Magnar Vainumäe. See aga tõmbas Levadia lõpuks käima.

Loetud minutitega tehti rohkem kui kogu eelneva mänguga kokku. Andrejevi ja Morelli postilöökide vahel pakkus kauni soolo Gando, mängides Andrejeviga seinasöötu ja purjetades seejärel külma kõhuga väravani.

See ei olnud aga veel kõik, vähem kui minutiga löödi poolaja lõpus veel kaks tabamust, millele Paide omakorda üleminutitel vastas. Seitse väravat, aga 5:2 võit Levadiale oli tõsiasi.

Mängu parim - Nikita Andrejev

Hooaja alguses traumadega maadelnud, kuid üha paremasse hoogu minev Andrejev jõudis täna kõikjale ja pakkus ebastandardsete lahendustega ohtu igast asendist. Esimese värava puhul viis ründaja nina ta kõige õigemasse kohta.