Tuleviku tugev lõpp jättis Kalevi tühjade kätega (10)

Viljandi Tulevik haaras Premium liigas teise järjestikuse 2:1 võidu, alistades võõrsil kaotusseisust Tallinna Kalevi.

Tulevikust oli äsja lahkunud meeskonna parim väravakütt Yosuke Saito, kaartidega oli täna väljas üks võtmemängijaid Indrek Ilves ning koosseisust puudusid eelmise vooruga võrreldes ka Martin Allik ja Kristen Kähr. Viljandlaste varupingil istus vaid kolm väljakumängijat, kellest 16-aastane Raik Andre pole Premium liigas kordagi väljakul käinud.

Tulevik tegigi oma kohtumise ainsa vahetuse alles 90+2. minutil, kuid kolm päeva tagasi Pärnu Vapruse murdnud meeskond leidis endas piisavalt jõudu, et viimase 20 minutiga kaks väravat lüüa.

Kalev domineeris ja viiese kaitseliiniga mänginud Tulevik langes tihti väga madalale, kuid võõrustajatel polnud lihtne kollasest müürist läbi tungida.

52. minutil sai Kalev oma tahtmise. Abdoul Karim Conte, kes seekord alumise poolkaitsjana tegutses, andis kõrge diagonaalsöödu vasakule. Terve kohtumise jooksul oskuslikku triblamiskunsti näidanud Andre Järva murdis äärelt läbi ja lükkas palli värava ette, kus Hidetoshi Wakui jala vastu pani - 1:0.

Tuleviku kontrarünnakud ja teise poolaja standardolukorrad tekitasid aga Kalevi värava all ohtu. 73. minutil andis Sander Post madala söödu värava ette, kus Lauri Elur ennetas Daniil Koroljovi ning suunas palli võrku - 1:1.

84. minutil mängis Rainer Peips vasakul äärel Andreas Raudsepa üle ning söötis keskele Illimar Loigole, kes puurivahi jala alt palli läbi lõi - 1:2.

Viimasel minutil proovis Wakui käärlöögiga viigistada, kuid tabas valeltpoolt küljevõrku. Kalev on nüüd teeninud viimase viie mänguga vaid ühe punkti.

Mängu parim - Sander Post

Kaitseliini juht Post võitis oma karistusalas palju õhuvõitlusi, toimetas vastaste trahvikasti kvaliteetseid karistuslööke ning andis viigiväravale söödu.