Vaprus võitles väärikalt, aga jäi punktidest siiski kaugele (galerii!) (5)

Premium liiga 24. voorus näitas Pärnu Vaprus südikat mängu, kuid jäi Nõmme Kaljule siiski 1:6 alla.

Laupäeval kodusel Hiiul Tartu Tammeka vastu napi 1:0 võiduga piirdunud Kalju ei jätnud midagi juhuse hooleks ka kolm päeva hiljem Pärnus, rivistades tabeli viimase vastu üles oma parima rivistuse.

Möödusid napid viis minutit, kui Andrei Sidorenkov riputas vasakult nurgalöögi kasti ja Liliu selle peaga ristnurka tulistas. Veel kümme minutit hiljem oli Sidorenkov taas nurgalöögilipu juures, seekord adressaadiks Maximiliano Ugge - Hendrik Vainu tõrjus, kuid vaid Karl Mööli jalale. 2:0.

Võinuks karta, et kordub tänavu nii sage stsenaarium, kus pärnakad täielikult lagunevad ja kiiresti veel kolm-neli palli võrgust välja korjavad. Seekord aga nii ei läinud ja avapoolajal teisel poolel hakkas Vaprus sümpaatselt vastu.

Hea õnne korral võinuks teisel poolajal eel veel tulemustki loota, kuid järjekordne Sidorenkovi nurgalöök luhtas lootused. Taas olid aktsioonis Liliu ja Mööl, kellest viimase arvele Kalju kolmas värav ka läks. See oli ühtlasi sajas värav, mille Pärnu tänavu oma võrgust välja noppinud.

Ka edasi ei andnud Vaprus midagi lihtsalt ära, lüües läbi Robyn Hallmere esmalt auvärava, kuid jäädes siis Artjom Dmitrijevi penaltist ja Mööli kübaratrikist veel sügavamasse kaotusseisu. Olukorda ei lihtsustanud, et kahe Kalju värava vahel teenis Hallmere punase kaardi. Vaprus pakkus küll lahingu, aga Kalju sai, mille järele tuli.

Mängu parim - Kalju äärekaitsjad

Kuigi enim kiidusõnu väärib ehk Andrei Sidorenkov, kelle standardolukorrad küündisid parimate päevade tasemele, ei saa tähelepanuta jätta ka kübaratriki löönud Karl Mööli. Kalju suurimad panustajad tulid seekord veidi ootamatust kohast.

15. augustil kell 19.00 Pärnu rannastaadionil

Pärnu JK Vaprus - Nõmme Kalju FC 1:6 (0:2)
56. Robyn Hallmere - 5. Liliu, 15., 50., 76. Karl Mööl, 64. pen. Artjom Dmitrijev, 90. Tarmo Neemelo

Väravasöötjad: 56. x - 5. Andrei Sidorenkov, 15. Maximiliano Ugge, 50., 76. Liliu, 64. x, 90. Karl Mööl
Hoiatused: 47. Robyn Hallmere, 60. Rasmus Peetson, 70. Oskar Lepik, 88. Martin Vunk
Eemaldamine: 73. Robyn Hallmere (Vaprus)
Mänguolud: +21, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.