Vähemuses Kalju päästis Lasnamäel viimase minuti penaltist punkti (0)

Nõmme Kalju jäi võõrsil FCI Tallinna vastu 0:2 kaotusseisu ja pidi viimase veerandtunni kümnekesi mängima, aga suutis kohtumise 2:2 viigini tüürida.

FCI avas skoori 10. minutil. Karl Mööl tegi oma karistusala läheduses vea Kirill Nesterovile ning Pavel Dõmov keerutas karistuslöögi oskuslikult üle müüri esiposti kõrvale. Vitali Teleš sai käe vahele, aga maandus koos palliga võrgus.

FCI oligi esimesel poolajal domineeriv ja vaheajale mindi seisul 1:0. Teisel poolajal kasvatas kodumeeskonna eduseisu Nesterov, kes sai Albert Prosalt söödu trahvikasti ja lõi palli ette üles nurka.

71. minutil vähendas Kalju kaotusseisu minimaalseks. Nikolai Mašitšev lükkas vasakult äärelt palli trahvikasti ja Mööl saatis täpse palli tagumisse ristnurka.

Neli minutit hiljem tegi nõmmekate olukorra raskemaks Artur Valikajev, kes sõitis Vladimir Voskoboinikovile sisse ja teenis oma teise kollase kaardi, mis tähendas eemaldamist.

Vähemusse jäämisest hoolimata pani Kalju lõpus vastased surve alla. Mööl oli 80. minutil väga lähedal teist korda palli tagumisse ristnurka saatmisele, kuid tema löök vasaku jalaga tabas latti.

Kalju pani kõik mängu. Keskkaitsja Henrik Pürgi asemel sekkus viimase vahetuse käigus ründaja Peeter Klein.

Viis minutit enne normaalaja lõppu tekkis Voskoboinikovil kuldne võimalus FCI-lt pinged maha võtta. Ta sai Jevgeni Harini tsenderdusest täiesti vabalt peaga löögile, kuid ei tabanud palli korralikult. Sel liigahooajal ikka veel ainsagi väravata Voskoboinikov elas oma viha välja väravaposti peal.

FCI jaoks läks kõik veel hullemaks. Eelviimasel minutil andis Mööl kaitsjate vahelt hea söödu karistusalasse, kus Ofosu Appiah Tarmo Neemelo pikali sikutas. Parim penaltiteenija-klubi Kalju sai oma hooaja kaheksanda penalti. Kuigi väljakul viibis Andrei Sidorenkov, realiseeris 11 meetri karistuslöögi viimasel minutil hoopis Artjom Dmitrijev, kes virutas palli keskele lati alla.

Viik tähendab, et nii Kalju kui ka FCI jäid 14. voorus Tallinna Florast veel kaugemale maha. Kalju kaotab nüüd liidrile 8 ja FCI juba 17 punktiga.

Mängu parim - Karl Mööl

Tundus juba, et Kalju kaotab, kui Mööl palli tagumisse ristnurka lõi ja seejärel karistusalasse nii hea söödu andis, et Appiah pidi Neemelole penaltivea tegema. Paremkaitsja jaoks täielik ebaõnn, et tema vasaku jala löök latti tabas.