Veel ühe tagasilöögi saanud Monaco muutis seisu tabeli tipus äärmiselt pingeliseks (0)

Prantsusmaa kõrgliiga värske meister Paris Saint-Germain jätkas head hoogu, kui võideti napilt Bordeaux'd, ja ollakse nii 11 liigamängu järjest kaotuseta. Tiitlikaitsja Monaco hooaja lõpp on aga väga raskeks muutunud, sest taas tuli vastu võtta kindel kaotus.

Eelmises voorus Paris Saint-Germaini 1:7 hävitustöö osaliseks saanud AS Monaco üritas sel korral Guingampi vastu kindlad kolm punkti ära korjata, kuid tulutult. Juba 22. minutil viis Prantsusmaa kõrgliiga üks tuntumaid mängumehi Jimmy Briand kodumeeskonna 1:0 ette ja 34. minutiks oli Monaco 0:2 kaotusseisus.

Teine poolaega algas Marcus Thurami tabamusega, misjärel oli Guingampi edu kolmeväravaline. Kuigi Almamy Toure sai Monaco eest 63. minutil jala valgeks, jäi see tiimi ainsaks tabamuseks ning teist vooru järjest tuli võtta mullusel tšempionil ja Meistrite liiga poolfinalistil vastu üpris kindel kaotus.

Endiselt on tasavägine võitlus kestmas Lyoni ja Marseille' vahel, sest vaid üks saab endale Meistrite liiga koha. Praeguse seisuga oleks selleks tänu paremale väravate vahele Lyon, aga ei saa ei välistada ka stsenaariumit, kus mõlemad tõukavad hooaja lõpuks hoopis Monaco neljandaks. Marseillel on muuhulgas hea võimalust see koht välja teenida Euroopa liiga kaudu, kui suudetakse kahe mängu kokkuvõttes RB Salzburg alistada ja oma paremus ka finaalis maksma panna kas Londoni Arsenali või Atletico Madridi vastu.

Leonardo Jardimil mõtteainet jagub, kuidas valitseva meistriga viimased neli vooru edukalt ära mängida. Teadaolevalt on 43-aastane portugallane üks kandidaatidest Arsenali peatreeneri kohale, kust legendaarne Arsene Wenger on lahkumas.

Nantes - Rennes 1:1 (1:0)