Videod! Maagiline Purje viis värava ja resultatiivse söödu toel KuPS-i hõbemedaliteni! Anier ja Lahti said Euroopasse (ülevaade eestlaste statistikast!) (0)

Ats Purje võitis Soome kõrgliigas hõbemedali. Foto: KuPS-i Twitter

Täna sai lõpu Soome kõrgliiga hooaeg. Viimases voorus lõi värava ja andis resultatiivse söödu Eesti koondise ründaja Ats Purje, kellest sai seeläbi Veikkausliiga tänavuse hooaja edukaim eestlane, sest mees sai kaela hõbemedali.

Purje ja KuPS kohtusid viimases voorus võõrsil Marek Kaljumäe ja Sergei Mošnikovi tööandja PS Kemiga ja alistasid nad 3:1. Algkoosseisus alustanud Purje viis 32. minutil külalised juhtima ja vaid minut hiljem tegi eeltöö Kuopio meeskonna teisele tabamusele (vaata videoid altpoolt).

69. minutil sai Purje 3:1 eduseisus puhkama ja selle skooriga mäng ka lõppes, mis tagas KuPS-ile 56 punktiga HJK järel hõbemedalid. Kaljumäe täna Kemi koosseisu ei kuulunud, Mošnikov sai kirja täismängu. Kemi jäi kaotusest hoolimata 32 punktiga kümnendaks ja liigasse püsima.

Väga dramaatiliselt tagas omale europääsme Henri Anieri koduklubi Lahti, kes alistas neljamängulise kaotuste seeria lõpetuseks teise üleminuti väravast 2:1 HIFK-i ja tõusis seeläbi Mariehamni ette neljandale kohale. Anier sai kirja täismängu. Neljandana pääseb Lahti Euroopa liigasse, sest karikafinaali võitis HJK, kel on liigavõidu näol taskus Meistrite liiga pilet.

Seejuures Mariehamn ise kaotas täna puntke Tampere Ilvesele. Eesti väravavaht Andreas Vaikla vaatas 0:1 kaotust varupingilt.

Kuuendana lõpetasid hooaja Mihkel Aksalu ja SJK, kes alistasid viimases voorus 5:0 Turu Interi. Seejuures alates 26. minutist oldi vähemuses. Aksalu sai kirja nullimängu ja kõik minutid. Noor Eesti väravavaht Marten Ritson SJK pingile ei pääsenud.

Kaheksanda koha sai Vaasa Palloseura, kes kaotas viimases voorus 0:2 liigast välja langenud JJK-le. Marko Meerits tegi VPS-i väravasuul kaasa täismängu, äärekaitsja Markus Jürgenson sekkus vahetusest 87. minutil. JJK äärekaitsja Hindrek Ojamaa mängis 90 minutit.