Vapruse hilistest väravatest jäi Kalevi vastu väheks (vaata galeriid!) (0)

Pärnu Vaprus lõi Premium liiga 7. voorus Tallinna Kalevi vastu viimase kümne minutiga kaks väravat, aga sellest oli liiga vähe liiga hilja - Kalev võitis 4:2.

Mõlemad meeskonnad tegid eelmise vooruga võrreldes põhikoosseisus ühe vahetuse ja seda tipuründes. Vahetused õigustasid ennast - nii Kalevi ründaja Andre Järva kui ka Vapruse edurivimees Karl Anton Sõerde olid resultatiivsed.

Esimesena skooris Järva. Artjom Artjunin andis kaitsest pika diagonaali paremale äärele ning Roman Sobtšenko võitis õhuvõitluse, söötes palli peaga karistusalasse, kus ründaja libistades värava lõi - 1:0.

Avapoolajal paiknes Vaprus oma viiese kaitseliiniga madalal. Kalev kõigutas palli tihti liiga aeglaselt oma väljakupoolel, aga samas võeti kohati ette ka teravaid rünnakuid.

38. minutil söötis Ioan Jakovlev karistusalas Abdoul Karim Contele, kelle löögi tõrjus Richard Aland täpselt Järva jala pihta. Õige positsiooni valinud Järva sai kirja oma teise tabamuse ja viis vaheajaks Kalevi 2:0 ette.

Vaheajal tegi Vaprus ära kaks vahetust ning läks teist poolaega mängima neljase kaitseliiniga. Pärnakad võtsid rohkem riske ja ajasid mängu lahtisemaks.

Sellest lõikas kasu aga Kalev, kelle jaapanlane Takuya Matsunaga lisas kaks väravat. Esmalt sai ta Contelt hea läbisöödu, mille võrku lükkas. Seejärel andis vahetusmees Gregor Wahl madala tsenderduse, millest Magnus Villota kehv puude palli otse Matsunaga jalale lükkas - 4:0.

Sobtšenko madal kauglöök tabas posti, aga väravaid lõi lõpus hoopis Vaprus. Sõerde, kes viibib pärnakate juures laenul just Kalevist, lükkas Kristen Saartsi söödu võrku - 4:1.

Lõppskoori vormistas 85. minutil Ronaldo Tiismaa. Sandro Sakho üritas palli klaarida, kuid tabas Tiismaad, kelle madal löök sisse läks - 4:2.

Teise võidu teeninud Kalev tõusis tabelis kuuendaks. 27. liigamängu järjest võiduta jäänud Vaprus jätkab viimasel positsioonil.

Mängu parim - Andre Järva

Järva oli Kalevi rünnakul terav ning lõi olulised kaks väravat, mis sundisid Vaprust formatsiooni muutma.

4. aprillil kell 19.00 Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljakul

JK Tallinna Kalev - Pärnu JK Vaprus  4:2 (2:0)
12., 38. Andre Järva, 59., 67. Takuya Matsunaga - 81. Karl Anton Sõerde, 85. Ronaldo Tiismaa

Väravasöödud: 12. Roman Sobtšenko, 38., 59. Abdoul Karim Conte, 67. x - 81. Kristen Saarts, 85. x
Hoiatused: 64. Andre Järva, 87. Takuya Matsunaga - 59. Dmitri Kutsarev
Mänguolud: +4, vihmane ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras.