U-17 koondis tegi meeskonnavaimuga ajalugu (video & galerii!) (2)

Foto: Brit Maria TaelEesti U-17 koondis astus kolmapäeval Walesi vastu väljakule teadmises, et vajab EM-valikturniiri avaringist edasipääsuks 55 minutiga ühte väravat. Löödi kolm.

Juba oktoobris alanud kohtumine katkestati toona lumetormi tõttu 25. minutil ning mängiti nüüd lõpuni. Vahepeal olid kõik teised valikgrupid lõpplahenduse leidnud, mis muutis oluliselt ka Eesti meeskonna situatsiooni.

"Enne eelmist mängupäeva rääkisime juba hotellis sellest, kuidas väiksed asjad võivad palju muuta," meenutas U-17 koondise peatreener Lars Hopp. "Hommikul ärgates oli kõik valge - see oli esimene moment. Teiseks oli loosimine, kas varem peetakse meie mäng või Inglismaa - Põhja-Iiri mäng, ja õnneks saime me teisena mängida. Ning kuna meie mäng lükkus edasi, peeti teistes alagruppides vahepeal mängud ära. Selgus, et 7:1 võidu asemel vajame me vaid viiki. Nii et kõik pisiasjad soosisid meid."

"Sellegipoolest pidime me täna väljakule minema ja töö lõpule viima. Olen väga uhke selle üle, kuidas poisid seda tegid - kuidas nad järgisid mänguplaani ja töötasid koos. Isegi mängijad pingil toetasid üksteist. See on suurepärane, mida üks ühtne meeskond ära teha suudab, kui kõik ühise eesmärgi nimel töötavad."

Oktoobris Inglismaale 0:2 kaotanud ja Põhja-Iiriga 1:1 viiki mänginud Eestile piisas valikgrupist kolmandast kohast, sest teiste gruppide tulemused osutusid soodsateks. Selle kindlustamiseks piisanuks Walesi vastu ka viigist, aga 0:1 kaotusseis pöörati suisa 3:1 võiduks. Svjatoslav Jakovlev lõi värava ja andis väravasöödud nii Sten Sinisalule kui ka Märten Kuusele.

Vajalik värav juba veerandtunniga

26. mänguminutist Eesti audisisseviskega jätkunud kohtumist saatsid lumetormi asemel mõõdukas tuul ja seenevihm. Hilissügist Lilleküla kunstmurustaadionit eelistasid televiisorist A-koondise sõprusmängu vaatamisele paar-kolmsada pealtvaatajat, kellest ligikaudu poole moodustasid kaitseväelased.

Kohe esimestest hetkedest alates oli selge, et Eesti koondis janunes edasipääsu tähistava viigivärava järel, samal ajal kui Walesil ei olnud enam mängida millelegi peale au. Sinisärklaste aktiivsus sai premeeritud juba veerandtunni möödudes, kui keskkaitsja Sten Sinisalu suunas peaga väravasse Jakovlevi karistuslöögi.

Vajalik värav käes, ei rahuldunud eestlased siiski seisu hoidmisega, vaid teiselgi poolajal jätkus üsna lahtine mäng. Wales aktiviseerus nüüd allatuult mängides, aga väravavaht Magnus Karofeld ei lasknud end üllatada. Samal ajal ründasid eestlased ise igal võimalusel küllaltki suurte jõududega.

Vaid kuus minutit pärast teise poolaja algust duubeldas Jakovlev edu, lüües jalaga väravasse Frank Liivaku ääreläbimurdele järgnenud tsenderduse. Ning kümmekond minutit enne lõppu sai Jakovlev kirja oma teise väravasöödu, kui tema nurgalöögi koksas peaga väravasse teine keskkaitsja Märten Kuusk.

Kolm lööki ja väravale ja kolm väravat tähistas suurepärast realiseerimist, aga eestlased väärisid edasipääsu ka mängupildi poolest. Ja kohe kindlasti meeskonnavaimu poolest, sest nende tahe, võitluslikkus ja ühine rõõm õnnestumistest peegeldusid väljakult võimsalt vastu.

Foto: Brit Maria TaelJakovlev: tulin parima meelega

Lilleküla staadioni riietusruumis vallandus suur rõõmupidu. "Meie olime täna paremad," kuulutas üks päevakangelastest, Peterburi Zenidi noortesüsteemi kuuluv Svjatoslav Jakovlev. "Meil on väga hea peatreener. Kõik koos väga tahtsid ja see tõi ka hea resultaadi."

