Uskumatu lõpplahendus: Tammeka alistas lõpuminutite thrilleris Flora! (galerii) (5)

Premium liiga 30. voorus sai suurüllatusega hakkama Tartu Tammeka, kes alistas uskumatu lõpplahendusega mängus FC Flora.

Kohtumist alustas selgelt paremini Flora, kes korduvalt ebakindla Tammeka kaitseliini üle mängis ja ohtlikke väravavõimalusi tekitas, mida aga ära kasutada ei suudetud. Seejuures oli suurepärane võimalus Rauno Allikul, kes Karl Johan Pechteriga silmitsi sattus, kuid palli puurilukule sülle lõi.

Aja möödudes sai mängu sisse ka Tammeka, kes 40. minutil ka juhtima asus. Marek Tšernjavski mängis karistusalas üle Nikita Baranovi ning saatis mänguvahendi kindlalt värava alumisse nurka. Veidi hiljem sai Tšernjavski taas väga ohtlikult löögile, aga sel korral löök ebaõnnestus.

Teine poolaeg algas Flora kerge kontrolli all ning 56. minutil jõuti viigiväravani. Rauno Sappinen tegi vasakul äärel hea eeltöö ning mängis madala palli karistusalasse, kus poolajal mängu tulnud Mihkel Ainsalu olukorra väravaks realiseeris.

Tõeline tulevärk saabus aga mängu lõpuminutitel. 82. minutil sai vahetusmees Randin Rande karistusalas söödu ning saatis palli pommilöögiga Mait Toomi selja taha. Vaid paar minutit hiljem viigistas teisel pool väljakut Flora vahetusmees Herol Riiberg seisu.

Sellele oli kohe vastus olemas omakorda Tammekal, kui Kaarel Kiidron söödu sai, Mait Toomiga silmitsi sattus ning palli kindlalt võrku lõi. Sellele Floral enam vastata ei õnnestunud ning lõpuminutitel oli Tiirikul hea võimalus ka 4:2 lüüa, ent olukorra päästis Mait Toom.

Mängu parim - Karl Johan Pechter

Tegi mitmeid väga häid ja olulisi tõrjeid, päästes meeskonna halvimast. Väravates on teda raske süüdistada.

16. septembril kell 19.00 Tartu Tamme staadionil (Tamme pst 1, Tartu)

Tartu JK Tammeka - Tallinna FC Flora 3:2 (1:0)
40. Marek Tšernjavski, 82. Randin Rande, 85. Kaarel Kiidron - 56. Mihkel Ainsalu, 84. Herol Riiberg

Hoiatused: 85. Kaarel Kiidron
Mänguolud:+12, pilves ilm; muruväljak heas seisukorras.