Ühepoolse finaali otsustas katkine müür (6)

Real Madrid alistas klubide MM-i finaalis Lõuna-Ameerika parima Gremio ning tõusis kolmanda MM-tiitliga jagama vastavas arvestuses esikohta Barcelonaga.

Brasiilia gigandil ei õnnestunud kohtumise jooksul sooritada mitte ühtegi lööki Keylor Navase valvatava värava raamide vahele. Kõige ohtlikum olukord oli avapoolaja keskel, kui Edilsoni ülikauge karistuslöök läks napilt üle värava ja riivas isegi värava katust.

Esimesel poolajal ei jõudnud liiga heade võimalusteni ka Real. Luka Modrici löök 16 meetrilt läks napilt tagumisest postist mööda, korra oli üks-üks olukorda pääsemas Cristiano Ronaldo, kes aga mängis liigse konksutamisega olukorra maha. Poolaja lõpus osutus ohtlikuks portugallase karistuslöök, kuid ka see läks napilt üle.

53. minutil sai Real oma tahtmise. Ronaldo läks enda teenitud karistuslööki paarikümne meetri kauguselt sooritama ning viiekordse Ballon d'Ori võitja löök lendas läbi Gremio müüri tekkinud prao värava alumisse nurka.

Paar minutit hiljem lõi Ronaldo Benzema peasöödu järel ülepuusa väravasse, kuid prantslane oli söödu hetkel suluseisus. Modrici löögi tõrjus 64. minutil Marcelo Grohe posti ning mängu lõpus näitas Gremio puurilukk veel ühe korra head tõrjetööd Ronaldo vastu.

Teist aastat järjest maailmameistriks kroonitud Real alistas mullu finaalis Kashima Antlersi lisaaja järel 4:2.

Kolm tundi enne finaali alustasid pronksimänguga Al Jazira ning Pachuca. Võimas viimane pooltund tõi 4:1 võidu mehhiklastele.