Vähemuses Roma võttis võõrsilvärava, Dundalki tuhkatriinulugu sai löögi (0)

Meistrite liiga play-off paaride viimastes avakohtumistes pääses Roma Portugalist väärtusliku viigiga tulema, imelist hooaega tegev Dundalk jäi aga kuivalt alla Legiale.

Mäng Porto ning Roma vahel algas külalismeeskonnale üsnagi soodsalt, kui 21. minutil saadi juba kätte tahetud võõrsilvärav, mille autoriks oli valesse võrku sahistanud Porto oma mees Felipe.

Edasine kohtumine kulges samuti võõrsilvõistkonna taktikepi all kuniks hiljutine uus ost Thomas Vermaelen võttis oma debüütmängus juba 41. minutil teise kollase, jättes oma uue tiimi ülejäänud kohtumiseks kümnekesi.

Teisel poolajal algas aga Porto tuline surve Roma väravale ning võrdlemisi ruttu suudeti ka pall Itaalia pealinnatiimi võrku toimetada, kuid väljakukohtunik Björn Kuipers tühistas pärast pikka arupidamist abikohtunikega kolli suluseisu tõttu.

Pressing oli aga edaspidigi üsna armutu ning lõpuks saadi ka loodetud viigivärav kätte, kui karistusalas käega palli mängimise eest Porto kasuks antud penalti realiseeris Andre Silva. Rohkemaks aga kumbki meeskond suuteline ei olnud ning nii võttis üliolulise võõrsilvärava endaga Saapamaale kaasa Roma.

Unistus alagrupiturniirist hakkab hääbuma aga kvalifikatsiooniturniiri tõelisel sangaril Dundalkil, kes pidi kodus tunnistama Varssavi Legia kaheväravalist paremust, suutmata ise ühegagi vastata.

Üliväärtusliku võõrsilvõidu noppis aga AS Monaco, kes alistas Hispaania kõrgliiga paremikku kuuluva Villarreali. Avapoolajal suutis Kollase Allveelaeva eest seisu viigistada küll kunagine Brasiilia talent Alexandre Pato, kuid 72. minutil korjas Monaco kasuks punktid kotti Bernardo Silva, viies vürstiriigi tiimi lõplikult ette.

Teistes kohtumistes nüpeldas üha paremasse hoogu sattuv Glasgow Celtic Iisraeli meistrit Hapoel Be'er Shevat 5:2, Ludogorets alistas Tšehhi tiitlikaitsja Plzeni Viktoria.

Glasgow Celtic - Hapoel Be'er Sheva 5:2 (3:0)
9. Tom Rogic, 39., 45. Leigh Griffiths, 73. Moussa Dembele, 86. Scott Brown - 55. Maranhao, 57. Maor Melikson

Dundalk - Varssavi Legia 0:2 (0:0)