Vaprus lagunes Kalju vastu viimasel pooltunnil, olles kuldse šansi raisanud (galerii!) (7)

Pärnu Vaprus kaotas kodus Nõmme Kaljule 0:6 - pealtnäha oodatud tulemus. Samas oli teatud mõttes pöördemomendiks Tõnis Vihmoja eksimus teise poolaja alguses, mis teinuks seisuks 1:1.

Nädala keskel Paidelt tubli viigipunkti teeninud Vaprus alustas ka Kalju vastu julgelt - ehk mõjus Tallinna profipalluritele pärssivalt, et lisaks päeva vähem puhkamisele jäi selja taha nii füüsiliselt kui emotsionaalselt keeruline vastasseis Floraga.

Iga mööduva minutiga hakkas Kalju siiski ohje rohkem enda kätte haarama ja kui pall lõpuks väljaku kesktsoonist mööda maad karistusalla toimetati, tuli ka värav - Robert Kirss avas läbisööduga Vapruse kolmemehelise liini, Magnus Villota pallini ei küündinud ja Liliu lahendas olukorra külmavereliselt. Brasiillasele oli see juba tänavuse hooaja 15. värav.

Kalju sai hiilgava võimaluse riietusruumi kindlam eduseis kaasa võtta, kui Igor Subbotin karistusala serval noorest Rasmus Ilvesest mööda astus ja Ilvese kooliraha välja teenis, kuid Liliu alumise nurga poole suundunud penaltile vastas Richard Aland tasemel pantrihüppega.

Teist poolaega alustas Vaprus oma sajaprotsendilise võimalusega. Rauno Tutk leidis uhkes üksinduses Tõnis Vihmoja, aga Vapruse tänavuse hooaja sangar mõtles ehk veidi üle ja Vitali Teleš suutis löögi jalaga tõrjuda. Kaks minutit hiljem sahises võrk juba teisel pool, kui Liliu löök õnnetu rikošeti läbi Alandi selja taha veeres.

Vapruse õhtupoolik ei läinud kergemaks, kui Magnus Villota 56. minutil kiirete kollastega duši alla saadeti ja lõpuks vormistas Liliu ikkagi kübaratriki, kuid teiste ründajate katseid suutsid Aland ja väljakule jäänud kaitsjad pikalt tõrjuda. Viimasel kümnel minutil Vaprus siiski lagunes ja lõpuks sahistasid võrku nii Aleksandr Volkov kui Rimo Hunt.

Mängu parim - Liliu

Kui üks mees saab endale lubada penaltil eksimist ja lööb sellest hoolimata 75 minutiga kübaratriki, peavad Vapruse kaitsjad nentima, et hakkama brasiillasega ei saadud. Samas näitavad hooajaga löödud 17 väravat, et õigupoolest ei olegi see võimalik.