"Tegelikult ei ole ma rahul ainult enda mänguga, vaid üldse kõige sellega, mis meil meeskonnas toimub. Igal treeningkogunemisel on väga hea mikrokliima ja igaüks on teise parim sõber," lisas ründaja, kes sõitis 55 mänguminuti pärast meeleldi Tallinna: "Tean, et mind siin armastatakse ja oodatakse, sellepärast tunnen ennast siin alati väga hästi."

"Jah, ta oli suurepärane," nõustus peatreener Lars Hopp ründajale suunatud kiidusõnadega, "vahel vajab ta juhendamist, aga ta on ka alati valmis õppima. Ta annab midagi meeskonnale juurde, mis on väga oluline. Lisaks on ta vene päritolu mängijatele hea eeskuju, sest ta üritab eesti keelt rääkida."

Samas rõhutas norralasest peatreener ikkagi võistkonna ühtsust, mis oligi tema hinnangul kokkuvõttes edu võti: "Igaühel siin meeskonnas on oma töö - mõni võib küll veidi rohkem rambivalguses seista, kuid igaüks on oluline. Kui kuskil on probleem, siis mõjutab see kogu meeskonda. Täna tegid kõik oma tööd. See võistkonnavaim on minu jaoks eriti oluline, sest just selle pealt saabki võita meeskondi nagu Wales. Kui keegi arvab, et tal on eriline roll või et ta on olulisem kui teised, siis see ei tööta. See on meie filosoofia."

Hopp tõi välja, et ta sai kasutada kõiki turniiriks üles antud väljakumängijaid mõnes mängus põhikoosseisus. "See tähendab, et meil on nende vastu sajaprotsendiline usaldus. See oli meie suur pluss, et saime teha vangerdusi, kui keegi oli natuke väsinud või mitte sada protsenti terve. Ei tahaks tuua välja ühtegi mängijat, sest see on tõeline meeskond. Näiteks Mark Oliver Roosnupp, kes mängis enne minimaalselt, tegi täna kaasa kogu mängu ja korralikult. Selliseid näiteid on palju."

Hopp: plaan B ja C jäid taskusse

"Olen väga õnnelik eriti selle üle, kuidas kutid täna mängisid. Ma arvan, et see on üks meie parimaid terviklikke mänge - kui seda 60 minutit saab terviklikuks nimetada," muigas peatreener.

"Kogu tund aega mängisime me niivõrd intensiivse kiirusega. Teadsime, et esimene poolaeg kestab ainult 15 minutit, nii et pidime kohe algusest peale sada protsenti välja panema. Eriti äärepoolkaitsjad, kes jooksid kogu aeg edasi-tagasi, toetades rünnakut ja aidates kaitsjaid."

Peatreeneri sõnul eeldas ta juba enne vastasseisu, et Eesti peaks olema Walesist tugevam. "Lumel ei saanud sellest täpselt aru, kuid täna näitasid kutid oma kvaliteeti ja ma olen nende üle väga õnnelik. Kõik Walesi mängijad mängivad mingil professionaalsel noortetasemel, nii et seda oli väga hea näha."

"Mängijad leidsid rünnakuid alustades üksteist kiiresti, avanemised ja kiired söödud töötasid väga hästi, samuti oli äärepoolkaitsetelt suur tugi. Meil olid taskus ka plaan B ja C, aga neid ei läinudki vaja, sest alustanud koondis sai väga hästi hakkama."

Eesti U-19 koondised on viimastel aastatel kaks korda EM-valiksarja esimesest ringist edasi läinud, aga U-17 vanuseklassi jaoks oli selline edu esmakordne. Eliitringi 28 võistkonda loositakse alagruppidesse detsembris ning mängud peetakse varakevadel. Finaalturniirile pääseb sealt iga grupi võitja.

