Vigastuspause rohkem kui väravaid - madin Tartus lõppes viigiga (hinda mängijaid!) (2)

Oskar Berggreni mäng lõppes õlavigastusega. Foto: Imre Pühvel

Premium liiga 29. voor algas Tartus, kus Tammeka ja Viljandi Tulevik korralikus sõjas 1:1 viiki mängisid.

Kohtumine algas kummaliselt ning tundus, et mõlema meeskonna väravavahi soojendus jäi natukene lühikeseks. Esmalt hüppas pallist mööda Karl-Romet Nõmm, aga Tammeka ründaja Tristan Koskor ei suutnud palli väravasse saata.

Mõned minutid hiljem eksis veel jämedamalt Karl Vaabel, aga Tanel Langi jaoks jäi lööginurk liiga väikseks ja pall lõpetas küljevõrgus.

Mida poolaeg edasi läks, seda rohkem see Tammekale ka kuulus. 33. minutil said mehed oma tahtmise, kui Andre Paju nurgalöögi kasti saatis, Kaarel Kiidron Tuleviku kaitsjad ära jooksis ning palli rahulikult lati alla suunas.

Paar minutit hiljem oli Tammekal korner juba teisel pool. Taas toimetas seda Paju ning jälle väga osavalt - nüüd oli lööjaks Martin Jõgi, aga pall maandus postis.

Pärast seda läks kohtumine aga tohutult jõuliseks - alustuseks jäid mõlemad meeskonnad kümnekesi, kui Roger Teor ja Kevin Anderson pead kokku panid. Teori jaoks lõppes kõik nii õnnetult, et ta vahetati välja ja viidi Maarjamõisa haiglasse õmblema. Anderson suutis mängu jätkata.

Teisel poolajal sai korduvalt haiget Oskar Berggren, kes lõpuks välja vahetati. Kuivõrd Viljandil oli niigi kaitseliin hõre, siis see uudis Aivar Lilleverele kindlasti ei meeldinud.

Lõpuks sai Tulevik siiski soovitud tulemuse, kui Tammeka värava löönud Kiidron sööduga eksis. Lang võttis selle vahelt, lükkas Kährile ja Kähr lajastas palli kindlalt võrku.

Tammeka poolel vahetusest sekkunud Mihkel Järvistel oli veel võimalus pall koos lõpuvilega võrku toimetada, aga Tuleviku kaitsjate müür värava ees seisis kindlalt.

Mängu parim - Andre Paju

Kaitsefaasis alati soliidne Paju elavdas täna korduvalt Tammeka ründetööd. Vahepeal lausa tipuründajaks kehastunud paremkaitsja andis Kiidroni väravale ka väravasöödu.

Tartu JK Tammeka - Viljandi JK Tulevik 1:1 (1:0)