Tuntud Welco hakkab vutikihvasid üha teravamaks lihvima (24)

Foto: Erik Markus

Eesti üks tuntumaid jalgpalliklubisi Tartu JK Welco on hakanud lisaks arvestatavale toetajaskonnale näitama üha paremaid tulemusi.

Eestis on klubivuti tasandil ikka ja jälle teemaks tulnud regulaarse klubilise toetajaskonna puudumine, mille tõttu kannatab kogu Eesti jalgpallikultuur. Väheseid klubisi, kes antud reegli osas ereda erandina silma paistab, on just Welco.

Kui mitmeid kordi on tavalise jalkafänni mõtteist läbi jooksnud Elektrikute nimi just selle tuntuse pärast, mida kannab endas Welco kogukondlik mõtteviis. Võistkonna fännibaas Electric Legion teeb oma kaasaelamisega silmad ette ka enamusele Premium liiga klubidele. Järjepanu on hakatud näitama end aga ka üha paremast küljest sportlikul tasemel, tõustes Esiliigasse - tõsi, oma osa oli sellel ka Nõmme Kalju lihteksimusel.

Esiliiga B liigahooaja kolmandana lõpetanud Welco pääses Nõmme Kalju U-21 meeskonna vastu üleminekumänge mängima ning esimene kohtumine oldi sunnitud tunnistama nõmmekate 3:2 paremust. Juba mängu käigus selgus aga, et Kalju duubli eest jooksis väljakule Henrik Pürg, kes tegelikult ei oleks reglemendi järgi pidanud saama mängida. Tehniline aps avaski Welcole tee esmakordselt Esiliigasse.

REKLAAM

Sellest hoolimata näidati juba Esiliiga B tasandil organiseeritud ning aktsepteeritavat mängu, millega teeniti välja võimalus nõmmekatega Esiliiga koha eest võidelda.

Nüüd ootab Welcot ees aga klubi seni kõige vingeim test. Tõestada tuleb end mitte ainult kirjul esiliigapõllul, kus tase on alati intrigeerivalt kõikunud, vaid näidata tuleb ka seda, et Welco on jalgpalliklubi selle väljendi kõige otsesemas tähenduses.

Derbimängud Santose ja Elvaga lisavad vürtsi

Jaanuaris treeningutega alustanud Welco saab seitsme päeva jooksul kokku kolmel korral.  Samuti on ettevalmistusperioodil pääsetud ka suurematest vigastustest. Taliturniirilt on Welcol ette näidata nii Tammeka U-21, Tallinna Kalev U-21 kui ka Kohtla-Järve skalp. Alla on vannutud sealhulgas samuti Esiliigasse tagasi tõusnud Kuressaarele.

Hooajaks ettevalmistumine on klubi esindusmeeskonna peatreeneri Siim Valtna sõnul kulgenud normaalsel tasemel: "Ettevalmistusperiood on sujunud üldiselt hästi, oleme saanud korralikes tingimustes trenni teha. Uued mängijad on tublid olnud, kokkumäng võtab veel muidugi aega ning see on kindlasti pikem protsess. Kontrollmängudega oleme rahul."

Siiski Valtna sõnul esimest korda esiliigavette varbaid kastev elektrisats liialt taevasse oma eesmärkide püstitamise osas ei pürgi: " Eesmärgiks on mängida põnevalt ja hästi, koht selgub hooaja lõpuks."

Esiliiga taseme osas eristuvad klubi kiipri ning juhatuse liikme Edgar Lehe jaoks selgelt kahte tüüpi võistkonnad: "Iseseisvate klubide tase peaks olema suhteliselt ühtlane, duublid on ehk teistest tugevamad, aga punkte tahame kõigilt võtta. Kõige põnevamad tulevad kindlasti meie derbimängud Santose ja Elvaga."

Premium liigale ei ole Welco olnud kunagi lähemal kui praegu. Leht antud tõsiasja üle ei tähtsustaks: "Hetkel ei ole see eesmärk omaette, kõigepealt katsume kinnitada kanda esiliigas ning hetkel on kõige tähtsamaks prioriteediks korraliku noortesüsteemi väljaarendamine, et tagada klubi jätkusuutlik ja loogiline areng. Premium liigasse tõusmise peale hakkame mõtlema siis, kui meil on selleks vastav klubiline ja finantsiline võimekus, ideaalis võiks see juhtuda 3-4 aasta pärast."

