Vaata järele: Tulevik oli dramaatilises kohtumises Santosest üle (12)

Esiliiga 14.kulmineerus liider Viljandi JK Tuleviku kindla 4:1 võiduga Tartu FC Santose üle.

Tulevik avas mänguskoori juba 14. minutil, kui vastase karistusalas kombineeriti hästi seinasöötudega löögile Robert Taar, kes kindlalt palli võrku saatis. Avapoolaeg lõppes siiski 1:1 viigiseisul. Õnnetult mängis karistusalas Roger Teor palli käega ja Santose poolelt realiseeris penalti Alex Meinhard.

Teisele poolajal tuli aktiivsemalt peale koduvõistkond. Ühe väravaline edu löödi kõigest siis, kui viis minutit oli teist poolaega mängitud. Paremalt äärelt tsenderdas palli karistusalasse Rasmus Alles, õigel ajal õiges kohas oli seekord Karel Küber, kes efektse pealöögiga palli ristnurka saatis.

Santose olukord muutus mõned minutid hiljem veelgi täbaramaks, kui segaduse karistusalas kasutas ära Tanel Lang, tehes seisuks 3:1. Lõpliku naela Santose kirstu lõi oma mängija Kaarel Kallandi, kelle õnnetust puutest pall omaväravasse suundus - lõppseis 4:1 Tuleviku kasuks.

Mängu lisaminutitel toimus vastasmängijate vahel rüselus, mille tagajärjel kohtumise peakohtunik Dmitri Kulikov näitas Santose mängijale Kaarel Kallandile teist kollast kaarti ja punast. Arusaamatutel põhjustel Kallandi jätkas mängu.

Viljandi JK Tulevik - Tartu FC Santos 4:1 (1:1)
14. Robert Taar, 50. Karel Kübar, 56. Tanel Lang, 84. ov. Kaarel Kallandi - 38. pen. Alex Meinhard

Hoiatused: 18. Martin Allik, 45. Roger Teor, 90+1. Sander Kapper - 6.Kaarel Kallandi, 53. Edvin Johannes Piirsalu, 90+1. Alex Meinhard
Mänguolud: +15, pilves ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.