Uue näoga Tulevik hoidis Florat 51 minutit nulli peal, kuid Kamsi vastu rohtu ei leidnud (galerii) (0)

Gert Kams sai neli, Zakaria Beglarišvili kolm ja Markus Poom ühe resultatiivsuspunkti. Foto: Brit Maria Tael

Neljapäeval peatreeneritoolil Marko Kristali Sander Posti vastu välja vahetanud Viljandi Tulevik lagunes tiitlikaitsja FC Flora vastu täielikult teisel poolajal ja pidi leppima 0:6 kaotusega.

Kolmapäeval Flora U21 meeskonna vastu seitse palli enda võrgust välja noppinud Tulevik vahetas kahe mängu vahel lisaks peatreenerile ka formatsiooni. Kolme keskkaitsjaga (kelle hulga oli ka mängiv peatreener Post) mängimine tasus Tulevikul end vähemalt avapoolajal ka ära.

Flora ülekaal oli kogu mängu vältel totaalne ja kodumeeskonna ainsaks pealelöögiks oli Rainer Peipsi teise poolaja keskpaiga ebatäpne üritus ligi 25-meetrilt. Endise Tuleviku poolkaitsja Jürgen Henni juhendatav meeskond oli esialgu viimasel kolmandikul siiski kergetes raskustes. Avapoolaja parim võimalus tekkis Gert Kamsil, kelle löögi tõrjus esimesest ülanurgast Karl-Romet Nõmm. Kohati tekitasid elevust ka Flora standardolukorrad - parimal juhul lõi Zakaria Beglarišvili tsenderduse järel Märten Kuusk palli napilt postist valelt poolt mööda.

Kui avapoolajal tulid suurem osa Flora rünnakutest paremast äärest, kus toimetasid Henri Järvelaid ja Kams, siis teisel poolajal kandis see lõpuks ka väravate toel vilja. 51. minutil mängis Kams ääres osavalt mööda Gustav-Hendrik Seederist ning madala söödu lükkas väravasse Beglarišvili.

Neli minutit hiljem sahistas Flora uuesti. Markus Poomi kauni tsenderduse järel edestas Frank Liivak õhuduellis Nõmme, saades kirja oma hooaja kuuenda värava. Peaga tuli ka Flora kolmas värav, kui Kamsi nurgalöögi järel sai hästi löögile Madis Vihmann.

Avavärava sepistanud Kams ja Beglarišvili olid osalised mängu ilusaima värava juures. Nimelt virutas Kamsilt söödu saanuna Beglarišvili palli 70. minutil ilusa löögiga tagumisse ristnurka, tehes seisuks 4:0.

Lõppskoori vormistas vahetusest sekkunud Erik Sorga. 86. minutil lõi ta peaga väravasse Kamsi tsenderduse, neli minutit hiljem oli taas väravale lähedal Kamsi-Beglarišvili duo, kuid grusiini ebaõnnestunud löök maandus Sorga jalal, kes viielt meetrilt ei eksinud.

Kuue värava kõrval oli Floral teisel poolajal veel hulganisti 100%-lisi võimalusi skoorimiseks. Näiteks tabati koguni kolmel korral (Herol, Kuusk ja Beglarišvili) latti ning mitmel korral näitas oma oskuseid Nõmm.

Premium liiga raames teise 0:6 kaotuse järjest saanud Tulevik jätkab üheksandal kohal, edestades vaid neile järgmisel pühapäeval vastu tulevat Pärnu Vaprust. Flora jagab punktide poolest Tammekaga kolmandat kohta.

Mängu parim - Gert Kams

Flora parema ääre vastu polnud Tulevikul sisuliselt midagi vastu panna. Kamsi neli resultatiivset söötu ja mitmed Flora kapteni eeltööle järgnenud kasutamata jäetud võimalused näitlikustavad seda kenasti.

21. aprillil kell 13 Viljandi kunstmurustaadionil

Viljandi JK Tulevik - Tallinna FC Flora 0:6 (0:0)
51., 70. Zakaria Beglarišvili, 55. Frank Liivak, 64. Madis Vihmann, 86., 90. Erik Sorga

Väravasöödud: 51., 64., 70., 86. Gert Kams, 55. Markus Poom, 90. Zakaria Beglarišvili
Hoiatused: 33. Rainer Peips - 45. Madis Vihmann
Mänguolud: +8, pilves tuuline ilm; kunstmuru heas seisukorras