Algaval hooajal oodatakse esiletõusu U-19 noortekoondislaselt Kristofer Reinbergilt, kes teenis ka EJL-i stipendiumi. "Mina ootan kindlasti Kristoferilt, eelmine hooaeg oli tal selline täiskasvanute jalgpalliga kohanemise aasta. Kui ta oma pea külma suudab hoida, võiks temast saada korralik mängumees," loodab Leht.

Welco meeskond on oma fännibaasiga justkui üks mees. Foto: Welco Facebook

Peatreener Valtna ei jäta rõhutamata ka kogenumate meeste olulisust, kes vajalikul hetkel karavani edasi vedama peaksid: "Mõned huvitavad noored võiksid kindlasti endast märku anda. Vajalikul hetkel on kindlasti suureks abiks meie kogenumad mängijad. Valtna, Loodmaa, Vellemaa, Kuus."

Just Taavi Vellemaa potentsiaalne liitumine Tartu Welcoga võib aga ülikoolilinna siseasja teha Esiliigas eriti põhimõtteliseks. Nimelt oli Vellemaa juba mitmeid hooaegu Welco linnarivaali Tartu Santose põhimehi, lüües möödunud hooajal punavalgete eest liigas ka 10 väravat. Ka hooajaeelsetes kohtumistes on Vellemaa uue koduklubi eest heas hoos olnud, sahistades võrku nii Tammeka kui ka Tallinna Kalevi duublitele.

Siim Valtna nimeliseks derbiks (Valtna sai samaväärse tembuga hakkama 2015. aastal, jättes Santose Welco kasuks) kutsutav rivaalitsemine saab tänavu igaljuhul Valtna enda kinnitusel juurde järgmise dimensiooni.

Esiliiga B tasandil pakuti pealtvaatajaile meeldejäävaid mänge aga Elva vastu, kes koos Welcoga samuti kõrgemale liigaastmele murdis. Samuti on ka Welco avamäng just elvalaste vastu, keda möödunud hooajal kahel korral ka võideti.

Klubi arenguplaan on paigas

Just noortesüsteemi nõue on osutunud Welcole keeruliseimaks ülesandeks tulemaks toime Esiliiga litsentsi omandamiseks vajalike tingimuste täitmisega.

Konkureerida tuleb nii Tammekaga kui ka Santosega, mistõttu noorte värbamine on Tartus üha suuremat tähelepanu saamas. Leht: "Viimased kuud on olnud väga tihe ja kiire aeg, oleme teinud juhatuse ja nõukogu tasandil väga palju tööd, et need tingimused ja kriteeriumid ära täita. Mul on hea meel öelda, et uueks hooajaks on Tartu JK Welcol esiliiga litsents olemas, kuid puhkama me nüüd kindlasti ei jää, sest väga palju tööd ootab veel ees - järgnevatel aastatel on põhiline rõhk korraliku noortetöö väljaarendamisel, et tagada klubi edasine jätkusuutlik areng."

Tänavu lõdvenduse osaks saanud ETM-i ja KTM-i reeglid on Taaralinna võistkonnal aidanud olukorraga paremini toime tulla. "Meie jaoks väga hea muudatus. Kindlasti on see meile olukorra oluliselt lihtsamaks teinud, sel aastal on meil KTM-e esindusmeeskonnas kümmekond," sõnas Leht.

Möödunud aasta maikuus selgus ka, et klubi saab Raadis linnalt rendiks värskelt avatud Eesti Rahva Muuseumi vahetus läheduses asuva maatüki, kuhu plaanitakse rajada klubi jalgpallikompleks.

Kuidas projektil läheb? Vastab taaskord klubi juhtkonna liige Leht: "Hetkel on meie staadioni detailplaneering linnavalitsuses menetlemises ja sealt peaksime vastuse saama märtsis. Siis saame hakata projekteerimistöödega tegelema. Ilus unistus on see, et kuna 2018. aastal tähistab Welco oma kümnendat juubelihooaega, siis töötame selle nime, et mängida sügisringi mänge juba oma uuel kodustaadionil."

Saab näha, milliseks kujuneb Elektrikute esimene hooaeg Esiliigas. Tulemustest hoolimata lubas Valtna pakkuda põnevust ning antud valdkonnas on Welcol juba üsna arvestatav kogemustepagas olemas.

Tartu JK Welco
Peatreener: Siim Valtna
Kapten: Mikk Valtna
EJL-i stipendiaat: Kristofer Reinberg
Eelarve: 50 000 eurot (esindusmeeskond)
Koduväljakud: Annelinna kunstmurustaadion, Tamme staadion
Meeskonna värvid: must ja valge
Duubelvõistkond: Tartu JK Welco II (III liiga lõunatsoon)
Koduleht: jkwelco.ee/et
Esimene mäng:  5. märtsil kell 16 vs. Elva (Annelinna kunstmurustaadionil)

Mitteametlik koosseis:

Väravavahid: Edgar Leht, Lauri Särak
Kaitsjad: Jarko Lilleallik, Karl Joosep Mark, Lehar Savikink, Martin Lubi, Karl-Martin Uiga, Marten Margus, Timo Kuus, Karl-Miikael Mirka, Allan Pilvet.
Poolkaitsjad: Hendrik Vellama, Taavi Vellemaa, Kristofer Reinberg, Marten Kihho, Mihkel Lõhe, Andres Joosep, Kristjan Laur, Rain Näkk, Arlis Merilaid, Märt Mägi, Johannes Theodor Kollist, Henri Loodmaa, Siim Sillaots.
Ründajad: Mikk Valtna, Geir-Kristjan Suurpere, Kaarel Torop, Ergo Eessaar, Oliver Vare, Siim Kaasik.

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:

Taavi Vellemaa liitub Tartu Santosest.
Johannes Theodor Kollist liitub Tartu Tammekast.
Rain Näkk liitub Tartu FC Merkuurist.
Karl-Miikael Mirka liitub Tartu Tammeka U-19 meeskonnast.
Arlis Merilaid
Kristjan Laur

Välja:

Marti Pähn asus juhendama Tammeka U-21 meeskonda.
Oskar Pedosk
Hannes Tiru
Henri Tamvere
Reimo Austa

(viimased neli nime jätkavad tõenäoliselt Welco duubelesinduses)

Hooajaeelsed mängud:

29.01. Tartu JK Welco - Kohtla-Järve JK Järve (ELB) 1:0 (Valtna)
05.02. Tartu JK Welco - FC Kuressaare (EL) 1:3 (Kihho)
11.02. Tartu JK Tammeka U-21 (ELB) - Tartu JK Welco 0:4 (Reinberg, Joosep, Vellemaa, Kaasik)
18.02. Tartu JK Welco - JK Tallinna Kalev U-21 (ELB) 2:1 (Valtna, Vellemaa)

Võitviikkaotus.
  ELB
- Esiliiga B; EL- Esiliiga.

Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (24)

Registreeritud kasutajate kommentaare ei ole.

SOCCERNET OKEAANIAS
Hindrek Ojamaa suures intervjuus: otsin kohta, kus proovitakse arendada noormängijaid
VÄLISMAA TIPPLIIGAD
SOCCERNET OKEAANIAS
Vanuatu hurraa-jalgpall võitis kohalike südamed, kuid Eesti kaitse viis kauged külalised võidule  (galerii!)
REKLAAM
EILE VÄLJAS
RISTNURK
REKLAAM
PREMIUM LIIGA
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
36
28
6
2
100:28
90
2.
36
25
9
2
106:20
84
3.
36
24
6
6
101:32
78
4.
36
20
5
11
103:47
65
5.
36
13
6
17
46:63
45
6.
36
10
8
18
47:88
38
7.
36
9
10
17
40:63
37
8.
36
8
4
24
34:95
28
9.
36
2
2
32
29:146
8
10.
36
10
6
20
52:76
36
VIIMASED PILDIGALERIID
ESILIIGA OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee näitas sel hooajal kokku 31 otseülekannet Esiliiga mängudest - ikka neljapäeviti kell 19!

PREMIUM LIIGA SUVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK