Vaid kolm nädalat treeninud Käit: vaja on mängukorda saada (1)

Mattias Käit (vasakul) kõrvuti Hindrek Ojamaaga. Foto: Jana Pipar

Eesti U-21 koondis kaotas neljapäeval EM-valikmängus 0:1 Gruusiale. Kuigi vaid viimased kolm nädalat treeninud 18-aastane Käit pidi kaasa tegema 70 minutit, sai ta kirja kõik 90 ja tagasilööke tervise osas ei olnud. Mees rääkis mängu järel antud intervjuus hetkeolukorrast lähemalt.

Väga raske mäng oli. Kuidas ise selle kokku võtaksid?
Kahjuks 0:1 kaotus. Esimene ja teine poolaeg olid teistsugused mängud. Esimesel poolajal lasime Gruusial mängida - nad hoidsid palli, said teha, mis ise tahtsid ja lõid ühe ära,  kuigi neil oli muidugi palju rohkem variante. Teine poolaeg alustasime agressiivsemalt, mul oli kohe poolaja alguses võimalus - kahjuks ära ei löönud. Aga teine poolaeg oli palju parem. Lõpus oli meil mitu võimalust, Kevin Kauberilgi veel.

Kas Gruusia niivõrd suur domineerimine üllatas ka?
Tegelikult väga ei üllatanud. Teadsime, et nad oskavad mängida, et kui laseme mängida, siis nad seda ka teevad. Kahjuks see nii oli, et said keskelt läbi, ma isegi ei tea kuidas, aga nad said ja kahjuks see läks nii.

Noortekoondistes oled sa pikalt ründajana mänginud, kuigi klubis oled keskpoolik. Nüüd mängisid koondises ka seda kohta. Kuidas rahule jäid enda sooritusega?
Täna mängisin ma natuke rohkem hoidvat. Fulhamis mängin rohkem kaheksa peal, mis on box-to-box ehk saan ka kasti liikuda, kuid ma arvan, et täna kindlasti oleks saanud paremini teha, aga okei mäng oli.

Kas klubis oled viimasel ajal esindusmeeskonnaga ka treenida saanud?
Ma tegelikult olen treeninud ainult kolm nädalat ja see on olnud kõik U-21 tiimiga. Praegu ka üleminekuteaken lõppes, Fulham tegi vist 13 ostu või isegi rohkem - eks nüüd on vaja mängukorda saada ja vaadata, äkki tuleb mingi võimalus treenida või miks mitte isegi mänguaega saada.

Möödunud talvel tulnud treener Slaviša Jokanovic vist väga noori ei eelista?
No eelmine aasta ei eelistanud jah, sest Fulhamil oli selline raske seis, nad olid väljakukkumise äärel. Aga see hooaeg, kui kõik on nullist alanud, on kolm või neli U-21 ja isegi üks U-18 poiss esindusvõistkonnaga treeninud ja isegi mängul debüüdi teinud. Arvan, et ta teeb mingeid erandeid ja annab nüüd mänguaega.

Kui oled vaid kolm nädalat treeninud, siis päris 100% mänguvalmis ilmselt ei ole?
Ei oskagi öelda, kas 100% olen või mitte. Täna näiteks pidin ka 70 minutit mängima, aga tegin 90 ja sain igatahes hakkama. Eks võhm saab mul parem olema, aga puude ja kõik - küll see ajapikku tuleb. Võib-olla päris 100% ei ole, aga varsti-varsti.

Kuigi U-21 mängud läbi, jääd veel Eestisse, et järgmisel nädalal U-23 koondisega Ukraina vastu ka mängida?
Praegu jään jah koondise juurde. Ei tea, kui palju ma mängin, aga U-23 nimekirjas olen küll.

Kui tagasi klubi juurde lähed, siis mis eesmärgid omale hooajaks seadnud oled?
Eks kõik U-23 mängijad tahavad ikkagi põhitiimi debüüti teha - nii ka mina. Alguses tahan võimalikult palju U-21 eest mängida, võimalikult hästi mängida, ja kui võimalus tuleb, mitte ülenärveerida ja mängida ka põhitiimi eest nii, nagu ma mängin muidu.