Vaata järele: Flora U21 tegi Kalevile tuule alla (Skandaalne penalti!?) (23)

Esiliiga 10. vooru avakohtumises alistas Flora U21 meeskond koduväljakul 2:0 JK Tallinna Kalevi.

Flora viis avapoolajal juhtima Kaspar Paur. 75. minutil teenis punase kaardi Kalevi väravavaht Daniil Savitski ja Henri Järvelaid vormistas 79. minutil  järgnenud penaltist lõppskoori 2:0.

Flora tõusis vähemalt ajutiselt jagama liidrikohta Infoneti duubliga. Tallinna Kalev jätkab tänase mängu järel viiendal positsioonil.

Otsepilt (ülekanne algab mõned minutid enne mängu algust):

Mängu kommenteerisid Ivar Lepik ja Silver Lulla.

28. aprillil kell 19.00 FC Flora Lilleküla väljakul (Asula 4c, Tallinn)

Tallinna FC Flora U21 - JK Tallinna Kalev 2:0 (1:0)

Neljas kohtunik: Lennart Komp

Flora U21: Magnus Karofeld, Renno Soosaar, Madis Vihmann, Hans Joosep Tammerik, Silver Grauberg, Sander Laht (65. Alex Sander Sepp), Markus Poom, Henri Järvelaid, Randin Rande (86. Samuel Vard), Kaspar Paur (79. Pavel Fedorenko), Erik Sorga.
Varus: Rasmus Kriisa, Nikita Reintal, Alex Sander Sepp, Pavel Fedorenko, Kristjan Jürgenson, Samuel Vard.

Kalev: Daniil Savitski, Juhan Lilleorg (46. Priidu Aruste), Aleksei Savitski, Ando Hausenberg, Gert Heinala, Gregor Wahl, Innar Paal (77. Tauno Mõttus), Silver Alex Kelder, Mike Kõiv (66. Kert Jõeäär), Patrick Peinar (78. Mattias Traublum), Sergei Bilinski (85. Raiko Karpov).
Varus: Mattias Traublum, Andre Saareli, Priidu Aruste, Tauno Mõttus, Eric Pärn, Raiko Karpov, Kert Jõeäär.

Mängu eel:

Eelmises voorus tegid meeskonnad Kalevi Keskstaadionil 1:1 viigi, nägi nii omaväravat kui realiseerimata penaltit - kuidas täna Lillekülas? Flora on tabelis teisel kohal,  Kalev viie punkti kaugusel viiendal positsioonil.

Iseseisvate klubide arvestuses on Kalevil võimalus täna surve peale panna Viljandi Tulevikule - kui Flora alistatakse, lahutab pealinlasi mulkidest vaid punkt. Kohtumine algab kell 19.00.

Flora abitreener Paul Kask: "Eelmises omavahelises heitluses jäime hätta oma mängudistsipliini hoidmisega kogu 90 minuti jooksul ja teisel poolajal kasutas vastane selle efektiivselt ära. Neljapäeval avaneb taas võimalus Kaleviga punktide peale mängida ja sõna otseses mõttes soovime seda võimalust kasutada! Esimest mängu oma kodusel murul oleme pikisilmi oodanud!"

Kaitsja Hans Joosep Tammerik: "Laupäevane mäng Kaleviga näitas, et me pole oma vigadest siiani õppinud. Viimased kaks mängu oleme eduseisu maha mänginud ning seekord me sellel juhtuda ei lase. Oleme 90 minutit mängus sees ning kui vaja, siis lööme palli kasvõi koos Kalevi meestega nende väravasse."

Kalevi peatreener Marko Pärnpuu: "Flora duubliga oli võrdne mäng ja neljapäeval tuleb järjekordne samasugune raske lahing. Omad tegemised tuleb koheselt ja pidevalt ära teha, siis on ka soovitud tulemus tulemas."

Poolkaitsja Innar Paal: "Tuleb raske mäng, aga kui oma võimalused ära realiseerime ja kaitses taga nulli hoiame, siis on kõik võimalik. Kui töötame väljakul nagu ühtne meeskond, siis saavutame ka soovitud tulemuse."