Ametlik protokoll (EJL-i kodulehelt):

14.11. kell 18.00 Sportland Arenal (esimesed 25 minutit 26. oktoobril)

Wales U-17 - Eesti U-17 1:3 (1:1)
16. Tomos Clarke - 40. Sten Sinisalu, 46. Svjatoslav Jakovlev, 71. Märten Kuusk

Hoiatused: 21. Keston Davies, 75. Thomas Burridge - 63. Sten Sinisalu
Peakohtunik: Clayton Pisani (Malta)
Abikohtunikud: Roberto Vella (Malta), Nikola Razic (Montenegro)
Neljas kohtunik: Jovan Kaludjerovic (Montenegro)

Statistika (viimased 55 minutit):

                  I pa  II pa  Kokku
Löögid kokku
     0:1    5:3    5:4
Löögid väravale   0:1    1:2    1:3
Postid/latid      0:0    0:0    0:0
Nurgalöögid       1:0    3:1    4:1
Vead              2:3    5:8    7:11
Suluseisud        1:1    2:0    3:1

Wales: 12-Cameron Clarke, 3-Luke Llewellyn, 4-Thomas Burridge, 5-Tomos Clarke, 8-Rollin Menayese (59. 16-Corey Francis), 10-Kyle Copp, 13-Ross White, 14-Abdifatah Noor, 15-Keston Davies, 17-Jake Watkins (67. 9-Marley Wisdom), 18-Owain Jones (26. 11-Jake Charles; 78. 7-Peter Smith).
Varus: 1-Gareth Owen, 2-Samuel Tattum, 6-Thomas Atyeo, 7-Peter Smith, 9-Marley Wisdom, 11-Jake Charles, 16-Corey Francis.

Eesti: 1-Magnus Karofeld, 2-Martin Mägi, 3-Sten Sinisalu, 5-Joosep Juha, 6-Andry Liiva, 8-Rauno Sappinen, 9-Frank Liivak, 13-Mark Oliver Roosnupp, 14-Märten Kuusk, 15-Svjatoslav Jakovlev (80+1. 10-Tõnu Paavo), 17-Aleksei Ivanov.
Varus: 12-Karl Johan Pechter, 4-Nikita Reintal, 7-Sergei Andrejev, 10-Tõnu Paavo, 11-Pavel Petrov, 16-German Šlein, 18-Andre Järva.

SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: BRIT MARIA TAEL
SEOTUD LOOD
Kommentaarid

fsd   •  
(86.110.32.***)
kõik kolm väravale lööki läksid sisse
er1k   •  
(88.196.176.***)
Miks ühte väravat vaja oli? Šotimaa ju ei saanud 4 punktiga edasi, kuidas siis Eesti oleks 2 punktiga saanud?

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
Kristjan Jaak Kangur | 20 minutit näopeksu ja talutav kaotus Soomele – Eesti jalgpalli väärikuse uued mõõdupuud?
KUIDAS EDASI?
MÄNGIJATE MÕTTED
NAISTE JALGPALL
NAABRITE DUELL
HOOAJA EELVAADE
Saku astub hooajale vastu nii Rogicilt kui ka Arbeiterilt korjatud nippidega
JALKAJUTTE
UUE HOOAJA OOTUSES
Ajaloolise hooaja järel treeneritetiimi välja vahetanud Tammeka sihib taas medalit.
RISTNURK
 
Jalgpalluritel on ikka süda sees
TOREDAD VIDEOD
Jalgpalluritel on ikka süda sees (0)
 
Oeh, mis siin toimub?!
JALGPALLIMOOD
Oeh, mis siin toimub?! (0)
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
3
3
0
0
14:0
9
2.
Paide Linnameeskond
3
3
0
0
8:2
9
3.
Nõmme Kalju FC
3
2
1
0
9:0
7
4.
Tartu JK Tammeka
3
2
1
0
7:1
7
5.
Tallinna FC Flora
3
1
1
1
5:4
4
6.
Pärnu JK Vaprus
3
1
0
2
3:6
3
7.
JK Tallinna Kalev
3
0
2
1
3:5
2
8.
FC Nõmme United
3
0
1
2
1:5
1
9.
FC Kuressaare
3
0
0
3
2:15
0
10.
JK Narva Trans
3
0
0
3
0:14
0
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
VIDEOKOHTUNIK

Soccernet.ee heidab koostöös RefPaliga pilgu kohtunikemaailma. Mis on õige, mis on vale ja miks?

Vaata kõiki episoode siit!

PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

SILM PEALE!

Vaata siit värsket videolugu!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
9
Paide Linnameeskond
9
Nõmme Kalju FC
7
Tartu JK Tammeka
7
Tallinna FC Flora
4
Pärnu JK Vaprus
3
JK Tallinna Kalev
2
FC Nõmme United
1
FC Kuressaare
0
JK Narva Trans
0